Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Lumines Live! (X360)

Lumines Live! X360

Lumines Live! jest grą logiczną, należącą do znanego cyklu, początkowo przeznaczonego dla posiadaczy konsol firmy Sony. Popularność serii sprawiła, że developerzy postanowili rozszerzyć grono jej fanów o użytkowników Xboxa 360.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Lumines Live! (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

18października2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lumines Live! jest grą logiczną, należącą do znanego cyklu, początkowo przeznaczonego dla posiadaczy konsol firmy Sony. Popularność serii sprawiła, że developerzy postanowili rozszerzyć grono jej fanów o użytkowników Xboxa 360. Niniejsza pozycja została im udostępniona w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za odpowiednią opłatą.

Zasady gry niczym nie różnią się od poprzedniczek. Należy w odpowiednim miejscu osadzać spadające czteroczęściowe bloki o dwóch kolorach. Powinny się one znaleźć w takiej części planszy, aby z umieszczonymi na niej elementami tworzyły klocki o jednej barwie. Spełnienie tego wymogu powoduje wyeliminowanie ich i zebranie odpowiedniej liczby punktów. Zdarza się też sytuacja, w której znikające części wywołują reakcję łańcuchową, dodatkowo zasilając konto zawodnika.

Użytkownik do dyspozycji ma dwanaście w pełni animowanych otoczeń, jak również pasujące do nich utwory muzyczne. Istnieje możliwość uzupełnienia galerii skinów i playlisty, pobierając odpowiednie dane z Sieci. Pamiętać trzeba, że tempo danej piosenki wyznacza częstotliwość, z jaką przez planszę przetacza się maszt, którego zadanie polega na zmiataniu umieszczonych klocków, nie wchodzących w reakcję z pozostałymi elementami.

Lumines Live! oferuje kilka sposobów gry. W trybie Challenge w nieskończoność układa się lecące z góry klocki. Dostępnych jest także pięć niezwykle szybkich łamigłówek, polegających na tworzeniu różnych kształtów z wykorzystaniem spadających bloków. Zdecydować się też można na jedną z pięciu misji lub na współzawodnictwo ze Sztuczną Inteligencją. Usługa Xbox Live Arcade oferuje pobranie z Internetu dodatkowych atrakcji i następnych poziomów za uiszczeniem kolejnej opłaty.

Zaimplementowano także moduł zabawy wieloosobowej, gwarantujący użytkownikom nieograniczone współzawodnictwo online. Podłączenie do sieci pozwala im na porównywanie zdobytych przez siebie rezultatów z uzyskanymi przez graczy z całego świata. Istnieje również sposobność umieszczenia swojego najlepszego wyniku w globalnym rankingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Lumines Live!

Klasyfikacja PEGI Lumines Live!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Lumines Live!

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): link-kabel
Lumines trafi do PlayStation Network
Lumines trafi do PlayStation Network

wiadomość4 września 2008

W najnowszym numerze magazynu Famitsu możemy przeczytać, że Lumiens, popularna gra logiczna autorstwa studia Q Entertainment jeszcze w tym roku zawita do japońskiego PlayStation Network, pod nazwą Lumines Super Nova. Będzie to wzbogacona konwersja produkcji z Xboxa 360. Zresztą zyskała spore grono fanów wśród użytkowników tamtej konsoli.

Klocki zostały rzucone - pecetowa wersja Lumines trafiła na Steama

wiadomość19 kwietnia 2008

Jak podaje Q Entertainment oraz Valve – na Steamie, internetowym systemie dystrybucji programów, można już złożyć przedpremierowe zamówienie na Lumines.

Trwają prace nad Lumines w wersji na PC
Trwają prace nad Lumines w wersji na PC

wiadomość15 listopada 2007

Z Lumines, doskonałą grą logiczną studia Q Entertainment, mieli już do czynienia posiadacze PlayStation Portable, PlayStation 2 oraz Xboxa 360 (tutaj gra wylądowała na platformie sieciowej Microsoftu – Xbox Live Arcade). Czy już wkrótce dołączą do nich użytkownicy komputerów osobistych?

Q Entertainment potwierdza Holiday Pack do Lumines Live
Q Entertainment potwierdza Holiday Pack do Lumines Live

wiadomość19 września 2007

Gra Lumines Live! mimo wysokiej ceny (1200 MP za podstawową grę + płatne dodatki) zdobyła sobie dużą popularność wśród użytkowników Xbox Live Arcade. Z pewnością wszystkich fanów zainteresuje fakt, iż Q Entertainment planuje na październik kolejny dodatek do swojego tytułu.

Posiadacze konsoli Nintendo DS dostaną klon gry Lumines
Posiadacze konsoli Nintendo DS dostaną klon gry Lumines

wiadomość15 czerwca 2007

Któż z nas nigdy nie miał do czynienia z nieśmiertelnym Tetrisem lub wariacją na jego temat, wśród których znajduje się pozycja o nazwie Lumines. W 2005 roku zagościła on na wyświetlaczu konsoli PlayStation Portable i od razu znalazła sobie rzeszę fanów. Na fali popularności owej produkcji developerzy z firmy bhv Software postanowili stworzyć jej klon o nazwie Luminator.