Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2019, 14:05

Data premiery darmowego DLC do Resident Evil 2, Assassin's Creed 3 na Switcha potwierdzone i inne wieści

Dziś piszemy o nadchodzącej premierze darmowego DLC do Resident Evil 2, Final Fantasy VII i IX na nowych platformach, potwierdzeniu informacji na temat Assassin's Creed III Remastered na Switcha oraz otwartej becie Trials Rising. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Data premiery DLC The Ghost Survivors do Resident Evil 2

Trzy nowe scenariusze w Resident Evil 2 zmrożą Wam krew w żyłach. - Data premiery darmowego DLC do Resident Evil 2, Assassin's Creed 3 na Switcha potwierdzone i inne wieści - wiadomość - 2019-02-15
Trzy nowe scenariusze w Resident Evil 2 zmrożą Wam krew w żyłach.

Ukończyliście już remake Resident Evil 2 i wciąż jesteście głodni przygód w opanowanym przez zombie Raccoon City? Jeśli tak, to szykujcie sobie wolny weekend. Firma Capcom ogłosiła, że zapowiedziane pod koniec ubiegłego miesiąca całkowicie darmowe DLC The Ghost Survivors ukaże się 15 lutego, czyli jutro. Zgodnie z zapowiedziami, będzie się ono składało z trzech scenariuszy z cyklu „co by było, gdyby...” - No Time to Mourn, w którym wcielamy się w Roberta Kendo, Runaway skupiający się na postaci Katherine, czyli córki burmistrza, oraz Forgotten Soldier z agentem U.S.S. o pseudonimie Ghost w roli głównej. Według zapewnień twórców, ta ostatnia historia ma być szczególnie trudna, nawet dla weteranów serii.

Final Fantasy 7 i 9 na nowych platformach

Firma Square Enix przygotowała miłą niespodziankę dla wszystkich miłośników kultowego cyklu jRPG-ów Final Fantasy. Wczoraj wieczorem na Nintendo Switch oraz Microsoft Store (PC i Xbox One) ukazała się jej dziewiąta odsłona, wydana pierwotnie w lipcu 2000 roku jedynie na pierwsze PlayStation. Nowe wydanie jest rzecz jasna ulepszone względem pierwotnej wersji. Może się ono pochwalić między innymi wysokiej jakości przerywnikami filmowymi i modelami postaci, funkcją zapisu itp.

Z kolei 26 marca na Nintendo Switch oraz Xboksie One ukaże się inna odsłona popularnego cyku – Final Fantasy VII. Jest ona przez wielu uważana za jedną z najlepszych produkcji japońskiego Square Soft, zatem jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji na sprawdzenie jej i posiada którąś z tych platform, będzie miał doskonałą okazję, by poznać historię Clouda Strife'a i jego towarzyszy.

Przypominamy, że na konsole firmy Nintendo oraz Microsoftu zmierzają również Final Fantasy X/X-2 HD oraz Final Fantasy XII The Zodiac Age. Ich premiera zaplanowana jest odpowiednio na 16 i 30 kwietnia.

Assassin's Creed III na Nintendo Switch oficjalnie potwierdzone

Potwierdziły się niedawne doniesienia na temat wydania zremasterowanych wersji Assassin's Creed III oraz Assassin's Creed Liberation na Switcha. Podczas wczorajszego Nintendo Direct ogłoszono, że obie te produkcje pojawią się na popularnej konsoli giganta z Kioto 21 maja. Co ciekawe, będą one posiadały na niej wsparcie dla dotykowego ekranu oraz sterowania ruchowego. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Remastery Assassin's Creed III oraz Assassin's Creed Liberation ukażą się również na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Premiery tych wersji zaplanowane są na 29 marca.

Beta Trials Rising w przyszłym tygodniu

W Trials Rising nie zabraknie szalonych akrobacji. - Data premiery darmowego DLC do Resident Evil 2, Assassin's Creed 3 na Switcha potwierdzone i inne wieści - wiadomość - 2019-02-15
W Trials Rising nie zabraknie szalonych akrobacji.

Zakończenie przyszłego tygodnia przyniesie prawdziwą gratkę dla osób, które na lekcjach informatyki zagrywały się w Elasto Manię. W dniach 21-24 lutego na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch odbędzie się otwarta beta Trials Rising, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu szalonych zręcznościówek z motocyklami w roli głównej od studia RedLynx Ltd. Pliki niezbędne do rozpoczęcia zabawy będzie można ściągać już 19 lutego. W trakcie testów będzie można sprawdzić między innymi 18 tras, 5 motocykli i szereg opcji ich personalizacji oraz kilka trybów zabawy, w tym kooperację i rywalizację wieloosobową. Premiera pełnej wersji Trials Rising odbędzie się 26 lutego.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

  1. Vox Machinae