Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 18:15

autor: AlexB

Rockstar kupuje Dhruva Interactive, remaster Ghostbusters: The Video Game i inne wieści

Dziś piszemy o kupnie Dhruva Interactive przez studio Rockstar, remasterze Ghostbusters: The Video Game, który otrzymał klasyfikację wiekową na Tajwanie, przyszłotygodniowej premierze darmowego RPG-a akcji Dauntless i zapowiedzi gry Esports Life Tycoon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rockstar kupuje Dhruva Interactive

Indyjskie studio dołącza do drużyny Rockstara. - Rockstar kupuje Dhruva Interactive, remaster Ghostbusters: The Video Game i inne wieści - wiadomość - 2019-05-14
Indyjskie studio dołącza do drużyny Rockstara.

Jak podaje serwis GamesIndustry.biz, Rockstar zakupił indyjskie studio Dhruva Interactive, które wcześniej należało do firmy Starbreeze. 91,82% udziałów w przedsiębiorstwie kosztowało ekipę z Nowego Jorku 7,9 miliona dolarów. Szwedzka korporacja straciła na tym interesie, gdyż by wykupić Hindusów w 2016 roku, musiała wydać 8,5 miliona dolarów, lecz znajduje się ona obecnie w takiej sytuacji, że z pewnością nie pogardzi żadnym zastrzykiem gotówki.

Dhruva Interactive jest jednym z największych studiów zajmujących się grami w Indiach. Zanim trafiło pod skrzydła Starbreeze, a później Rockstara, brało ono udział w pracach nad takimi grami, jak Halo 5, Forza Horizon 3, Quantum Break czy Sea of Thieves. Teraz będzie zajmowało się różnymi projektami u boku indyjskiego oddziału twórców serii GTA oraz Red Dead.

Ghostbusters: The Video Game z klasyfikacją wiekową na Tajwanie

Pamiętacie jeszcze Ghostbusters: The Video Game z 2009 roku? Ta trzecioosobowa gra akcji od studia Terminal Reality, pełna humoru i nostalgicznych nawiązań do filmowych klasyków w reżyserii Ivana Reitmana, została ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i media branżowe. Niewykluczone, że wkrótce doczekamy się odświeżonej wersji tej produkcji. Otrzymała ona bowiem klasyfikację wiekową na Tajwanie (via ResetEra). Podana strona dotyczy wydania na Xboksa One. Według informacji na niej zawartych, za odświeżoną wersję Ghostbusters: The Video Game odpowiada firma Mad Dog Games, znana między innymi jako wydawca Shaq Fu: A Legend Reborn. Remaster posiada nawet własną witrynę internetową, choć na razie nieaktywną.

Ghostbusters: The Video Game Remastered nie zostało na razie oficjalnie zapowiedziane, lecz pamiętajmy, że E3 coraz bliżej. Być może podczas tegorocznej edycji słynnych targów usłyszymy jakieś konkrety na temat tej produkcji (jeśli rzecz jasna nie zaszła jakaś pomyłka).

Data premiery pełnej wersji Dauntless

Premierowa wersja Dauntless zbliża się wielkimi krokami. - Rockstar kupuje Dhruva Interactive, remaster Ghostbusters: The Video Game i inne wieści - wiadomość - 2019-05-14
Premierowa wersja Dauntless zbliża się wielkimi krokami.

21 maja, po niemal roku, Dauntless, czyli dystrybuowane w modelu free-to-play RPG akcji w stylu serii Monster Hunter, opuści fazę beta. Tego dnia wypuszczony zostanie stosowny patch, który doda do gry między innymi nowy system Mastery, ulepszone wytwarzanie przedmiotów oraz liczne zmiany w kampanii. Aktualizacja ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Wraz z premierą pełnej wersji Dauntless wystartuje również piąty sezon Hunt Passa, w którym znajdą się dwa szlaki - darmowy Basic i płatny Elite, kosztujący 1000 Platyny (waluty, którą można kupić za prawdziwe pieniądze), z dodatkowymi nagrodami do odblokowania.

Przypominamy, że Dauntless ma pojawić się również na Nintendo Switch. Wstępny termin premiery to 2019 rok.

Esports Life Tycoon zapowiedziane

Trening to podstawa, nawet w e-sporcie. - Rockstar kupuje Dhruva Interactive, remaster Ghostbusters: The Video Game i inne wieści - wiadomość - 2019-05-14
Trening to podstawa, nawet w e-sporcie.

Interesujecie się e-sportem i przy okazji podobały Wam się gry Esports Life: Ep.1 - Dreams of Glory oraz Youtubers Life? Jeśli tak, to zapewne ucieszy Was wiadomość, że U-Play Online, czyli studio odpowiedzialne za obie te pozycje, oraz firma Raiser Games zapowiedziały Esports Life Tycoon. Tytuł pozwoli na wcielenie się w managera zespołu zawodowo zajmującego się sportem elektronicznym. Podczas zabawy będziemy musieli zatrudniać coraz lepszych graczy, dbać o ich potrzeby, zarządzać planem dnia, zatrudniać trenerów, psychologów i speców od marketingu, kupować coraz większe siedziby itp. Pojawi się również możliwość bezpośredniego poprowadzenia zawodników podczas meczów. Wszystko po to, by wygrywać największe turnieje i sprawić, żeby nazwa naszej ekipy nie schodziła z ust kibiców.

Dokładna data premiery Esports Life Tycoon nie jest na razie znana, lecz tytuł ma pojawić się w ramach wczesnego dostępu na PC jeszcze w tym roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Sniper Elite V2 Remastered
 2. Oddworld: Soulstorm
 3. Warhammer Underworlds: Online
 4. War Tech Fighters
 5. Final Fantasy VII Remake
 6. Dragon Star Varnir
 7. Titan Quest: Atlantis
 8. Riverbond
 9. The Red Solstice 2: Survivors
 10. MediEvil
 11. John Wick Hex
 12. Predator: Hunting Grounds

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Unity of Command II zwiastun #2
 2. Titan Quest: Atlantis zwiastun #1
 3. Tennis World Tour: Roland-Garros Edition zwiastun #1
 4. Riverbond zwiastun #1
 5. RAGE 2 zwiastun na premierę
 6. Predator: Hunting Grounds zwiastun #1
 7. Pathologic 2 Theater of Gorkhon
 8. MediEvil zwiastun fabularny
 9. Kingdom of Night zwiastun #1
 10. Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint gameplay #1 (PL)
 11. Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint zwiastun #1 (PL)
 12. Final Fantasy VII Remake zwiastun #3
 13. Blood: Fresh Supply zwiastun #1
 14. Barotrauma zwiastun #1
 15. A Plague Tale: Innocence zwiastun na premierę