Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2019, 15:16

autor: Froozyy

Remaster Ghostbusters The Video Game oficjalnie zapowiedziany [aktualizacja]

Otrzymaliśmy zwiastun Ghostbusters: The Video Game Remastered. Za przygotowanie gry odpowiada studio Saber Interactive, a za jej wydanie Mad Dog Games. Premiera została zapowiedziana na 2019 rok.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Remaster Ghostbusters The Video Game oficjalnie zapowiedziany [aktualizacja] - ilustracja #1

AKTUALIZACJA: W sieci pojawiła się już strona internetowa projektu, którą znajdziecie pod tym adresem. Potwierdza ona, że gra ukaże się zarówno na PlayStation 4 jak i Xboksie One, ale także na Nintendo Switch oraz pecetach – poprzez Epic Games Store.

Oryginalna wiadomość

W sieci ukazał się zwiastun odświeżonej edycji gry Ghostbusters: The Video Game (zobaczycie go poniżej). Trailer potwierdza plotki o zbliżającej się zapowiedzi remastera sprzed dwóch tygodni, kiedy to gra otrzymała klasyfikację wiekową na Tajwanie. Dotyczyła ona wydania na Xboksa One, za to zwiastun potwierdza wersję na PS4. Na razie nie ma żadnych informacji na temat wyjścia gry na PC, ale można założyć, że tak jak i oryginalna wersja, odświeżona edycja będzie dostępna na komputerach osobistych. Produkcję przygotowuje studio Saber Interactive, a jej wydawcą jest Mad Dog Games. W trailerze zawarta jest również informacja, że gra będzie miała premierę w 2019 roku.

Pierwotna wersja Ghostbusters została wydana w 2009 roku na PC oraz m.in. konsole PS3 i Xbox 360. Jest to przygodowa gra akcji TPP, w której wcielamy się w młodego, niedoświadczonego rekruta słynnej ekipy łowców duchów. Akcja toczy się po wydarzeniach z drugiej części filmu, a fabuła opowiada o kolejnej pladze duchów zagrażającej Nowemu Jorkowi. W grze występują postacie znane z filmowych wersji Ghostbusters, które zagrali oryginalni aktorzy: Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis oraz Ernie Hudson.

Na razie, oprócz samego zwiastuna, nie mamy więcej informacji na temat remastera. Możemy się jednak spodziewać, że poznamy więcej konkretów przy okazji nadchodzących targów E3. Jeśli w najbliższym czasie pojawi się więcej szczegółów, zaktualizujemy tę wiadomość.