Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2018, 15:05

Nowe sterowniki AMD, beta Artifact, komiksy LoL, premiera Youtubers Life: OMG Edition i inne wieści

Dziś piszemy o nowych sterownikach od firmy AMD ze wsparciem dla Battlefielda V, starcie bety karcianki Artifact, komiksie Marvela z uniwersum League of Legends, premierze Youtubers Life na konsolach oraz zapasach urządzenia Steam Link, które są na wyczerpaniu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sterowniki AMD Radeon 18.11.2 Adrenalin Edition

Dziś na rynku oficjalnie debiutuje Battlefield V, czyli kolejna duża premiera tego roku. Czas zatem na nowe sterowniki. Kilka godzin temu firma AMD wypuściła kolejną wersję uaktualnień do swoich kart grafiki, nazwaną Radeon Software Adrenalin Edition 18.11.2. Prócz ulepszonego działania najnowszego dzieła studia DICE na urządzeniach „Czerwonych”, według opisu gwarantuje ona również naprawę błędów związanych z ponadwymiarowym użyciem mocy w czasie bezczynności systemu (seria Radeon RX Vega) oraz niepoprawnym wyświetlaniem starych sterowników jako nowych dostępnych do ściągnięcia. Więcej o znanych problemach (na przykład wyłączaniu się Assassin's Creed Odyssey w niektórych lokacjach na Windowsie 7), obsługiwanych kartach oraz linki do pobrania znajdziecie tutaj.

Skoro premiera Battlefielda, to czas na nowe sterowniki. - Nowe sterowniki AMD, beta Artifact, komiksy LoL, premiera Youtubers Life: OMG Edition i inne wieści - wiadomość - 2018-11-21
Skoro premiera Battlefielda, to czas na nowe sterowniki.

Konsolowa premiera Youtubers Life: OMG Edition

Chcieliście kiedyś zostać znanym youtuberem zajmującym się grami, sportem czy kuchnią, lecz nigdy nie mieliście czasu lub warunków, by spełnić to marzenie? Możecie to zrobić dzięki grze symulacyjno-ekonomicznej Youtubers Life: OMG Edition stworzonej przez studio U-Play Online. Pełna wersja tego tytułu już od jakiegoś czasu jest dostępna na PC, a także urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android. Teraz o jego jakości mogą przekonać się również posiadacze konsol. Produkcja zadebiutowała dziś na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Powyżej możecie obejrzeć wypuszczony z tej okazji zwiastun.

Beta Artifact już dostępna

W niedzielę na PC wystartowała publiczna beta Artifact, czyli rozgrywającej się w uniwersum cyklu DOTA karcianki od studia Valve. Mogą w niej wziąć udział wszyscy posiadający odpowiedni klucz. Tytuł już teraz budzi olbrzymie kontrowersje, wszystko za sprawą systemu płatności (via GamesIndustry.biz). Jak bowiem podkreślił Richard Garfield, czyli główny projektant Artifacta (znany również jako twórca Magic: The Gathering), gra ma być „pay to participate” i jak najbardziej zbliżona w swoim modelu do fizycznych karcianek, zatem prócz kupienia samej produkcji (będącej odpowiednikiem startera) za 74,99 złote, trzeba się również przygotować na wydawanie pieniędzy na paczki z kartami (2 dolary, czyli około 7 złotych, za sztukę) czy bilety na wydarzenia (5 dolarów, czyli około 18 złotych, za 5 sztuk). Co prawda będzie można wymieniać się swoimi zdobyczami na rynku Steam, lecz na razie funkcja ta jest niedostępna.

Nie wszystkim przypadł do gustu system płatności w Artifact. - Nowe sterowniki AMD, beta Artifact, komiksy LoL, premiera Youtubers Life: OMG Edition i inne wieści - wiadomość - 2018-11-21
Nie wszystkim przypadł do gustu system płatności w Artifact.

Firma Valve odpowiedziała na oskarżenia komunikatem, w którym uspokaja, że jeszcze nie wszystkie elementy są w Artifact obecne. Brakuje na przykład trybu, w którym można bezstresowo i bez wykorzystywania biletów testować swoje umiejętności w tzw. draftach, oraz systemu pozwalającego na wymienianie niechcianych kart na wspomniane wejściówki. Wszystko to powinniśmy znaleźć w grze 28 listopada, czyli w dniu oficjalnej premiery pełnej wersji.

Komiksy w uniwersum League of Legends

Już wkrótce uniwersum popularnej MOB-y League of Legends będzie można poznawać za pośrednictwem komiksów Marvela. Studio Riot Games zawarło umowę ze słynnym amerykańskim wydawnictwem na stworzenie serii historii graficznych ze znanymi z gier postaciami w roli głównej. Pierwsza z nich, League of Legends: Ashe: Warmother, zadebiutuje w maju 2019 roku.

Ashe będzie bohaterką nadchodzącego komiksu Marvela. - Nowe sterowniki AMD, beta Artifact, komiksy LoL, premiera Youtubers Life: OMG Edition i inne wieści - wiadomość - 2018-11-21
Ashe będzie bohaterką nadchodzącego komiksu Marvela.

Jak zdradził Greg Street z Riot Games, istnieje kilka podobieństw między uniwersum Marvela a światem League of Legends (via The Verge). Chodzi przede wszystkim o bohaterów z fascynującymi i różnorodnymi historiami. Deweloper już nie może się doczekać, by zobaczyć je w nadchodzących komiksach.

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy romans League of Legends z komiksami. Kilka jest dostępnych na oficjalnej stronie gry. Można je przeczytać w formie cyfrowej. Street podkreślił jednak, że stanowią one albo samodzielną opowieść na temat jednego konkretnego bohatera, albo próbę dla nowych projektów graficznych.

Urządzenia Steam Link praktycznie w całości wyprzedane

Zapasy Steam Link zostały wyprzedane. - Nowe sterowniki AMD, beta Artifact, komiksy LoL, premiera Youtubers Life: OMG Edition i inne wieści - wiadomość - 2018-11-21
Zapasy Steam Link zostały wyprzedane.

Firma Valve poinformowała, że zapas fizycznych egzemplarzy urządzenia Steam Link, które umożliwia granie w produkcje ze steamowej biblioteki na przykład na telewizorze dzięki streamingowi, został całkowicie wyprzedany w Europie. W USA zostało jedynie kilka sztuk. Choć nie jest to powiedziane wprost, w wiadomości dość jasno zasugerowane zostało, że gigant z Bellevue zdecydował się na zakończenie produkcji urządzenia (lecz wsparcie dla niego będzie trwało) i skupienie się na rozwoju mobilnej aplikacji spełniającej podobną funkcję. Nie jest to raczej specjalnie szokujące. Na podstawie faktu, że czarna skrzyneczka zwana Steam Link była kilkukrotnie sprzedawana w bardzo niskich cenach, można śmiało założyć, że zainteresowanie nią było dość mizerne. Logiczne zatem, że lepiej poświęcić główne siły produktowi, który ma dużo większy potencjał.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Nanotale: Typing Chronicles
 2. ZED
 3. The One We Found
 4. Swap This!
 5. Escape Doodland
 6. Chronus Arc
 7. We. the Revolution
 8. Outlaws
 9. Final Fantasy XIV: Shadowbringers
 10. Star Wars Episode I: Racer
 11. Degrees of Separation
 12. Dragons: Dawn of New Riders
 13. Workers & Resources: Soviet Republic
 14. Tabletop Simulator
 15. Narcos: Rise of the Cartels

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Youtubers Life zwiastun na premierę
 2. Warhammer 40,000: Mechanicus zwiastun na premierę
 3. Void Bastards zwiastun #1
 4. Pagan Online zwiastun #1
 5. Nippon Marathon zwiastun #1
 6. Narcos: Rise of the Cartels zwiastun #1
 7. Ms. 'Splosion Man zwiastun wersji na Switch
 8. Farming Simulator 19 Farm and Furious