Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2018, 20:18

autor: "Vergil"

Assassin's Creed 3 Remastered częścią Season Passa do Assassin's Creed Odyssey

Zwiastun opublikowany przez firmę Ubisoft zdradza, jakie plany wobec Assassin’s Creed Odyssey ma francuski wydawca. Produkcja doczeka się po premierze szeregu darmowych i płatnych dodatków; ponadto posiadacze przepustki sezonowej otrzymają zremasterowane wersje gier Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed III: Liberation.

Assassin’s Creed Odyssey trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One 5 października (nad Wisłą doczeka się kinowej lokalizacji). Jak można było się spodziewać, premiera gry będzie dopiero początkiem – firma Ubisoft przekonuje, że w kolejnych miesiącach najnowsza odsłona tego popularnego cyklu doczeka się wsparcia, o jakim jego wcześniejsze części mogły jedynie pomarzyć.

W ramach przepustki sezonowej (której ceny jeszcze nie ujawniono) francuski wydawca udostępni graczom dwa duże rozszerzenia oraz zremasterowane wersje gier Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed III: Liberation (które trafią do sprzedaży również jako samodzielne pozycje). Poza tym fani mogą liczyć na szereg darmowych dodatków w postaci bonusowych misji, dziennych i tygodniowych aktywności, trybu New Game Plus oraz będącego wisienką na torcie modułu Discovery Tour. Nim przyjrzymy się z bliska wszystkim atrakcjom przygotowywanym przez Francuzów, rzućmy okiem na zapowiadający je materiał wideo.

Zacznijmy od omówienia dwóch dużych add-onów, z których każdy zostanie podzielony na trzy epizody. Pierwszym z nich będzie Legacy of the First Blade, gdzie gracze będą walczyć ramię w ramię z pierwszym bohaterem dzierżącym kultowe ukryte ostrze; debiutancki odcinek pojawi się w grudniu 2018 roku, a premiery następnych odbędą się w sześciotygodniowych odstępach. Z analogiczną sytuacją będziemy mieć do czynienia wiosną, w przypadku drugiego rozszerzenia, czyli The Fate of Atlantis. Trafimy w nim do zatopionej Atlantydy, a mierząc się z boskimi istotami, odkryjemy tajemnice pierwszej cywilizacji.

Assassin’s Creed Odyssey doczeka się wsparcia, o jakim poprzednie części serii mogły jedynie pomarzyć. - Assassin's Creed 3 Remastered częścią Season Passa do Assassin's Creed Odyssey - wiadomość - 2018-09-14
Assassin’s Creed Odyssey doczeka się wsparcia, o jakim poprzednie części serii mogły jedynie pomarzyć.

W marcu 2019 roku zadebiutują również remastery Assassin's Creed III i Assassin's Creed III: Liberation. Ujawniono, że pierwsza z wymienionych gier zostanie wzbogacona o wszystkie DLC. Poza tym obie zadziałają w rozdzielczości 4K i wykorzystają technologię HDR (na PC, PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X), a także doczekają się szeregu usprawnień w mechanice.

W międzyczasie autorzy będą udostępniać darmową zawartość, na której czele stoją dodatkowe zadania składające się na cykl The Lost Tales of Greece. Poza nimi do gry regularnie będą trafiać nowi najemnicy i statki, którym stawimy czoła w widowiskowych bitwach. Wyżej wspomniane dzienne i tygodniowe wyzwania zwane Kontraktami pozwolą nam zarobić specjalną walutę, którą wymienimy na rzadkie i egzotyczne wyposażenie. Dopełnieniem tego wszystkiego będą kolejne mityczne bestie czekające na ubicie oraz tryby New Game Plus i Discovery Tour (zrealizowany na wzór specjalnej wersji Assassin's Creed Origins).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed Odyssey
  2. Wszystko o Assassin’s Creed Odyssey
  3. Oto nowości w Assassin's Creed – czym Odyssey różni się od Origins?