Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2008, 08:20

autor: aRusher

Wieści z konferencji Atari - planowany powrót Baldur’s Gate'a i Test Drive Unlimited

Odbywająca się wczoraj w Londynie konferencja prasowa Atari obfituje w różnej maści wiadomości, dotyczące planów tej znanej firmy. Do tej pory dowiedzieliśmy się o europejskim debiucie Tekkena 6 i powrocie Ghostbusters – teraz przed Wami kilka kolejnych nowinek.

Odbywająca się wczoraj w Londynie konferencja prasowa Atari obfitowała w różnej maści wiadomości, dotyczące planów tej znanej firmy. Do tej pory dowiedzieliśmy się o europejskim debiucie Tekkena 6 i powrocie Ghostbusters – teraz przed Wami kilka kolejnych nowinek.

Pierwszą i chyba najciekawszą z wiadomości jest ta, mówiąca o długoterminowych planach Atari. Mianowicie – firma chce powrócić do światów z takich gier, jak Baldur’s Gate, Test Drive Unlimited oraz Neverwinter Nights. Dwa ostatnie tytuły zbyt wielkim zaskoczeniem nie są (prace nad kontynuacją TDU zostały wstrzymane, ale pierwowzór był tak dobry, że należało się spodziewać dwójki; co do NWN-a – ostatni dodatek miał premierę niespełna miesiąc temu). Szczególnie intrygują jednak Wrota Baldura – co autorzy mają na myśli, mówiąc o powrocie? Jeśli wierzyć wypowiedzi prezesa koncernu Infogrames nieprędko się dowiemy: Usłyszycie o nich więcej, ale nie dziś, bo skupiamy się na roku 2009 ”. Czyli przed 2010 raczej nie powrócą. Szkoda.

Wieści z konferencji Atari - planowany powrót Baldur’s Gate'a i Test Drive Unlimited - ilustracja #1
Rez HD

Kolejna wiadomość dotyczy firmy Q Entertainment, która pod przywództwem Tetsuyi Mizuguchiego tworzy dla Atari nową grę muzyczną na Nintendo Wii – jej roboczy tytuł to QJ. Prócz tego, w nieokreślonym czasie wydana ma zostać kompilacja poprzednich tytułów tego developera, zawierająca takie pozycje jak Every Extend Extra Extreme, Lumines Live! czy Rez HD.

W marcu przyszłego roku, Atari zamierza wydać na Wii grę Ready 2 Rumble Revolution – kolejną odsłonę zręcznościowej „boksówki”, w której grywalne będą postacie wykorzystujące facjaty i ciała m. in. na Arnolda Schwarzeneggera, Davida Beckhama, Brada Pitta i Johna Travolty. Ciekawie.

Wieści z konferencji Atari - planowany powrót Baldur’s Gate'a i Test Drive Unlimited - ilustracja #2
Demigod

Ostatnia wieść – firma Atari została europejskim wydawcą nowej gry studia Gas Powered Games Demigod. W Stanach zostanie ona wydana przez Stardock.