Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2018, 11:41

autor: Adrian Werner

Finanse Ubisoftu - doskonałe wyniki Assassin’s Creed Odyssey

Firma Ubisoft wypuściła raport finansowy za miniony kwartał. Wydawca ma się czym pochwalić, co jest zasługą m.in. wyników Assassin’s Creed Odyssey. Ponadto ogłoszono, że liczba użytkowników Tom Clancy's Rainbow Six: Siege wzrosła do 40 mln.

Gra Assassin's Creed Odyssey okazała się dla Ubisoftu dużym sukcesem. - Finanse Ubisoftu - doskonałe wyniki Assassin’s Creed Odyssey - wiadomość - 2018-11-01
Gra Assassin's Creed Odyssey okazała się dla Ubisoftu dużym sukcesem.
ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 5 października 2018 r.

Firma Ubisoft opublikowała sprawozdanie finansowe za okres 1 lipca - 30 września 2018 r. Przychód wyniósł 367,1 mln euro, co stanowi wzrost o 38% w porównaniu z analogicznym kwartałem roku ubiegłego. Kwota ta była wyższa niż prognozowane 345 mln. W sumie, w pierwszych sześciu miesiącach tego roku rozliczeniowego (rozpoczętego 1 kwietnia) przychód wydawcy wzrósł o 60% w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku, osiągając poziom 767 mln euro.

Jednym z powodów sukcesu Ubisoftu była popularność Assassin's Creed Odyssey. Gra zadebiutowała dopiero 5 października, czyli w okresie nieobjętym sprawozdaniem finansowym, ale przedsprzedaż we wcześniejszych miesiącach była tak dobra, że solidnie wsparła wyniki wydawcy. Ponadto dowiedzieliśmy się, że do tej pory w przypadku tego tytułu na dystrybucję cyfrową przypadło 45% całej sprzedaży. Widać wzrost znaczenia tego segmentu, gdyż dla zeszłorocznego Assassin's Creed Origins było to „tylko” 35%.

Ubisoft pochwalił się również niesłabnącą popularnością swoich starszych tytułów. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ma już 40 mln użytkowników, podczas gdy jeszcze w kwietniu tego roku było ich 30 milionów. Dobrze radzi sobie również For Honor, którego społeczność liczy już 15 mln graczy.

Firma podkreśliła, że obecny kwartał również powinien okazać się bardzo dobry. Assassin's Creed Odyssey spotkało się z ciepłym przyjęciem. Gra sprzedaje się lepiej niż Assassin's Creed Origins i powinna stać się jednym z największych przebojów w historii cyklu. Do tego Ubisoft wypuścił w tym miesiącu również Starlink: Battle for Atlas, Just Dance 2019, Sports Party oraz dodatek Marching Fire do For Honor.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach