Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2018, 12:13

autor: Aquma

Pudełkowe Assassin’s Creed Odyssey sprzedaje się słabiej od Origins

Najnowsza część jednego z flagowych cyklów Ubisoftu – Assassin’s Creed Odyssey – zaliczyła w Wielkiej Brytanii o 26% gorsze otwarcie od swojej poprzedniczki. Dane pochodzą z rankingu UKIE/GFK.

Asasyni mniej popularni niż w zeszłym roku. - Pudełkowe Assassin’s Creed Odyssey sprzedaje się słabiej od Origins - wiadomość - 2018-10-09
Asasyni mniej popularni niż w zeszłym roku.

ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKROCIE:

  1. Deweloper: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PS4, Xbox One, PC, Switch (tylko Japonia, streaming)
  5. Data premiery: 5 października 2018 r.

Najnowsza część serii Assassin’s Creed – osadzone w greckich klimatach Odysseysprzedaje się na Wyspach Brytyjskich o 26% gorzej od poprzedniczki (czyli wydanego w zeszłym roku AC Origins). Mowa wyłącznie o sprzedaży kopii fizycznych (przy czym 63% z nich to wersja na PlayStation 4). Należy przy tym zaznaczyć, że mimo wszystko tytuł Ubisoftu cieszy się sporą popularnością, która pozwoliła mu zająć drugą (za FIFA 19) lokatę w rankingu prowadzonym przez UKIE/GFK.

Jakie mogą być przyczyny gorszej sprzedaży? Przede wszystkim, warto odnotować rosnące z roku na rok znaczenie platform dystrybucji cyfrowej – w przypadku Origins sprzedano za ich pośrednictwem 35% egzemplarzy i należy się spodziewać, że przy okazji Odyssey wynik będzie co najmniej podobny, a najprawdopodobniej lepszy. Może się więc okazać, że spadek sprzedaży nie jest tak wielki, jak sugerowałby brytyjski ranking.

Nie bez znaczenia jest też prawdopodobnie fakt, że Origins ukazało się po kilkuletniej przerwie, co dało fanom cyklu szansę na stęsknienie się za nim. Poprzedniej grze towarzyszyły również szumne zapowiedzi deweloperów, mówiące o rewolucji w mechanice rozgrywki. Mogło to skłonić wielu graczy – zarówno tych znudzonych cyklem, jak i dotychczas zupełnie nim nie zainteresowanych – do dania Assassin’s Creed szansy. W przypadku Odyssey można mówić raczej o ewolucji – produkcja konsekwentnie rozwija systemy zawarte w Origins, więc prawdopodobnie nie przyciągnie do siebie osób, którym poprzednia odsłona nie przypadła do gustu.

Pudełkowe Assassin’s Creed Odyssey sprzedaje się słabiej od Origins - ilustracja #2

Lubisz zgarniać najtrudniejsze trofea? Uważasz grę za skończoną dopiero po wbiciu platyny? Spróbuj swoich sił w naszym konkursie na zdobywanie trofeów w Assassin’s Creed: Odyssey.

Należy też pamiętać o tym, że gry debiutujące tej jesieni muszą rywalizować z niezwykle groźnym konkurentem, w postaci długo wyczekiwanego Red Dead Redemption II. Western od studia Rockstar Games ma swoją premierę 26 października i z pewnością przyciągnie do siebie wielu graczy. Przynajmniej część z nich nie będzie w tym okresie zainteresowana innymi tytułami.

Assassin’s Creed Odyssey to rozbudowany RPG akcji z otwartym światem, w którym wcielamy się w Alexiosa lub Kassandrę – potomków słynnego króla Sparty, Leonidasa. Produkcja zadebiutowała 5 października na PS4, Xboksie One oraz pecetach (za pośrednictwem platform Steam i Uplay) i jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Assassin’s Creed – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3