Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2018, 11:30

autor: Aquma

Battlefield V z pełną polską lokalizacją

Firma Electronic Arts poinformowała, że Battlefield V zostanie w naszym kraju wydane w wersji w pełni zlokalizowanej. Otrzymamy też możliwość wybrania oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Battlefield V z pełną polską lokalizacją - ilustracja #1

W SKRÓCIE:

  1. Battlefield V będzie miał profesjonalny polski dubbing na wszystkich platformach;
  2. przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej zastosowano niekonwencjonalne narzędzia – powinno to zwiększyć autentyzm nagrań;
  3. w kampanii Historie Wojenne postacie należące do innych nacji mówią we własnych językach – wszystko po to, by zwiększyć immersję;
  4. otrzymamy możliwość wybrania wersji językowej (angielska lub polska).

Firma Electronic Arts poinformowała, że Battlefield V zostanie w Polsce wydany w wersji z pełną lokalizacją (na wszystkich platformach). Wydawca udostępnił również krótki film, na którym aktorzy zaangażowani w ten projekt opisują swoje doświadczenia z tworzenia dubbingu do tak dużej produkcji. Wygląda na to, że nie było to łatwe zadanie (przy realizacji wykorzystano niestandardowe narzędzia, by zwiększyć autentyzm) – choć widać też, że całkiem dobrze się przy nim bawili.

W nagraniach wzięli też udział amatorzy – laureaci konkursu zrealizowanego przez Electronic Arts. Ich głosy usłyszymy w trybie wieloosobowym.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w przypadku Battlefield V będziemy mieli możliwość przełączania się pomiędzy oryginalną i zlokalizowaną ścieżką dźwiękową (inaczej było np. w Star Wars Battlefront II). Ciekawie rozwiązano kwestię dialogów w językach innych niż angielski – w kampanii Historie Wojenne nie są one dubbingowane. Przedstawiciele poszczególnych krajów mówią w swoich ojczystych mowach (mamy oczywiście tłumaczenie w formie napisów), dzięki czemu zwiększa się poziom realizmu.

Battlefield V zadebiutuje 20 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Nasi redaktorzy mieli już okazję sprawdzić tę produkcję (gracze zresztą również – dzięki otwartym beta-testom) – ich zdaniem prezentuje się ona solidnie, choć kampania dla pojedynczego gracza budzi mieszane uczucia.

  1. Battlefield V – strona oficjalna
  2. Gry listopada 2018 – najciekawsze premiery i konkurs
  3. Uzależnienie od kosmetyków - czy Battlefield 5 przegra II wojnę światową?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield V

Battlefield V