Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Assassin's Creed III Remastered (PC)

Assassin's Creed III Remastered

Zremasterowana wersja gry Assassin’s Creed III z 2012 roku, wzbogacona o wszystkie rozszerzenia. Produkcja działa w rozdzielczości 4K (na PC, PlayStation 4 Pro i Xboksie One X) oraz wykorzystuje technologię HDR.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | reedycje/remastery/remaki | historyczne | przygodowe gry akcji | XVIII wiek

Okładka Assassin's Creed III Remastered (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

29mar2019

PC PS4 XONE

21maj2019za 25dni

Switch

Assassin's Creed III Remastered to zremasterowana wersja piątej (wbrew temu, co sugeruje tytuł) odsłony cyklu Assassin's Creed. Podobnie jak jej pierwowzór, owa gra akcji z otwartym światem została opracowana i wydana przez firmę Ubisoft.

Fabuła

Akcja gry Assassin's Creed III Remastered toczy się w Ameryce Północnej w latach 1753-1783. Jej głównym bohaterem jest Metys imieniem Connor, będący synem Indianki Kaniehti:io oraz Brytyjczyka Haythama Kenwaya. Zawiązanie akcji następuje w momencie, kiedy wioska protagonisty pada ofiarą napaści; to właśnie wówczas nasz podopieczny postanawia poświęcić życie walce z tyranią i poszukiwaniu sprawiedliwości. W kolejnych latach Connor bierze udział w wojnie o niepodległość Ameryki, będąc świadkiem takich wydarzeń, jak nocny rajd Paula Revere'a, wielki pożar Nowego Jorku czy oblężenie Bostonu przez oddziały Jerzego Waszyngtona.

Podobnie jak we wcześniejszych częściach serii, w grze nie brakuje wątku współczesnego. Gracze obserwują dalsze losy Desmonda Milesa, który wraz z innymi członkami bractwa Asasynów odnajduje starożytną świątynię ulokowaną w stanie Nowy Jork.

Mechanika

W grze Assassin’s Creed III Remastered akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Twórcy oddają do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat obejmujący zarówno dzikie tereny zwane Pograniczem, jak i miasta – Nowy Jork oraz Boston. Co ciekawe, zwiedzamy je w różnych porach roku, co ma wpływ na rozgrywkę; przykładowo, śnieżne zaspy utrudniają poruszanie się w dziczy. Pojawiają się tu również widowiskowe bitwy morskie, toczone na pokładzie podatnego na modyfikacje okrętu zwanego Aquilą. W przeciwieństwie do Assassin’s Creed IV: Black Flag czy Assassin’s Creed Odyssey, w których z innymi statkami walczyliśmy w trakcie swobodnej żeglugi, tutaj mają one postać odrębnych misji.

W trakcie zabawy wykonujemy zadania fabularne i poboczne oraz podejmujemy się rozmaitych aktywności opcjonalnych pokroju polowań na dzikie zwierzęta, których skóry i futra możemy wymienić na bardziej przydatne dobra. Ważną rolę odgrywają również starcia z przeciwnikami, których eliminujemy w walce w zwarciu (robiąc użytek między innymi z tomahawka) lub zaskoczenia. Connor potrafi przy tym wspinać się nie tylko na budynki, lecz również na skały oraz drzewa, sprawnie poruszając się pomiędzy gałęziami.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem Assassin's Creed III Remastered doczekało się przede wszystkim poprawionej grafiki. Produkcja działa w rozdzielczości 4K (na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One X) oraz robi użytek z technologii HDR. Dodatkowo wzbogacono ją o wszystkie add-ony opracowane z myślą o pierwowzorze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 48+ GB

Ocena gry 6,8 / 10 na podstawie 74 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 5,3 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed III Remastered

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed III Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed III Remastered

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770K 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270X lub lepsza, Windows 7/8/10

Recenzja gry Assassin’s Creed 3 Remastered - jest ładniej, ale czy lepiej?

Recenzja 29 marca 2019, 14:35

Osobną kwestią pozostaje spotkanie z „Asasynem”, który „Asasynem” po prostu jest. Powrót do „trójki” przypomniał mi, dlaczego kiedyś lubiłem tę serię i dlaczego uważam, że Odyssey to krok w złym kierunku. Wiecznie wkurzony Connor może irytować, ale w przeciwieństwie do Kassandry i Alexiosa jest „jakiś”, a podsuwane mu pod nos questy z głównego wątku fabularnego nie stanowią zlepku głupkowatych historyjek pustych jak dziurawe wiadro. To zręcznie poukładana opowieść o zagubionym w świecie białego człowieka pół-Indianinie, który miota się pomiędzy chęcią pomocy swoim pobratymcom i walczącym o niepodległość Amerykanom, napędzaną – jakby tego było mało – nienawiścią do własnego ojca i jego kamratów.

PC
PS4
XONE
Switch