Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Red Solstice 2: Survivors (PC)
OkładkaThe Red Solstice 2: Survivors (PC)

The Red Solstice 2: Survivors PC

The Red Solstice 2: Survivors to druga część strategiczno-taktycznej gry, w której kierując drużyną od zadań specjalnych, walczymy z obcymi formami życia, aby uchronić ludzkość przed całkowitą zagładą. Za tytuł ponownie odpowiada studio Ironward.

Strategiczne | science fiction | taktyczne | elementy RPG | indie | kooperacja

The Red Solstice 2: Survivors Premiera PC

17czerwca2021

Steam

17czerwca2021

producent: Ironward wydawca: 505 Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Red Solstice 2: Survivors

XCOM 2

Gears Tactics

Satellite Reign

The Red Solstice 2: Survivors to druga odsłona gry taktycznej w klimatach science fiction, rozgrywającej się na planecie Mars, która w wyniku działania tajemniczego wirusa stała się jedyną nadzieją ludzkości. Kierując drużyną składającą się z Marines, walczymy o przetrwanie, zmagając się z żądną ludzkiej krwi biomasą.

Fabuła

W roku 117 Po Ziemi wielkie korporacje walczą o wpływy nad marsjańskimi koloniami zmagającymi się z wirusem, który przyczynił się do opuszczenia Błękitnej Planety przez ludzkość. Pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności wirus rozprzestrzenił się również na Marsie. Część z pozostałych przy życiu uchodźców zmieniła się w zmutowane monstra zagrażające reszcie ocalałych. Tutaj do akcji wkracza gracz, który kierując losami drużyny specjalnej Marines, musi uporać się z potworami oraz żądnymi władzy korporacjami.

Mechanika

The Red Solstice 2: Survivors to gra oferująca kampanię fabularną składającą się z taktycznych misji, w których zadaniem gracza jest przetrwać i osiągnąć wyznaczony cel, zmagając się ze skutkami niebezpiecznego wirusa STROL. Ten nie jest przypadkowo przenoszonym wirusem, a inteligentną biomasą, myślącą strategicznie i dążącą do całkowitej eliminacji ludzkości.

Zmagania obserwujemy z perspektywy top-down. W grze sterujemy drużyną Marines, której skład dobrać możemy spośród ośmiu dostępnych w grze klas postaci, posiadających unikalne umiejętności, statystyki oraz mocne i słabe strony. Tak stworzoną ekipę wysyłamy do rozrzuconych na Marsie lokacji, na specjalne misje służące powstrzymaniu wirusa przez rozprzestrzenieniem. W ich czasie nasza ekipa zbiera surowce i niezbędne przedmioty, dzięki którym ma możliwość stworzenia i wynalezienia ułatwiających potyczki przedmiotów: między innymi pancerzy bojowych, artylerii, granatów i wieżyczek.

Tryby gry

The Red Solstice 2: Survivors możemy rozgrywać w pojedynkę, a także cieszyć się nią w gronie znajomych. Tryb wieloosobowy daje możliwość gry aż do ośmiu graczy na raz. W zależności od naszych potrzeb przygodę możemy rozpocząć, jak i zakończyć wspólnie, ale też dołączać w dowolnym momencie do innych graczy, dzieląc się wytworzonymi dobrami i wymyślonymi planami. Do rozgrywek wieloosobowych przeznaczona jest też specjalna kooperacyjna kampania survivalowa.

Kwestie techniczne

The Red Solstice 2: Survivors utrzymany jest w stylistyce typowej dla gatunku science fiction, a nastawiony jest na wywołanie u gracza klaustrofobii jak i poczucia osaczenia. Wpływ na to mają rozgrywane w ciasnych pomieszczeniach potyczki, klimatyczni przeciwnicy, jak i podkreślająca to wszystko ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 3.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

The Red Solstice 2: Survivors cena w dniu premiery: 124,00 PLN

Klasyfikacja PEGI The Red Solstice 2: Survivors

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Red Solstice 2: Survivors Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10 64-bit