Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2018, 13:48

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Odyssey z najlepszym debiutem w serii od lat

Firma Ubisoft pochwaliła się sukcesem Assassin’s Creed Odyssey. Gra zaliczyła najlepszy debiut dla tej serii na obecnej generacji konsol, jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży samej produkcji i mikropłatności.

Gra bardzo dobrze radzi sobie na rynku. - Assassin’s Creed Odyssey z najlepszym debiutem w serii od lat - wiadomość - 2018-10-12
Gra bardzo dobrze radzi sobie na rynku.
ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 5 października 2018 r.

Jutro upłynie tydzień od premiery Assassin’s Creed Odyssey, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu firmy Ubisoft. Wiele osób zastanawia się, jak gra poradziła sobie na rynku, zwłaszcza po tym, jak okazało się, że na Wyspach Brytyjskich pudełkowe wydanie sprzedaje się gorzej niż Assassin’s Creed Origins. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości produkcja okazała się dużym sukcesem.

Firma Ubisoft pochwaliła się, że Assassin’s Creed Odyssey zaliczyło najlepszy pierwszy tydzień w historii serii na obecnej generacji konsol. Nie podano niestety żadnych konkretnych liczb. Stwierdzono jedynie, że chodzi o ogólne przychody, co obejmuje zarówno sprzedaż samej gry, jak i mikropłatności. Warto wspomnieć, że według serwisu Steam Charts rekord dla tej produkcji pod względem bawiących się jednocześnie graczy wynosi niecałe 62 tysiące. W przypadku Origins jest to „tylko” 41,5 tys.

Assassin’s Creed Odyssey zadebiutowało na Xboksie One, PlayStation 4 oraz PC, zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Gra została ciepło przyjęta. Wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 83% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był bardziej surowy i wystawił produkcji notę 7.5/10.

Gra będzie intensywnie rozwijana po premierze. Otrzyma dwa duże płatne dodatki, z których każdy podzielony będzie na trzy epizody. Zainteresowanie graczy mają utrzymać również darmowe misje i regularnie aktualizowane wyzwania. Natomiast w marcu przyszłego roku ukaże się remaster Assassin's Creed III, który zaoferuje zarówno ulepszenia graficzne, jak i zmiany w rozgrywce.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona gry