Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2018, 10:29

autor: Adrian Werner

Oficjalna premiera gry Battlefield 5

Od dzisiaj gra Battlefield V dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych graczy - także dla tych, którzy nie posiadają abonamentu Origin Access Premier ani nie kupili edycji Deluxe

Wydanie gry podzielono na trzy fazy. - Oficjalna premiera gry Battlefield 5 - wiadomość - 2018-11-20
Wydanie gry podzielono na trzy fazy.
BATTLEFIELD V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DICE
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 20 listopada 2018 r.

Nadszedł wreszcie dzień oficjalnej premiery Battlefielda V, czyli najnowszej odsłony popularnego strzelankowego cyklu studia DICE. Gra ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich platformach sprzętowych oferuje pełną polską wersję językową.

Dzisiejszą premierę określamy mianem oficjalnej, gdyż w rzeczywistości produkcja zadebiutowała 9 listopada w usłudze Origin Access Premier, a tydzień później udostępniono ją osobom które kupiły edycję Deluxe. Teraz do zabawy mogą dołączyć posiadacze wydań standardowych.

Fakt, że niektórzy grają w Battlefielda V już prawie dwa tygodnie sprawia, że w sieci pojawiło się już wiele recenzji gry. Wersja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 81% według serwisu Metacritic. To dobry wynik, ale jest on gorszy niż 88% osiągnięte przez poprzednią odsłonę cyklu, czyli wydane w 2016 roku Battlefield 1. Generalnie najnowsza część chwalona jest za dopracowany multiplayer, a krytykowana za kiepską kampanię, która jest słaba nawet w porównaniu do już niskich standardów tego cyklu.

Oficjalna premiera gry Battlefield 5 - ilustracja #2

Redakcja też gra w Battlefielda. Dołącz do nas i wygrywaj nagrody od SteelSeries oraz gadżety związane z grą. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

W odbiorze gry nie pomagają problemy z ray tracingiem. Opcja ta była mocno zachwalana przed premierą, ale okazuje się, że jej obecność nie robi dużej różnicy w jakości grafiki. Co gorsza, włączenie tego efektu powoduje ogromne spadki wydajności.

Warto na koniec wspomnieć, że gra ma być intensywnie rozwijana po premierze za pomocą darmowych aktualizacji. Pierwszy duży patch tego typu ukaże się w grudniu i zaoferuje nową mapę do rozgrywek multiplayer, możliwość przetestowania broni na strzelnicy, system modyfikacji pojazdów i rozwoju profilu gracza, a także kolejny rozdział kampanii fabularnej.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 (w przygotowaniu) – świetne multi i słaba kampania
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield V

Battlefield V