Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Assassin's Creed III: Liberation Remastered (PC)
OkładkaAssassin's Creed III: Liberation Remastered (PC)

Assassin's Creed III: Liberation Remastered

Zremasterowana wersja gry Asssassin’s Creed III: Liberation. Podobnie jak wersja HD z 2014 roku, produkcja wyróżnia się na tle pierwowzoru za sprawą ulepszonej oprawy graficznej oraz poprawionej mechaniki.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | reedycje/remastery/remaki | historyczne | przygodowe gry akcji | XVIII wiek

Assassin's Creed III: Liberation Remastered Premiera

29mar2019

PC PS4 XONE

21maj2019

Switch

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Assassin's Creed III: Liberation Remastered

Batman: Arkham Knight

Batman: Arkham Asylum

Śródziemie: Cień Mordoru

Assassin’s Creed III: Liberation Remastered to odświeżona wersja gry Assassin’s Creed III: Liberation. Jej opracowany przez studio Ubisoft Sofia pierwowzór zadebiutował na konsoli PlayStation Vita w 2012 roku, a dwa lata później doczekał się wersji HD, stworzonej z myślą o komputerach osobistych i konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Remaster oryginalnie był oferowany w pakiecie z Assassin’s Creed III Remastered oraz jako część przepustki sezonowej gry Assassin’s Creed Odyssey.

Fabuła

Akcja gry Assassin's Creed III: Liberation Remastered toczy się w latach 1765-1780. Główną bohaterką tej produkcji jest Aveline de Gandpré walcząca o wolność i sprawiedliwość pod okiem Agate – byłego niewolnika, a zarazem mistrza bractwa Asasynów w Nowym Orleanie. Choć w omawianym tytule brakuje odniesień do przygód Desmonda Milesa (w tzw. wątku współczesnym), pojawia się w nim Connor, czyli główny bohater gry Assassin's Creed III. Poza tym warto nadmienić, że całość jest stylizowana na propagandowy produkt opracowany przez korporację Abstergo, kontrolowaną przez złowrogich Templariuszy.

Mechanika

W Assassin’s Creed III: Liberation Remastered twórcy oddają do naszej dyspozycji trzy rozległe mapy, czyli Nowy Orlean, luizjańskie mokradła (Bayou) i niewolniczą obsadę w Meksyku. Obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP), przemierzamy owe zróżnicowane lokacje, realizujemy zadania zlecane przez postacie neutralne i oddajemy się rozmaitym aktywnościom opcjonalnym, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami (mowa nie tylko o ludziach, lecz również o dzikich zwierzętach).

Tych ostatnich możemy eliminować tak z zaskoczenia, jak i w zwarciu. Oprócz kultowego ukrytego ostrza, Aveline dysponuje innymi narzędziami mordu, jak bicz, dmuchawka oraz strzelający parasol. Ciekawym pomysłem są przebrania, które zapewniają naszej podopiecznej unikalne zdolności. Przykładowo, w stroju służącej może przemykać obok straży i wtapiać się w tłum, z kolei jako bogata mieszczanka może oczarowywać swym wdziękiem wrogów lub przekupić stojący jej na drodze patrol.

Kwestie techniczne

Podobnie jak wersja HD, Assassin's Creed III: Liberation Remastered wyróżnia się na tle oryginału za sprawą usprawnionej mechaniki (zmodyfikowano część misji oraz wprowadzono cykl dobowy) i znacznie ulepszonej grafiki. Tytuł działa w rozdzielczości 4K (na komputerach osobistych, PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X) i korzysta z technologii HDR.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Assassin's Creed III: Liberation Remastered cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed III: Liberation Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Assassin's Creed III: Liberation Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270X lub lepsza
  • Windows 7/8/10
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-3770K 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch