Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4PS5
Okładka Oddworld: Soulstorm (PC)

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm stanowi bezpośrednią kontynuację Oddworld: New 'n' Tasty, czyli remake'u Oddworld: Abe's Oddysee z 2013 roku i jest luźno oparta na grze Oddworld: Abe's Exoddus.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | elementy logiczne | indie | 2.5D | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

Okładka Oddworld: Soulstorm (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS5 PS4
Find Your Next Game 2020

Oddworld: Soulstorm to kolejna odsłona unikalnej serii gier przygodowo-zręcznościowych spod szyldu Oddworld, która istnieje od 1997 roku. Za stworzenie tytułu odpowiada firma Oddworld Inhabitants Inc. oraz jej wewnętrzne studia deweloperskie z Kalifornii i Wielkiej Brytanii. Obu zespołom pomagał kanadyjski zespół z Frima Studio, specjalizujący się w produkcjach konsolowych oraz mobilnych. Soulstorm kontynuuje historię rozpoczętą w wydanym w 2013 roku remake'u Oddworld: Abe's Oddysee, pod tytułem Oddworld: New 'n' Tasty i jest luźno oparty na grze Oddworld: Abe's Exoddus, która była oryginalnym sequelem Abe's Oddysee.

Fabuła

Oddworld: Soulstorm proponuje fanom mroczniejszą wizję uniwersum Oddworld, wykorzystującą w zupełnie nowy sposób wcześniejsze wątki oraz idee, zagadnienia i problemy związane z konsumpcjonizmem oraz kapitalizmem. Bohaterem gry jest ponownie sympatyczny i poczciwy Mudokon o imieniu Abe. Po wydarzeniach przedstawionych w Oddworld: New 'n' Tasty, protagonista wraz z trzystoma pobratymcami, którzy wspólnie wyrwali się z rąk przebiegłych Glukkonów, znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Bez jakiejkolwiek pomocy grupa przedziera się przez pustynię, pozbawiona jedzenia, picia i nadziei. W pewnym momencie strudzeni podróżnicy znajdują ukojenie w tajemniczym i uzależniającym napoju.

Mechanika

Oddworld: Soulstorm rozwija pomysły oraz model rozgrywki zaprezentowany w Oddworld: New 'n' Tasty. Gracze mają do czynienia z platformówką 2.5D, zawierającą elementy logiczne. W trakcie zabawy polegają nie tylko na umiejętnościach głównego bohatera, ale także jego współbratymców, których spotyka po drodze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Oddworld: Soulstorm

Wymagania wiekowe Oddworld: Soulstorm

16+

Zwiastun Oddworld: Soulstorm – Abe powraca na PS5
Zwiastun Oddworld: Soulstorm – Abe powraca na PS5

wiadomość16 września 2020

W trakcie PlayStation 5 Showcase mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun Oddworld: Soulstorm, pokazujący zarówno scenki przerywnikowe, jak i fragmenty rozgrywki.

Nowy zwiastun Oddworld: Soulstorm. Gra trafi na PS4 i PS5
Nowy zwiastun Oddworld: Soulstorm. Gra trafi na PS4 i PS5

wiadomość11 czerwca 2020

Studio Oddworld Inhabitants zaprezentowało nowy gameplay trailer kolejnej odsłony cyklu gier przygodowo-zręcznościowych Oddworld – Soulstorm.

Oddworld Soulstorm to kolejny exclusive Epic Games Store
Oddworld Soulstorm to kolejny exclusive Epic Games Store

wiadomość20 sierpnia 2019

Ekipa Oddworld Inhabitants poinformowała, że pecetowa wersja gry Oddworld: Soulstorm trafi wyłącznie do Epic Games Store. Podobny los czeka również grę Magic: The Gathering Arena, co ujawniła firma Wizard of the Coasts.

10-minutowy gameplay z Oddworld Soulstorm z targów E3 2019
10-minutowy gameplay z Oddworld Soulstorm z targów E3 2019

wiadomość14 czerwca 2019

W czasie targów E3 2019 serwis IGN przeprowadził rozmowę z Lorne'em Lanningiem ze studia Oddworld Inhabitants. Przy okazji zaprezentowano też obszerny, przeszło dziesięciominutowy gameplay z gry Oddworld: Soulstorm.

Nowy zwiastun Oddworld: Soulstorm z pierwszymi fragmentami rozgrywki
Nowy zwiastun Oddworld: Soulstorm z pierwszymi fragmentami rozgrywki

wiadomość13 maja 2019

Studio Oddworld Inhabitants opublikowało najnowszy zwiastun zawierający elementy rozgrywki swojej najnowszej produkcji – Oddworld: Soulstorm. Gra ma zadebiutować w 2020 roku.

PC
PS5
PS4