Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2019, 12:45

Assassin’s Creed 3 usunięte ze Steam i Uplay na rzecz remastera

Firma Ubisoft postanowiła wycofać ze sprzedaży na platformach Steam oraz Uplay oryginalną wersję siedmioletniej gry Assassin’s Creed III. Od teraz tytuł będzie dostępny tylko w edycji Remastered.

Assassin’s Creed III znika ze sprzedaży. - Assassin’s Creed 3 usunięte ze Steam i Uplay na rzecz Remastera - wiadomość - 2019-04-01
Assassin’s Creed III znika ze sprzedaży.

W SKRÓCIE:

  1. wraz z premierą Assassin’s Creed III Remastered oryginalna wersja gry została wycofana ze sprzedaży na Steam oraz Uplay;
  2. nowa produkcja jest droższa (choć zawiera również DLC i AC: Liberation Remastered), wymaga mocniejszego komputera i nie posiada trybu wieloosobowego.

Pod koniec zeszłego tygodnia na rynku zadebiutowała odświeżona wersja trzeciej części kultowego cyklu Assassin’s Creed od firmy Ubisoft. Produkcja może się pochwalić zdecydowanie lepszą oprawą graficzną (podwyższono rozdzielczość – do maksymalnie 4K na PC, PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X, dodano obsługę HDR i poprawiono modele postaci oraz tekstury), a także paroma zmianami w mechanice rozgrywki. Niestety, są i złe wieści – w związku z premierą remastera, wydawca postanowił wycofać ze sprzedaży oryginalną wersję gry.

Zmiana dotyczy wersji na komputery (tytuł nie był wcześniej dostępny na konsolach obecnej generacji) i wprowadzono ją na platformach Steam i Uplay. Należy przy tym zaznaczyć, że taka sytuacja nie jest w naszej branży niczym nowym ani nadzwyczajnym – podobnie było chociażby w przypadku Dark Souls Remastered czy odświeżonych edycji dwóch pierwszych części postapokaliptycznego cyklu strzelankowego Metro.

Ruch Ubisoftu może nie spodobać się niektórym użytkownikom. Po pierwsze dlatego, że tracą oni możliwość nabycia gry taniej w ulubionych sklepach. Siedmioletni tytuł w ostatnich miesiącach nie kosztował zbyt wiele, a do tego często trafiał na różnego rodzaju promocje, zaś za odświeżoną wersję trzeba zapłacić tyle, co za niejedną nową produkcję – 159,90 zł (choć trzeba zaznaczyć, że w tej cenie otrzymujemy też wszystkie DLC oraz drugą grę – Assassin’s Creed: Liberation Remastered). Po drugie, remaster ma zdecydowanie wyższe wymagania sprzętowe, co oznacza, że niektórym posiadaczom naprawdę słabych komputerów będzie ciężej zapoznać się z ACIII – konieczne będzie zakupienie klucza starej edycji w którymś z zewnętrznych sklepów (choć do grania w nową wersję wystarczy maszyna sprzed paru lat, więc problem prawdopodobnie nie dotknie zbyt wielu osób).

Warto również odnotować, że oryginalne Assassin’s Creed III posiadało tryb wieloosobowy, którego próżno szukać w remasterze. Choć obecnie moduł nie jest szczególnie popularny, to jednak całkowite usunięcie go z „ulepszonej wersji” gry bez wątpienia można uznać za pewien problem i kolejny powód, dla którego część graczy może preferować starsze wydanie.

  1. Assassin’s Creed – strona oficjalna
  2. Ubisoft – strona oficjalna
  3. Recenzja gry Assassin’s Creed 3 Remastered - jest ładniej, ale czy lepiej?