Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Rez HD (X360)
OkładkaRez HD (X360)

Rez HD X360

Nowa wersja popularnej strzelaniny, charakteryzującej się niekonwencjonalną grafiką i warstwą dźwiękową. Wcielamy się w rolę hackera, włamującego się do systemu komputerowego.

Zręcznościowe | rail shooter | rytmiczne | reedycje/remastery/remaki | eksperymentalne/artystyczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rez HD Premiera X360

30stycznia2008

producent: Hexa Drive wydawca: Q Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rez HD

Galaga

Child of Eden

Gal*Gun

Rez HD to odświeżona wersja Rez – tytułu, który pojawił się w swojej pierwotnej wersji w 2001 roku na Dreamcasta (potem także na PS2). Trudno go sklasyfikować, chociaż najbezpieczniejszym opisem tego, co w tej pozycji nas czeka, jest określenie „gra muzyczna z elementami strzelaniny”. Stoją za nią między innymi ludzie, którzy mają na swoim koncie znakomitą serię Panzer Dragoon, co znajduje poniekąd swoje odbicie w Rez – tutaj także mamy do czynienia z tzw. „strzelaniną na szynach”, a więc poruszamy się po z góry ustalonej trasie i niszczymy napotkane na swojej drodze obiekty. Warto podkreślić, że jednym z głównych autorów tego tytułu jest Tetsuya Mizuguchi, znany twórca, mający na swoim koncie między innymi Sega Rally, Lumines, czy Ninety-Nine Nights.

Rez HD to bardzo nietypowa pozycja. Nasza postać porusza się jakby wewnątrz systemu komputerowego i ma za zadanie niszczyć napotkane po drodze obiekty. Jeśli robimy to dobrze, tworzymy przy okazji muzykę, która zaczyna rozbrzmiewać w tle. Najlepszą metodą na zestrzelenie dużej ilości przeszkód jest auto-namierzanie. Możemy zalockować się na kilku przeciwnikach i rozprawić się z nimi za jednym razem. Po drodze zbieramy także power-upy, które wydatnie nam pomagają w zmaganiach (dodają nam energii, pomagają nam w walce przez krótki okres czasu, czy powiększają nasz wynik punktowy).

Rez HD na Xboxa 360 ukazał się na Xbox Live Arcade. Grę dostosowano do możliwości konsoli nowej generacji, dzięki czemu możemy nacieszyć nasze oczy poprawioną oprawą graficzną w trybie HD oraz dźwiękiem przestrzennym 5.1. Twórcy podkreślają także, iż odświeżając Rez, uczynili go bardziej przystępnym dla początkujących graczy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rez HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rez HD Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live