Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4SwitchANDXONEiOS
Okładka Youtubers Life (PC)
OkładkaYoutubers Life (PC)

Youtubers Life

Youtubers Life: OMG Edition

Przygotowana przez hiszpańskie studio U-Play Online gra symulacyjna, pozwalająca wcielić się w rolę vloggera, który u szczytu sławy wspomina swoje pierwsze kroki w branży.

Symulacje | ekonomiczne | manager | elementy strategiczne | indie

Youtubers Life Premiera

22wrz2016

iOS

2lut2017

PC

18maj2017

AND

20lis2018

PS4 XONE Switch

Youtubers Life to gra symulacyjna, w której możemy wcielić się w postać współczesnego, internetowego vlogera. Za jej powstanie odpowiada niezależne, hiszpańskie studio U-Play Online, znane wcześniej głównie za sprawą sportowych produkcji mobilnych, takich jak Swipe Basketball czy seria Striker Soccer.

Fabuła

Wraz z rozwojem Internetu i wzrostem popularności serwisów pokroju YouTube, jedną z najprostszych dróg do zdobycia popularności stała się kariera internetowego vlogera – każdego dnia w sieci pojawiają się setki poświęconych różnym tematykom filmików, tworzonych przez tzw. „youtuberów”. W grze studia U-Play Online możemy wcielić się w jedną z takich osób, która, znajdując się u szczytu popularności, wspomina swoje pierwsze kroki w dziedzinie tworzenia i publikowania filmów związanych z grami wideo, tematyką sportową, lifestyle’ową czy kulinarną.

Mechanika

Rozgrywka skupia się przede wszystkim na montowaniu i publikacji kolejnych filmików oraz stopniowym budowaniu swej popularności i reputacji. W grze nie zabrakło jednak również szeregu prostych aktywności pobocznych, takich jak wypady ze znajomymi na imprezy lub do kina, a nawet możliwość zaprzyjaźnienia się czy romansowania z innymi twórcami. Całość przypomina zaś w dużej mierze produkcje z popularnego cyklu The Sims.

U progu kariery mamy przed sobą jedynie stosunkowo niewielkie możliwości i tworzymy proste materiały wideo, jakich pełno można znaleźć w Internecie. Montując filmiki, wykorzystujemy zarówno klipy nagrane przez nas samych, jak i elementy „zapożyczone” od innych twórców bądź z telewizji. Po publikacji musimy zaś ustawicznie kontrolować ich popularność oraz liczbę subskrybentów naszego kanału, by koncentrować się na tematach, które w danej chwili znajdują się na topie. Gdy nasze dokonania stają się coraz popularniejsze, możemy pozwolić sobie na inwestowanie w coraz lepszy sprzęt i szybszy Internet, a z czasem zatrudnić dodatkowych współpracowników czy dołączyć do jednej z sieci partnerskich. Rozgrywkę urozmaica też proste drzewko umiejętności, pozwalające na odblokowanie nowych rodzajów materiałów: w przypadku kariery związanej z grami są to np. unboxingi, pierwsze wrażenia, recenzje, poradniki, speedruny itp.

Kwestie techniczne

Gra Youtubers Life okraszona została barwną, trójwymiarową szatą graficzną i sporą dawką poczucia humoru.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 172 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Youtubers Life

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Youtubers Life Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
PC
iOS
AND
PS4
XONE
Switch