Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4SwitchPCXONE
Okładka Star Wars Episode I: Racer (PS4)
OkładkaStar Wars Episode I: Racer (PS4)

Star Wars Episode I: Racer

Wyścigi oparte na zawodach z filmu Gwiezdne wojny: Mroczne widmo. W Star Wars Episode I: Racer gracz wciela się w jednego z ponad 20 pilotów (pośród nich znaleźć można m.in. Anakina Skywalkera) i bierze udział w niebezpiecznych wyścigach ścigaczy.

Wyścigi | science fiction | Star Wars | filmy | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Star Wars Episode I: Racer Premiera

19maj1999

PC

23cze2020

PS4 Switch

27paź2020

XONE

Gry podobne do Star Wars Episode I: Racer

WipEout: Omega Collection

Burnout Paradise Remastered

Xenon Racer

Star Wars Episode I: Racer jest grą wyścigową, która wykorzystuje licencję Gwiezdnych wojen – gracz otrzymuje możliwość chwycenia za stery tzw. ścigacza – pojazdu znanego z filmu Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę LucasArts.

Fabuła

Akcja Star Wars Episode I: Racer toczy się na kilku różnych planetach (m.in. pustynnej Tatooine). Gracz wciela się w jedną z kilkudziesięciu postaci (są tam bohaterowie znani z filmu Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, np. młody Anakin Skywalker). W skórze wybranego kierowcy bierzemy udział w niebezpiecznych wyścigach.

Mechanika

Star Wars Episode I: Racer to gra wyścigowa, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Zadaniem gracza jest kierowanie ścigaczem (do dyspozycji mamy ponad dwadzieścia typów tych pojazdów) i wygrywanie wyścigów. W grze znaleźć można osiem odmiennych map umiejscowionych na takich planetach, jak Tatooine, Baroonda czy Malastare.

W czasie wyścigów możemy usprawniać swój pojazd w pit stopie, dzięki czemu poprawiamy jego osiągi. Kluczowe znaczenie ma też poszukiwanie skrótów, które umożliwiają zdobycie przewagi nad konkurencją. Warto odnotować, że w wyścigach tych nie ma czegoś takiego, jak fair play – wszystkie chwyty są tutaj dozwolone.

Tryby gry

W Star Wars Episode I: Racer możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Na konsolach produkcja oferuje lokalny moduł multiplayer (na podzielonym ekranie). Dodatkowo na platformie wielkiego „N” otrzymujemy tryb wykorzystujący połączenie LAN. Ta ostatnia opcja jest też dostępna na komputerach (w ich przypadku jest to jedyny moduł wieloosobowy).

Kwestie techniczne

Star Wars Episode I: Racer posiada raczej słabą, trójwymiarową oprawę graficzną – wynika to oczywiście z faktu, że oryginalna wersja gry pojawiła się w 1999 roku (poza pecetami produkcja została wydana na konsoli Nintendo 64). Ani trasy, ani modele poszczególnych pojazdów czy zawodników nie charakteryzują się wysokim poziomem szczegółowości.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 513 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars Episode I: Racer: Odpowiednia dla każdego wieku.

Star Wars Episode I: Racer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233 MHz
  • 32 MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS4
Switch
XONE