Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Oddworld: Soulstorm (PC)

Oddworld: Soulstorm PC

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier przygodowo-zręcznościowych, opracowana przez kalifornijski i brytyjski oddział firmy Oddworld Inhabitants Inc. oraz kanadyjski zespół Frima Studio.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | elementy logiczne | indie | 2.5D

PC Windows
Okładka Oddworld: Soulstorm (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2019

Oddworld: Soulstorm to kolejna odsłona unikalnej serii gier przygodowo-zręcznościowych spod szyldu Oddworld, która istnieje od 1997 roku. Za stworzenie tytułu odpowiada firma Oddworld Inhabitants Inc. oraz jej wewnętrzne studia deweloperskie z Kalifornii i Wielkiej Brytanii. Obu zespołom pomagał kanadyjski zespół z Frima Studio, specjalizujący się w produkcjach konsolowych oraz mobilnych. Soulstorm kontynuuje historię rozpoczętą w wydanym w 2013 roku remake'u Oddworld: Abe's Oddysee, pod tytułem Oddworld: New 'n' Tasty i jest luźno oparty na grze Oddworld: Abe's Exoddus, która była oryginalnym sequelem Abe's Oddysee.

Fabuła

Oddworld: Soulstorm proponuje fanom mroczniejszą wizję uniwersum Oddworld, wykorzystującą w zupełnie nowy sposób wcześniejsze wątki oraz idee, zagadnienia i problemy związane z konsumpcjonizmem oraz kapitalizmem. Bohaterem gry jest ponownie sympatyczny i poczciwy Mudokon o imieniu Abe. Po wydarzeniach przedstawionych w Oddworld: New 'n' Tasty, protagonista wraz z trzystoma pobratymcami, którzy wspólnie wyrwali się z rąk przebiegłych Glukkonów, znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Bez jakiejkolwiek pomocy grupa przedziera się przez pustynię, pozbawiona jedzenia, picia i nadziei. W pewnym momencie strudzeni podróżnicy znajdują ukojenie w tajemniczym i uzależniającym napoju.

Mechanika

Oddworld: Soulstorm rozwija pomysły oraz model rozgrywki zaprezentowany w Oddworld: New 'n' Tasty. Gracze mają do czynienia z platformówką 2.5D, zawierającą elementy logiczne. W trakcie zabawy polegają nie tylko na umiejętnościach głównego bohatera, ale także jego współbratymców, których spotyka po drodze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Gry podobne do Oddworld: Soulstorm

Wymagania wiekowe Oddworld: Soulstorm

16+

20 marca dowiemy się więcej o Oddworld: Soulstorm
20 marca dowiemy się więcej o Oddworld: Soulstorm

wiadomość16 marca 2018

Studio Oddworld Inhabitants długo milczało na temat swojej nowej produkcji, jednak opublikowany przez nich krótki teaser sugeruje, że już wkrótce dowiemy się czegoś więcej o Oddworld Soulstorm.

Oddworld: Soulstorm - zwiastun i nowe konkrety
Oddworld: Soulstorm - zwiastun i nowe konkrety

wiadomość24 września 2017

Przy okazji imprezy EGX studio Oddworld Inhabitants pokazało pierwszy zwiastun platformówki Oddworld: Soulstorm i ujawniło kilka nowych konkretów odnośnie mechanizmów rozgrywki w tym projekcie.

Oddworld: Soulstorm - kilka nowych informacji o kolejnych przygodach Abe'a
Oddworld: Soulstorm - kilka nowych informacji o kolejnych przygodach Abe'a

wiadomość11 marca 2017

Przedstawiciel studia Oddworld Inhabitants wyjawił kilka ciekawostek związanych z zaplanowaną na ten rok grą Oddworld: Soulstorm - kolejną odsłoną przygód słynnego Abe'a.

Zapowiedziano grę Oddworld: Soulstorm. Premiera w 2017 roku
Zapowiedziano grę Oddworld: Soulstorm. Premiera w 2017 roku

wiadomość14 marca 2016

Producenci z firmy Oddworld Inhabitants zapowiedzieli grę Oddworld: Soulstorm. Tytuł jest oryginalnym projektem, który przedstawi graczom nieznaną stronę świata Oddworld, a także nowe oblicze Abe'a - jednego z najpopularniejszych protagonistów serii, która zadebiutowała pod koniec lat 90.

Remake Oddworld: Abe's Exoddus zapowiedziany
Remake Oddworld: Abe's Exoddus zapowiedziany

wiadomość14 kwietnia 2015

Oddworld: Abe's Exoddus doczeka się remake’u - zdradził szef studia Oddworld Inhabitants. Po sukcesie Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty wypuszczenie odświeżonej wersji „dwójki” wydaje się być logicznym posunięciem. Póki co data premiery nie jest znana.