Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPCPS4Switch
Okładka Ghostbusters: The Video Game Remastered (XONE)

Ghostbusters: The Video Game Remastered

Zremasterowana wersja przygodowej gry akcji z 2009 roku, w której wcielamy się w nowego rekruta tytułowych Pogromców duchów i polujemy na astralne byty zagrażające mieszkańcom Nowego Jorku.

Akcji | TPP | filmy | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji

Okładka Ghostbusters: The Video Game Remastered (XONE)

data premiery gry:

4paź2019

PC PS4 XONE Switch

Ghostbusters: The Video Game Remastered to zremasterowana wersja przygodowej gry akcji z 2009 roku. Produkcja została opracowana przez studio Saber Interactive, a jej wydaniem zajęła się firma Mad Dog. Opowiedziana tu historia jest natomiast dziełem Dana Aykroyda i Harolda Raimsa, czyli scenarzystów filmowych pierwowzorów.

Fabuła

Akcja gry Ghostbusters: The Video Game Remastered toczy się dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w drugiej części filmowych Pogromców duchów. Od momentu, kiedy nieustraszonym bohaterom udało się uporać ze złowrogim Vigo, Nowy Jork zmienił się nie do poznania. Piankowy Marynarzyk jest teraz bohaterem telewizyjnego programu dla dzieci, a Gozerowi będącemu sumeryjskim bogiem zniszczenia poświęcono nawet osobną wystawę muzealną. W takich okolicznościach do ekipy tworzonej przez Petera Venkmana, Raymonda Stantza, Egona Spenglera i Winstona Zeddemore’a dołącza młody i niedoświadczony rekrut, który musi jej pomóc uporać się z kolejną plagą duchów zagrażającą mieszkańcom amerykańskiej metropolii.

Mechanika

W Ghostbusters: The Video Game Remastered akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy odwiedzamy rozmaite lokacje, wśród których znajdziemy między innymi trzynaste piętro hotelu Sedwick, miejską bibliotekę, tajemniczą wyspę na środku rzeki Hudson czy nawet równoległy wymiar.

Naszym nadrzędnym zadaniem jest chwytanie astralnych bytów. Pomimo że tropimy je przy pomocy detektora energii psychokinetycznej, rolę głównego narzędzia pracy pełni tu protonowy plecak połączony ze specjalnym karabinem. O ile w przypadku pomniejszych duchów w zupełności wystarcza nam jego standardowe wyposażenie (dzięki emitowanej przez niego wiązce protonowej możemy złapać oponenta, ogłuszyć go i umieścić w specjalnej pułapce), o tyle przeciwko potężniejszym istotom należy wykorzystać rozmaite ulepszenia, które najpierw musimy kupić. Wśród tych ostatnich prym wiedzie miotacz szlamu, strumień stazy czy strzałki bozonowe.

Kwestie techniczne

Autorzy gry Ghostbusters: The Video Game Remastered pochylili się nad jej oprawą graficzną, by spełniała współczesne standardy. Na osobną wzmiankę zasługuje warstwa dźwiękowa, gdyż w bohaterów znanych z filmowych pierwowzorów wcielili się oryginalni aktorzy – Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Raims oraz Ernie Hudson.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 1,9 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Gry podobne do Ghostbusters: The Video Game Remastered

Klasyfikacja PEGI Ghostbusters: The Video Game Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ghostbusters: The Video Game Remastered

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 lub lepsza
  • Windows 7 SP2
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-4690 3.5 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza
  • Windows 7(SP2)/8/10
Blair Witch już dostępne za darmo w Epic Games Store
Blair Witch już dostępne za darmo w Epic Games Store

wiadomość29 października 2020

Dziś o godzinie 16:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostały dwie kolejne gry. Tym razem są to Blair Witch oraz Ghostbusters: The Video Game Remastered. Opcja bezpłatnego przypisania tych produkcji do naszych kont pozostanie aktywna do 5 listopada.

Zabójcza walizka powróci do Hitmana 2, beta Black Mesa Xen/Gonarch już dostępna i inne wieści
Zabójcza walizka powróci do Hitmana 2, beta Black Mesa Xen/Gonarch już dostępna i inne wieści

wiadomość2 sierpnia 2019

Dziś piszemy o dacie premiery remastera Ghostbusters: The Video Game, grze VR od studia Respawn Entertainment, sierpniowych nowościach w Hitmanie 2 oraz debiucie otwartej bety poziomów Xen i Gonarch's Lair w Black Mesa. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Remaster Ghostbusters The Video Game oficjalnie zapowiedziany [aktualizacja]
Remaster Ghostbusters The Video Game oficjalnie zapowiedziany [aktualizacja]

wiadomość30 maja 2019

Otrzymaliśmy zwiastun Ghostbusters: The Video Game Remastered. Za przygotowanie gry odpowiada studio Saber Interactive, a za jej wydanie Mad Dog Games. Premiera została zapowiedziana na 2019 rok.

Rockstar kupuje Dhruva Interactive, remaster Ghostbusters: The Video Game i inne wieści
Rockstar kupuje Dhruva Interactive, remaster Ghostbusters: The Video Game i inne wieści

wiadomość14 maja 2019

Dziś piszemy o kupnie Dhruva Interactive przez studio Rockstar, remasterze Ghostbusters: The Video Game, który otrzymał klasyfikację wiekową na Tajwanie, przyszłotygodniowej premierze darmowego RPG-a akcji Dauntless i zapowiedzi gry Esports Life Tycoon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE
Switch