Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Assassin's Creed III Remastered (PC)

Assassin's Creed III Remastered

Zremasterowana wersja gry Assassin’s Creed III z 2012 roku, wzbogacona o wszystkie rozszerzenia. Produkcja działa w rozdzielczości 4K (na PC, PlayStation 4 Pro i Xboksie One X) oraz wykorzystuje technologię HDR.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | reedycje/remastery/remaki | historyczne | przygodowe gry akcji | XVIII wiek

Okładka Assassin's Creed III Remastered (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

29mar2019

PC PS4 XONE

21maj2019

Switch

Assassin's Creed III Remastered to zremasterowana wersja piątej (wbrew temu, co sugeruje tytuł) odsłony cyklu Assassin's Creed. Podobnie jak jej pierwowzór, owa gra akcji z otwartym światem została opracowana i wydana przez firmę Ubisoft.

Fabuła

Akcja gry Assassin's Creed III Remastered toczy się w Ameryce Północnej w latach 1753-1783. Jej głównym bohaterem jest Metys imieniem Connor, będący synem Indianki Kaniehti:io oraz Brytyjczyka Haythama Kenwaya. Zawiązanie akcji następuje w momencie, kiedy wioska protagonisty pada ofiarą napaści; to właśnie wówczas nasz podopieczny postanawia poświęcić życie walce z tyranią i poszukiwaniu sprawiedliwości. W kolejnych latach Connor bierze udział w wojnie o niepodległość Ameryki, będąc świadkiem takich wydarzeń, jak nocny rajd Paula Revere'a, wielki pożar Nowego Jorku czy oblężenie Bostonu przez oddziały Jerzego Waszyngtona.

Podobnie jak we wcześniejszych częściach serii, w grze nie brakuje wątku współczesnego. Gracze obserwują dalsze losy Desmonda Milesa, który wraz z innymi członkami bractwa Asasynów odnajduje starożytną świątynię ulokowaną w stanie Nowy Jork.

Mechanika

W grze Assassin’s Creed III Remastered akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Twórcy oddają do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat obejmujący zarówno dzikie tereny zwane Pograniczem, jak i miasta – Nowy Jork oraz Boston. Co ciekawe, zwiedzamy je w różnych porach roku, co ma wpływ na rozgrywkę; przykładowo, śnieżne zaspy utrudniają poruszanie się w dziczy. Pojawiają się tu również widowiskowe bitwy morskie, toczone na pokładzie podatnego na modyfikacje okrętu zwanego Aquilą. W przeciwieństwie do Assassin’s Creed IV: Black Flag czy Assassin’s Creed Odyssey, w których z innymi statkami walczyliśmy w trakcie swobodnej żeglugi, tutaj mają one postać odrębnych misji.

W trakcie zabawy wykonujemy zadania fabularne i poboczne oraz podejmujemy się rozmaitych aktywności opcjonalnych pokroju polowań na dzikie zwierzęta, których skóry i futra możemy wymienić na bardziej przydatne dobra. Ważną rolę odgrywają również starcia z przeciwnikami, których eliminujemy w walce w zwarciu (robiąc użytek między innymi z tomahawka) lub zaskoczenia. Connor potrafi przy tym wspinać się nie tylko na budynki, lecz również na skały oraz drzewa, sprawnie poruszając się pomiędzy gałęziami.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem Assassin's Creed III Remastered doczekało się przede wszystkim poprawionej grafiki. Produkcja działa w rozdzielczości 4K (na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One X) oraz robi użytek z technologii HDR. Dodatkowo wzbogacono ją o wszystkie add-ony opracowane z myślą o pierwowzorze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 48+ GB

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 206 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,3 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Assassin's Creed III Remastered

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed III Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed III Remastered

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270X lub lepsza
  • Windows 7/8/10
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-3770K 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza
  • Windows 7/8/10
Recenzja gry Assassin’s Creed 3 Remastered - jest ładniej, ale czy lepiej?
Recenzja gry Assassin’s Creed 3 Remastered - jest ładniej, ale czy lepiej?

Recenzja 29 marca 2019, 14:35

Osobną kwestią pozostaje spotkanie z „Asasynem”, który „Asasynem” po prostu jest. Powrót do „trójki” przypomniał mi, dlaczego kiedyś lubiłem tę serię i dlaczego uważam, że Odyssey to krok w złym kierunku. Wiecznie wkurzony Connor może irytować, ale w przeciwieństwie do Kassandry i Alexiosa jest „jakiś”, a podsuwane mu pod nos questy z głównego wątku fabularnego nie stanowią zlepku głupkowatych historyjek pustych jak dziurawe wiadro. To zręcznie poukładana opowieść o zagubionym w świecie białego człowieka pół-Indianinie, który miota się pomiędzy chęcią pomocy swoim pobratymcom i walczącym o niepodległość Amerykanom, napędzaną – jakby tego było mało – nienawiścią do własnego ojca i jego kamratów.

PC
PS4
XONE
Switch