Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2019, 13:53

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Demo Star Wars Episode I: Racer odtworzone przez fana na silniku UE4

Wersja demonstracyjna kultowej gry wyścigowej z 1999 roku osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen doczekała się fanowskiego remake'u stworzonego na silniku Unreal Engine 4.

Star Wars Episode I: Racer w maju skończy 20 lat. - Demo Star Wars Episode I: Racer odtworzone przez fana na silniku UE4 - wiadomość - 2019-03-12
Star Wars Episode I: Racer w maju skończy 20 lat.

Modder Rob Jin przez ostatnie 10 miesięcy pracował nad projektem przeniesienia dema gry Star Wars Episode I: Racer na Unreal Engine 4. Chciał nauczyć się obsługi silnika w sposób praktyczny, a wyścigi z uniwersum Gwiezdnych wojen, ze względu na mało skomplikowany charakter rozgrywki, wydawały się wprost idealne do tego zadania. Teraz, gdy projekt stał się już grywalny, Rob Jin postanowił udostępnić go publicznie.

Autor dzieła ostrzega, że w obecnym stadium produkcji demo wciąż jest dalekie od ideału. Podczas rozgrywki mogą występować drobne problemy z animacją oraz optymalizacją tytułu. Gra posiada jedną grywalną postać (Anakina Skywalkera) i pozwala ścigać się na mapie Mos Espa na planecie Tatooine. Ponieważ to jego pierwszy projekt na silniku UE4, Rob Jin prosi graczy o wyrozumiałość.

Nie wiemy, co o remake'u sądzi właściciel praw do oryginału – firma Disney. Możemy się domyślać, że tego typu projekt może zniknąć z internetu równie szybko i niespodziewanie, jak się pojawił. Osobom zainteresowanym demem radzimy, aby nie zwlekały zbyt długo z jego pobraniem.

Oryginalny Star Wars Episode I: Racer ukazał się 19 maja 1999 roku na PC i Nintendo 64. Tytuł doczekał się również wersji na Game Boy Color i Dreamcasta. Grę stworzyło nieistniejące już studio LucasArts.