Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONESwitch
Okładka Star Wars Episode I: Racer (PS4)

Star Wars Episode I: Racer

Wyścigi oparte na zawodach z filmu Gwiezdne wojny: Mroczne widmo. W Star Wars Episode I: Racer gracz wciela się w jednego z ponad 20 pilotów (pośród nich znaleźć można m.in. Anakina Skywalkera) i bierze udział w niebezpiecznych wyścigach ścigaczy.

Wyścigi | science fiction | Star Wars | filmy | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Star Wars Episode I: Racer (PS4)

data premiery gry:

19maj1999

PC

23cze2020

PS4 Switch

27paź2020

XONE

Star Wars Episode I: Racer jest grą wyścigową, która wykorzystuje licencję Gwiezdnych wojen – gracz otrzymuje możliwość chwycenia za stery tzw. ścigacza – pojazdu znanego z filmu Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę LucasArts.

Fabuła

Akcja Star Wars Episode I: Racer toczy się na kilku różnych planetach (m.in. pustynnej Tatooine). Gracz wciela się w jedną z kilkudziesięciu postaci (są tam bohaterowie znani z filmu Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo, np. młody Anakin Skywalker). W skórze wybranego kierowcy bierzemy udział w niebezpiecznych wyścigach.

Mechanika

Star Wars Episode I: Racer to gra wyścigowa, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Zadaniem gracza jest kierowanie ścigaczem (do dyspozycji mamy ponad dwadzieścia typów tych pojazdów) i wygrywanie wyścigów. W grze znaleźć można osiem odmiennych map umiejscowionych na takich planetach, jak Tatooine, Baroonda czy Malastare.

W czasie wyścigów możemy usprawniać swój pojazd w pit stopie, dzięki czemu poprawiamy jego osiągi. Kluczowe znaczenie ma też poszukiwanie skrótów, które umożliwiają zdobycie przewagi nad konkurencją. Warto odnotować, że w wyścigach tych nie ma czegoś takiego, jak fair play – wszystkie chwyty są tutaj dozwolone.

Tryby gry

W Star Wars Episode I: Racer możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Na konsolach produkcja oferuje lokalny moduł multiplayer (na podzielonym ekranie). Dodatkowo na platformie wielkiego „N” otrzymujemy tryb wykorzystujący połączenie LAN. Ta ostatnia opcja jest też dostępna na komputerach (w ich przypadku jest to jedyny moduł wieloosobowy).

Kwestie techniczne

Star Wars Episode I: Racer posiada raczej słabą, trójwymiarową oprawę graficzną – wynika to oczywiście z faktu, że oryginalna wersja gry pojawiła się w 1999 roku (poza pecetami produkcja została wydana na konsoli Nintendo 64). Ani trasy, ani modele poszczególnych pojazdów czy zawodników nie charakteryzują się wysokim poziomem szczegółowości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 2,7 / 10 na podstawie 506 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Wars Episode I: Racer

Wymagania wiekowe Star Wars Episode I: Racer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Wars Episode I: Racer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233 MHz
  • 32 MB RAM
  • akcelerator 3D
Demo Star Wars Episode I: Racer odtworzone przez fana na silniku UE4
Demo Star Wars Episode I: Racer odtworzone przez fana na silniku UE4

wiadomość12 marca 2019

Wersja demonstracyjna kultowej gry wyścigowej z 1999 roku osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen doczekała się fanowskiego remake'u stworzonego na silniku Unreal Engine 4.

Historia gier komputerowych Star Wars
Historia gier komputerowych Star Wars

wiadomość17 grudnia 2004

Świat Gwiezdnych Wojen to wciąż jeden z najpopularniejszych tematów na gry komputerowe. Ledwo ochłonęliśmy po premierze SW: Battlefront, a na horyzoncie widać już m.in. LEGO Star Wars i KOTOR 2, chodzą też słuchy o RTSie w Gwiezdnych realiach. Warto więc zatrzymać się choć na chwilę w tej gonitwie za nowościami i przypomnieć sobie w szczegółach historię gier opatrzonych znakiem Star Wars.

PC
PS4
Switch
XONE