Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Galaga (X360)

Galaga X360

Galaga to strzelanina, stanowiąca remake klasycznej gry o tym samym tytule. Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Namco w 1981 r. i została zadedykowana popularnym w tamtym czasie automatom.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Galaga (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

26lipca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Galaga to strzelanina, stanowiąca remake klasycznej gry o tym samym tytule (nota bene ów pierwowzór jest sequelem programu, wydanego dwa lata wcześniej). Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Namco w 1981 r. i została zadedykowana popularnym w tamtym czasie automatom. Developerzy postanowili poszerzyć grono miłośników owej pozycji o posiadaczy konsoli Xbox 360. Została ona udostępniona w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Użytkownik, wcielając się w postać pilota statku kosmicznego, podejmuje się niebezpiecznej misji stawienia czoła oddziałom nieprzyjaciela. Największym utrudnieniem jest możliwość poruszania się jedynie w prawo bądź lewo, strzelając do nadlatujących wrogów. Od czasu do czasu oponenci odpowiadają atakiem, wyrzucając bomby lub wypuszczając ze swych szeregów rakietę-kamikaze.

Gracz dysponuje trzema maszynami, pojawiającymi się kolejno po porażce poprzedniczki. Należy bacznie uważać na statki macierzyste, starające się przejąć kontrolę nad wehikułem protagonisty. Jeżeli pojazd zostaje przechwycony przez bossa, to sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Samolot można odzyskać strzelając do głównego przeciwnika. Jednocześnie uzyskuje się wtedy szansę operowania dwoma statkami.

Sukcesywnie zaliczając kolejne poziomy otrzymuje się nagrodę w postaci bonusów specjalnych. Co więcej użytkownik ma sposobność do podniesienia swojego wyniku punktowego poprzez odblokowanie i zaliczenie dwunastu wyzwań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Galaga

Klasyfikacja PEGI Galaga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Galaga

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live