Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka Assassin's Creed III: Liberation Remastered (PC)

Assassin's Creed III: Liberation Remastered

Zremasterowana wersja gry Asssassin’s Creed III: Liberation. Podobnie jak wersja HD z 2014 roku, produkcja wyróżnia się na tle pierwowzoru za sprawą ulepszonej oprawy graficznej oraz poprawionej mechaniki.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | reedycje/remastery/remaki | historyczne | przygodowe gry akcji | XVIII wiek

Okładka Assassin's Creed III: Liberation Remastered (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

29mar2019

PC PS4 XONE

21maj2019

Switch

Assassin’s Creed III: Liberation Remastered to odświeżona wersja gry Assassin’s Creed III: Liberation. Jej opracowany przez studio Ubisoft Sofia pierwowzór zadebiutował na konsoli PlayStation Vita w 2012 roku, a dwa lata później doczekał się wersji HD, stworzonej z myślą o komputerach osobistych i konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Remaster oryginalnie był oferowany w pakiecie z Assassin’s Creed III Remastered oraz jako część przepustki sezonowej gry Assassin’s Creed Odyssey.

Fabuła

Akcja gry Assassin's Creed III: Liberation Remastered toczy się w latach 1765-1780. Główną bohaterką tej produkcji jest Aveline de Gandpré walcząca o wolność i sprawiedliwość pod okiem Agate – byłego niewolnika, a zarazem mistrza bractwa Asasynów w Nowym Orleanie. Choć w omawianym tytule brakuje odniesień do przygód Desmonda Milesa (w tzw. wątku współczesnym), pojawia się w nim Connor, czyli główny bohater gry Assassin's Creed III. Poza tym warto nadmienić, że całość jest stylizowana na propagandowy produkt opracowany przez korporację Abstergo, kontrolowaną przez złowrogich Templariuszy.

Mechanika

W Assassin’s Creed III: Liberation Remastered twórcy oddają do naszej dyspozycji trzy rozległe mapy, czyli Nowy Orlean, luizjańskie mokradła (Bayou) i niewolniczą obsadę w Meksyku. Obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP), przemierzamy owe zróżnicowane lokacje, realizujemy zadania zlecane przez postacie neutralne i oddajemy się rozmaitym aktywnościom opcjonalnym, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami (mowa nie tylko o ludziach, lecz również o dzikich zwierzętach).

Tych ostatnich możemy eliminować tak z zaskoczenia, jak i w zwarciu. Oprócz kultowego ukrytego ostrza, Aveline dysponuje innymi narzędziami mordu, jak bicz, dmuchawka oraz strzelający parasol. Ciekawym pomysłem są przebrania, które zapewniają naszej podopiecznej unikalne zdolności. Przykładowo, w stroju służącej może przemykać obok straży i wtapiać się w tłum, z kolei jako bogata mieszczanka może oczarowywać swym wdziękiem wrogów lub przekupić stojący jej na drodze patrol.

Kwestie techniczne

Podobnie jak wersja HD, Assassin's Creed III: Liberation Remastered wyróżnia się na tle oryginału za sprawą usprawnionej mechaniki (zmodyfikowano część misji oraz wprowadzono cykl dobowy) i znacznie ulepszonej grafiki. Tytuł działa w rozdzielczości 4K (na komputerach osobistych, PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X) i korzysta z technologii HDR.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Assassin's Creed III: Liberation Remastered

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed III: Liberation Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed III: Liberation Remastered

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270X lub lepsza
  • Windows 7/8/10
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-3770K 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza
  • Windows 7/8/10
Premiera, recenzje i porównanie graficzne Assassin's Creed 3 Remastered
Premiera, recenzje i porównanie graficzne Assassin's Creed 3 Remastered

wiadomość29 marca 2019

Doczekaliśmy się premiery Assassin's Creed III Remastered, czyli odświeżonego wydania gry z 2012 roku. Do produkcji dołączono także Assassin's Creed III: Liberation Remastered.

Data premiery darmowego DLC do Resident Evil 2, Assassin's Creed 3 na Switcha potwierdzone i inne wieści
Data premiery darmowego DLC do Resident Evil 2, Assassin's Creed 3 na Switcha potwierdzone i inne wieści

wiadomość14 lutego 2019

Dziś piszemy o nadchodzącej premierze darmowego DLC do Resident Evil 2, Final Fantasy VII i IX na nowych platformach, potwierdzeniu informacji na temat Assassin's Creed III Remastered na Switcha oraz otwartej becie Trials Rising. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Assassin's Creed 3 Remastered - data premiery i porównanie grafiki
Assassin's Creed 3 Remastered - data premiery i porównanie grafiki

wiadomość6 lutego 2019

Poznaliśmy datę premiery Assassin's Creed III Remastered. Pakiet zawierający odświeżoną wersję trójki z dodatkami oraz Assassin's Creed: Liberation Remastered zadebiutuje 29 marca. Firma Ubisoft dostarczyła też filmik z porównaniem remastera z oryginalnym wydaniem gry.

Assassin's Creed 3 Remastered częścią Season Passa do Assassin's Creed Odyssey
Assassin's Creed 3 Remastered częścią Season Passa do Assassin's Creed Odyssey

wiadomość13 września 2018

Zwiastun opublikowany przez firmę Ubisoft zdradza, jakie plany wobec Assassin’s Creed Odyssey ma francuski wydawca. Produkcja doczeka się po premierze szeregu darmowych i płatnych dodatków; ponadto posiadacze przepustki sezonowej otrzymają zremasterowane wersje gier Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed III: Liberation.

PC
PS4
XONE
Switch