Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2019, 12:16

autor: Adrian Werner

Premiera, recenzje i porównanie graficzne Assassin's Creed 3 Remastered

Doczekaliśmy się premiery Assassin's Creed III Remastered, czyli odświeżonego wydania gry z 2012 roku. Do produkcji dołączono także Assassin's Creed III: Liberation Remastered.

Assassin's Creed III Remastered pozwala przypomnieć sobie, jak dawniej wyglądała rozgrywka w tym cyklu. - Premiera, recenzje i porównanie graficzne Assassin's Creed 3 Remastered - wiadomość - 2019-03-29
Assassin's Creed III Remastered pozwala przypomnieć sobie, jak dawniej wyglądała rozgrywka w tym cyklu.

Na rynku zadebiutował Assassin's Creed III Remastered, czyli odświeżona wersja starszej odsłony popularnego cyklu firmy Ubisoft wraz ze wszystkimi DLC. Do gry dołączono również Assassin's Creed III: Liberation Remastered. Na razie na rynek trafiły tylko wydania na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Posiadacze Nintendo Switch muszą poczekać do 21 maja.

Obie gry są częścią jednego zestawu i nie ma możliwości nabycia tylko jednej z nich. Assassin's Creed III Remastered oraz Assassin's Creed III: Liberation Remastered wchodzą również w skład przepustki sezonowej Assassin's Creed Odyssey.

Jak na remastery przystało, największe zmiany w porównaniu z pierwowzorami zaszły w oprawie wizualnej. Zainteresowanym polecamy obejrzenie powyższego materiału wideo, przygotowanego przez serwis Candyland. Oferuje on porównanie graficzne między Assassin's Creed III Remastered a pecetową wersją pierwowzoru z 2012 roku.

Ogólnie gra prezentuje się wyraźnie ładniej. Tekstury są ostrzejsze, oświetlenie bardziej realistyczne, obiekty w otoczeniu mają więcej detali, a po ulicach miast porusza się więcej przechodniów. Dodano również nowe efekty, takie jak wolumetryczną mgłę. Niektóre twarze prezentują się jednak gorzej, co wydaje się być spowodowane zmianami w systemie oświetlenia.

W Assassin's Creed III Remastered autorzy nie ograniczyli się do odświeżenia grafiki. Ulepszona została również rozgrywka. Pojawiła się m.in. możliwość gwizdania w celu zwrócenia uwagi przeciwników oraz swobodnego celowania bronią palną. Poprawiono także balans misji.

W sieci zdążyło już pojawić się sporo recenzji Assassin's Creed III Remastered. Wersja na PlayStation 4 posiada obecnie średnią ocen na poziomie 77% według serwisu Metacritic. Poniżej podajemy przykładowe noty:

  1. GamePro – 84/100
  2. Hobbyconsolas – 81/100
  3. Multiplayer.it – 8.0/10
  4. JeuxVideo – 16/20
  5. IGN – 7.8/10
  6. AreaJugones – 7.7/10
  7. Everyeye.it – 7.6/10
  8. God is a Geek - 7.0/10
  9. Push Square - 7/10

Generalnie chwalone są wprowadzone zmiany i ulepszenia. Krytyka koncentruje się na fakcie, że mimo wszystko to wciąż ta sama gra, która wypada dosyć blado, gdy porównamy ją z najnowszymi odsłonami cyklu.

  1. Oficjalna strona serii Assassin's Creed