Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2021, 09:51

Oddworld: Soulstorm zadebiutowało na rynku

Doczekaliśmy się premiery Oddworld: Soulstorm. Gra zadebiutowała na PC, PlayStation 4 i PS5. Na konsolach produkcja dostępna jest także w ramach kwietniowego PlayStation Plus.

Na rynku zadebiutowała gra Oddworld: Soulstorm, czyli kontynuacja Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty. Produkcja dostępna jest na PC, PlayStation 4 i PS5. Wydanie pecetowe można kupić tylko w Epic Games Store, gdzie kosztuje 169 zł. Przed zakupem tej edycji warto zaznajomić się z udostępnionymi kilka dni temu wymaganiami sprzętowymi.

Z kolei wersję konsolową można nabyć w PlayStation Store za 209 zł. Osoby, które nabędą tytuł na PS4 mogą za darmo dokonać upgrade’u do wydania na PlayStation 5. Nie przewidziano opcji dokonania tego w drugą stronę. Warto dodać, że projekt dostępny jest również w ramach kwietniowego PlayStation Plus, ale tylko w wersji na PS5. To ma być powodem tego, że niemożliwy jest downgrade wydania z PlayStation 5 do PS4. Gra nie oferuje polskiej wersji językowej na żadnej z platform sprzętowych.

Na razie w sieci nie pojawiły się żadne recenzje gry, więc trudno ocenić, czy studiu Oddworld Inhabitants udało się spełnić nadzieje fanów.

Oczekiwania względem Oddworld: Soulstorm są spore, gdyż Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty okazało się bardzo udaną produkcją. Wydanie na PS4 uzyskało średnią ocen na poziomie 84% według serwisu Metacritic, a w przypadku wydania pecetowego było to 86%. Produkcja spodobała się także naszemu recenzentwi, który wystawił jej notę 8.5/10.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty stanowiło remake Oddworld: Abe's Oddysee z 1997 roku, ale gra wprowadziła sporo zmian w porównaniu z pierwowzorem. W przypadku Soulstorm autorzy nie próbowali odtwarzać drugiej części cyklu, czyli Abe's Exoddus. Niektóre elementy fabuły są podobne, ale ogólnie jest to zupełnie nowa produkcja.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oddworld: Soulstorm w Epic Games Store
  3. Oddworld: Soulstorm w PlayStation Store