Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Rez HD (X360)

Rez HD X360

Nowa wersja popularnej strzelaniny, charakteryzującej się niekonwencjonalną grafiką i warstwą dźwiękową. Wcielamy się w rolę hackera, włamującego się do systemu komputerowego.

Zręcznościowe | rail shooter | rytmiczne | reedycje/remastery/remaki | eksperymentalne/artystyczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Rez HD (X360)

producent: Hexa Drive

wydawca: Q Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

30stycznia2008

Rez HD to odświeżona wersja Rez – tytułu, który pojawił się w swojej pierwotnej wersji w 2001 roku na Dreamcasta (potem także na PS2). Trudno go sklasyfikować, chociaż najbezpieczniejszym opisem tego, co w tej pozycji nas czeka, jest określenie „gra muzyczna z elementami strzelaniny”. Stoją za nią między innymi ludzie, którzy mają na swoim koncie znakomitą serię Panzer Dragoon, co znajduje poniekąd swoje odbicie w Rez – tutaj także mamy do czynienia z tzw. „strzelaniną na szynach”, a więc poruszamy się po z góry ustalonej trasie i niszczymy napotkane na swojej drodze obiekty. Warto podkreślić, że jednym z głównych autorów tego tytułu jest Tetsuya Mizuguchi, znany twórca, mający na swoim koncie między innymi Sega Rally, Lumines, czy Ninety-Nine Nights.

Rez HD to bardzo nietypowa pozycja. Nasza postać porusza się jakby wewnątrz systemu komputerowego i ma za zadanie niszczyć napotkane po drodze obiekty. Jeśli robimy to dobrze, tworzymy przy okazji muzykę, która zaczyna rozbrzmiewać w tle. Najlepszą metodą na zestrzelenie dużej ilości przeszkód jest auto-namierzanie. Możemy zalockować się na kilku przeciwnikach i rozprawić się z nimi za jednym razem. Po drodze zbieramy także power-upy, które wydatnie nam pomagają w zmaganiach (dodają nam energii, pomagają nam w walce przez krótki okres czasu, czy powiększają nasz wynik punktowy).

Rez HD na Xboxa 360 ukazał się na Xbox Live Arcade. Grę dostosowano do możliwości konsoli nowej generacji, dzięki czemu możemy nacieszyć nasze oczy poprawioną oprawą graficzną w trybie HD oraz dźwiękiem przestrzennym 5.1. Twórcy podkreślają także, iż odświeżając Rez, uczynili go bardziej przystępnym dla początkujących graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do Rez HD

Klasyfikacja PEGI Rez HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rez HD

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Rez HD i Chessmaster Live od jutra na Xbox LIVE Arcade
Rez HD i Chessmaster Live od jutra na Xbox LIVE Arcade

wiadomość29 stycznia 2008

Informowaliśmy już o tym, że w najbliższą środę oferta serwisu Xbox LIVE Arcade powiększy się o legendarne dzieło Mizuguchiego, muzyczną strzelaninę Rez HD. Zgodnie z tradycją Microsoftu, nie będzie to jedyna gra, która zadebiutuje jutro na XBLA.

Rez HD od środy w ofercie Xbox LIVE Arcade
Rez HD od środy w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość25 stycznia 2008

O tym, że w ciągu kilku najbliższych tygodni oferta Xbox LIVE Arcade powinna rozszerzyć się o znaną i cenioną za swą oryginalność grę Rez, pisaliśmy już niejednokrotnie. Informowaliśmy również o tym, ile trzeba będzie poświęcić punktów MP, by nabyć tę produkcję. Teraz pozostało jedynie podać ostatni szczegół – datę premiery.

Rez HD wyceniony

wiadomość9 stycznia 2008

Potwierdza się podawana przez nas na początku grudnia informacja o rychłej premierze gry Rez HD w usłudze Xbox Live Arcade.

Rez HD zmierza na Xbox Live Arcade
Rez HD zmierza na Xbox Live Arcade

wiadomość12 września 2007

Firma Q Entertainment (której przewodzi Tetsuya Mizuguchi – twórca m.in. Lumines oraz Ninety-Nine Nights) ogłosiła dzisiaj, iż dostarczy na Xbox Live Arcade grę Rez HD. Tytuł ten ma ukazać się na platformie sieciowej Microsoftu w pierwszym kwartale 2008 roku.