Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Oddworld: Soulstorm (PC)

Oddworld: Soulstorm PC

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier przygodowo-zręcznościowych, opracowana przez kalifornijski i brytyjski oddział firmy Oddworld Inhabitants Inc. oraz kanadyjski zespół Frima Studio.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | elementy logiczne | indie | 2.5D | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka Oddworld: Soulstorm (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Epic Store

Oddworld: Soulstorm to kolejna odsłona unikalnej serii gier przygodowo-zręcznościowych spod szyldu Oddworld, która istnieje od 1997 roku. Za stworzenie tytułu odpowiada firma Oddworld Inhabitants Inc. oraz jej wewnętrzne studia deweloperskie z Kalifornii i Wielkiej Brytanii. Obu zespołom pomagał kanadyjski zespół z Frima Studio, specjalizujący się w produkcjach konsolowych oraz mobilnych. Soulstorm kontynuuje historię rozpoczętą w wydanym w 2013 roku remake'u Oddworld: Abe's Oddysee, pod tytułem Oddworld: New 'n' Tasty i jest luźno oparty na grze Oddworld: Abe's Exoddus, która była oryginalnym sequelem Abe's Oddysee.

Fabuła

Oddworld: Soulstorm proponuje fanom mroczniejszą wizję uniwersum Oddworld, wykorzystującą w zupełnie nowy sposób wcześniejsze wątki oraz idee, zagadnienia i problemy związane z konsumpcjonizmem oraz kapitalizmem. Bohaterem gry jest ponownie sympatyczny i poczciwy Mudokon o imieniu Abe. Po wydarzeniach przedstawionych w Oddworld: New 'n' Tasty, protagonista wraz z trzystoma pobratymcami, którzy wspólnie wyrwali się z rąk przebiegłych Glukkonów, znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Bez jakiejkolwiek pomocy grupa przedziera się przez pustynię, pozbawiona jedzenia, picia i nadziei. W pewnym momencie strudzeni podróżnicy znajdują ukojenie w tajemniczym i uzależniającym napoju.

Mechanika

Oddworld: Soulstorm rozwija pomysły oraz model rozgrywki zaprezentowany w Oddworld: New 'n' Tasty. Gracze mają do czynienia z platformówką 2.5D, zawierającą elementy logiczne. W trakcie zabawy polegają nie tylko na umiejętnościach głównego bohatera, ale także jego współbratymców, których spotyka po drodze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Gry podobne do Oddworld: Soulstorm

Wymagania wiekowe Oddworld: Soulstorm

16+

Oddworld Soulstorm to kolejny exclusive Epic Games Store
Oddworld Soulstorm to kolejny exclusive Epic Games Store

wiadomość20 sierpnia 2019

Ekipa Oddworld Inhabitants poinformowała, że pecetowa wersja gry Oddworld: Soulstorm trafi wyłącznie do Epic Games Store. Podobny los czeka również grę Magic: The Gathering Arena, co ujawniła firma Wizard of the Coasts.

10-minutowy gameplay z Oddworld Soulstorm z targów E3 2019
10-minutowy gameplay z Oddworld Soulstorm z targów E3 2019

wiadomość14 czerwca 2019

W czasie targów E3 2019 serwis IGN przeprowadził rozmowę z Lorne'em Lanningiem ze studia Oddworld Inhabitants. Przy okazji zaprezentowano też obszerny, przeszło dziesięciominutowy gameplay z gry Oddworld: Soulstorm.

Nowy zwiastun Oddworld: Soulstorm z pierwszymi fragmentami rozgrywki
Nowy zwiastun Oddworld: Soulstorm z pierwszymi fragmentami rozgrywki

wiadomość13 maja 2019

Studio Oddworld Inhabitants opublikowało najnowszy zwiastun zawierający elementy rozgrywki swojej najnowszej produkcji – Oddworld: Soulstorm. Gra ma zadebiutować w 2020 roku.

Oddworld: Soulstorm – zaprezentowano nowy trailer
Oddworld: Soulstorm – zaprezentowano nowy trailer

wiadomość19 marca 2019

Podczas konferencji firmy Unity Technologies na GDC 2019 pokazano filmowy zwiastun Oddworld: Soulstorm – bezpośredniej kontynuacji remake'u gry Oddworld: Abe's Oddysee zatytułowanego Oddworld: New 'n' Tasty.

20 marca dowiemy się więcej o Oddworld: Soulstorm
20 marca dowiemy się więcej o Oddworld: Soulstorm

wiadomość16 marca 2018

Studio Oddworld Inhabitants długo milczało na temat swojej nowej produkcji, jednak opublikowany przez nich krótki teaser sugeruje, że już wkrótce dowiemy się czegoś więcej o Oddworld Soulstorm.