Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCNDSPSPPS3PS2X360Wii
Okładka Ghostbusters: The Video Game (PC)

Ghostbusters: The Video Game

Dynamiczna gra akcji z widokiem TPP nawiązująca do tytułowego filmu Ghostbusters, wyprodukowana przez studio Terminal Reality. W grze spotkamy filmowych bohaterów, którzy ponownie muszą uratować Nowy Jork przed straszliwą plagą duchów.

Akcji | TPP | filmy

Okładka Ghostbusters: The Video Game (PC)

data premiery gry:

16cze2009

PC X360 PS3 PS2 Wii NDS PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghostbusters jest grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. To kontynuacja dwóch przebojów kasowych z lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku, w których to trójka naukowców i parapsychologów oraz ich czarnoskóry pracownik Winston Zeddemore stawia czoła niebezpieczeństwom z zaświatów. Łapacze duchów, tak w skrócie można opisać fach, którym się zajmują na co dzień.

Akcja gry rozpoczyna się w 1991 roku, w dwa lata po pokonaniu ducha krwawego, XVI-wiecznego tyrana Vigo (fabuła cz.2 filmu). Nowy Jork w ciągu tego czasu zmienił się nie do poznania. Panuje moda na Gozera (był on głównym antagonistą w pierwszej części filmu), a niektóre z duchów (Piankowy Marynarzyk) stały się bohaterami seriali animowanych w telewizji.

Peter Venkman (w filmowej roli postać odgrywana przez Billa Murraya), Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Egon Spengler (Harold Raims) i Winston Zeddemore (Ernie Hudson), powracają, aby po raz kolejny ratować Nowy Jork przed grożącą mu plagą duchów. Gracz wciela się tutaj w rolę nowego członka ekipy, młodego i niedoświadczonego rekruta, który powoli, wraz z rozwojem akcji, wprowadzany jest w arkany zawodu.

Złapanie ducha nie należy do łatwych czynności. Aby unieszkodliwić delikwenta należy najpierw go wytropić, dlatego też bohaterom często przychodzi eksplorować mroczne katakumby, upiorne cmentarze i inne miejsca, do których normalnie by nie weszli. Ponadto każdy z członków grupy nosi na plecach protonowy plecak, którego zadaniem jest dostarczanie odpowiedniej energii do wysyłających elektronowe wiązki karabinów, będących podstawową bronią w walce z duchami. Do ich dyspozycji oddano również pułapki, urządzenia wykrywające zjawiska paranormalne, ektogogle itp. Za każdego złapanego ducha otrzymujemy pieniądze mogące posłużyć do upgrade’owania posiadanych gadżetów.

Wirtualnym postaciom głosu użyczają aktorzy znani z filmów fabularnych, zaś za główną koncepcję gry, jej fabułę i dialogi odpowiada sam Dan Aykroyd i Harold Raims. Do produkcji wykorzystano także zaawansowany silnik graficzny Infernal Engine, potrafiący wyświetlić na ekranie olbrzymią ilość ruchomych obiektów, z których każdy posiada odpowiednie właściwości fizyczne (system Golem Tech).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 657 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 368 głosów czytelników.

Gry podobne do Ghostbusters: The Video Game

Klasyfikacja PEGI Ghostbusters: The Video Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ghostbusters: The Video Game

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Core 2 Duo 2.6 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
 • 9 GB HDD
 • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Ghostbusters: The Video Game - recenzja gry
Ghostbusters: The Video Game - recenzja gry

Recenzja 6 lipca 2009, 12:04

Opowiem teraz trochę o pracy, jaką na co dzień wykonywałem jako Pogromca Duchów. Naszym najważniejszym wyposażeniem był plecak protonowy, który dzięki kilku unowocześnieniom dawał większe szanse w starciach z duchami i ożywioną przez nadprzyrodzone moce materią. Najważniejszą bronią była oczywiście wiązka protonowa, która pozwalała na złapanie ducha, oszołomienie go, a następnie wpakowanie do specjalnej pułapki, co raz na zawsze rozwiązywało problem z delikwentem. Jak się jednak okazało, w niematerialnym świecie istnieje wiele rodzajów duchów, na które same protony były niewystarczające. Stąd też, likwidując zagrożenie, otrzymywaliśmy pieniądze, za które w wolnej chwili doktorzy zwiększali możliwości naszych plecaków. A ponieważ ja byłem nowy, to właśnie mnie najpierw przypadał zaszczyt sprawdzenia miotacza szlamu, strumienia stazy czy strzałek bozonowych, przypominających w działaniu prawdziwy shotgun. Po latach od tamtego czasu muszę przyznać, że działanie każdego z trybów, w którym pracował plecak, było bardzo widowiskowe, choć nieraz wymagało niezwykłej cierpliwości. W rzeczywistości praca Pogromcy Duchów wydaje się być jednak trochę monotonna i nużąca, ale dzięki takim osobowościom jak moi szefowie bardzo miło ją dziś wspominam.

PC
X360
PS3
PS2
Wii
NDS
PSP