Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOSANDPS4SwitchXONE
Okładka Youtubers Life (PC)
OkładkaYoutubers Life (PC)

Youtubers Life

Youtubers Life: OMG Edition

Przygotowana przez hiszpańskie studio U-Play Online gra symulacyjna, pozwalająca wcielić się w rolę vloggera, który u szczytu sławy wspomina swoje pierwsze kroki w branży.

Symulacje | ekonomiczne | manager | elementy strategiczne | indie

Youtubers Life Premiera

22wrz2016

iOS

2lut2017

PC

18maj2017

AND

20lis2018

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Youtubers Life

LoL Esports Manager

Detroit (1993)

Game Dev Tycoon

Youtubers Life to gra symulacyjna, w której możemy wcielić się w postać współczesnego, internetowego vlogera. Za jej powstanie odpowiada niezależne, hiszpańskie studio U-Play Online, znane wcześniej głównie za sprawą sportowych produkcji mobilnych, takich jak Swipe Basketball czy seria Striker Soccer.

Fabuła

Wraz z rozwojem Internetu i wzrostem popularności serwisów pokroju YouTube, jedną z najprostszych dróg do zdobycia popularności stała się kariera internetowego vlogera – każdego dnia w sieci pojawiają się setki poświęconych różnym tematykom filmików, tworzonych przez tzw. „youtuberów”. W grze studia U-Play Online możemy wcielić się w jedną z takich osób, która, znajdując się u szczytu popularności, wspomina swoje pierwsze kroki w dziedzinie tworzenia i publikowania filmów związanych z grami wideo, tematyką sportową, lifestyle’ową czy kulinarną.

Mechanika

Rozgrywka skupia się przede wszystkim na montowaniu i publikacji kolejnych filmików oraz stopniowym budowaniu swej popularności i reputacji. W grze nie zabrakło jednak również szeregu prostych aktywności pobocznych, takich jak wypady ze znajomymi na imprezy lub do kina, a nawet możliwość zaprzyjaźnienia się czy romansowania z innymi twórcami. Całość przypomina zaś w dużej mierze produkcje z popularnego cyklu The Sims.

U progu kariery mamy przed sobą jedynie stosunkowo niewielkie możliwości i tworzymy proste materiały wideo, jakich pełno można znaleźć w Internecie. Montując filmiki, wykorzystujemy zarówno klipy nagrane przez nas samych, jak i elementy „zapożyczone” od innych twórców bądź z telewizji. Po publikacji musimy zaś ustawicznie kontrolować ich popularność oraz liczbę subskrybentów naszego kanału, by koncentrować się na tematach, które w danej chwili znajdują się na topie. Gdy nasze dokonania stają się coraz popularniejsze, możemy pozwolić sobie na inwestowanie w coraz lepszy sprzęt i szybszy Internet, a z czasem zatrudnić dodatkowych współpracowników czy dołączyć do jednej z sieci partnerskich. Rozgrywkę urozmaica też proste drzewko umiejętności, pozwalające na odblokowanie nowych rodzajów materiałów: w przypadku kariery związanej z grami są to np. unboxingi, pierwsze wrażenia, recenzje, poradniki, speedruny itp.

Kwestie techniczne

Gra Youtubers Life okraszona została barwną, trójwymiarową szatą graficzną i sporą dawką poczucia humoru.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 177 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Youtubers Life

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Youtubers Life Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
PC
iOS
AND
PS4
XONE
Switch