Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Gyruss (X360)

Gyruss X360

Gyruss to konwersja klasycznej strzelaniny, która po raz pierwszy została wydana w 1983 roku z myślą o popularnych w tamtym czasie automatach. Developerzy postanowili odświeżyć ową grę, dedykując ją właścicielom nowszych urządzeń.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Gyruss (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

18kwietnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gyruss to konwersja klasycznej strzelaniny, która po raz pierwszy została wydana w 1983 roku z myślą o popularnych w tamtym czasie automatach. Developerzy postanowili odświeżyć ową grę, dedykując ją właścicielom konsoli Xbox 360. Niniejszą produkcję udostępniono w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Użytkownik wciela się w pilota bojowego statku kosmicznego, krążącego wokół centralnej części ekranu. Jego zadanie polega na eliminowaniu nieustannie pojawiających się przeciwników. Oponenci atakują zbiorowo niewielkimi maszynami bądź w pojedynkę statkiem o sporych rozmiarach, posiadającym kilka dział. Przemierzając Układ Słoneczny wykonuje się dwadzieścia trzy misje, w czasie których należy zebrać jak największą ilość punktów. Na zaliczenie każdego levelu przeznaczono trzy szanse.

Poza rozgrywką w pojedynkę zaoferowano też możliwość zabawy wieloosobowej. Dzięki tej opcji dwóch użytkowników mierzy swoje siły na jednej konsoli bądź online. Rzecz jasna istnieje sposobność do zamieszczenie uzyskanych rezultatów punktowych w globalnym rankingu. W podwyższeniu zdobytego wyniku pomocą służy dwanaście zaimplementowanych wyzwań.

Co więcej, autorzy zaproponowali dwie wersje oprawy audiowizualnej. Kosmiczne potyczki mogą odbywać się z udziałem klasycznej grafiki z lat osiemdziesiątych XX w. przy dźwiękach dobrze znanych motywów muzycznych. Ma się także sposobność wyboru unowocześnionej wersji, zawierającej przestrzenne modele statków, nie występujące wcześniej tła oraz lepsze efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Gyruss

Klasyfikacja PEGI Gyruss

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Gyruss

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Gyruss powróci jeszcze w marcu

wiadomość22 marca 2007

Debiut pamiętnej automatowej strzelaniny sprzed ponad dwudziestu lat, noszącej tytuł Gyruss, miał nastąpić w ramach Xbox Live Arcade jeszcze w poprzednim roku. Korporacja Konami nadal jednak nie udostępniła gotowego produktu posiadaczom konsol Xbox 360, ale według najświeższych informacji zrobi to już w bieżącym miesiącu.