Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2019, 16:05

Nowe patche do AC Odyssey i Fallouta 76, Mike Morhaime na dobre odchodzi z Blizzarda i inne wieści

Dziś piszemy o premierze nowego patcha do Fallouta 76, aktualizacji 1.1.2 do Assassin's Creed Odyssey, zapowiedzi Final Fantasy X/X2 HD oraz Final Fantasy XII The Zodiac Age na konsole Switch i XOne oraz dacie definitywnego odejścia Mike'a Morhaime'a z Blizzarda. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowy patch do Fallouta 76 na PC

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, na PC zadebiutował nowy patch do Fallouta 76. Jak podają przedstawiciele firmy Bethesda, naprawia on 150 różnych błędów, związanych między innymi z perkami, orężem, wytwarzaniem przedmiotów oraz zadaniami. Nie zapomniano również o poprawie stabilności, optymalizacji, interfejsu, dźwięków, niektórych animacji oraz efektów graficznych, a także funkcji społecznościowych. Pełną listę zmian możecie znaleźć chociażby tutaj.

Bethesda kontynuuje naprawę Fallouta 76. - Nowe patche do AC Odyssey i Fallouta 76, Mike Morhaime na dobre odchodzi z Blizzarda i inne wieści - wiadomość - 2019-01-11
Bethesda kontynuuje naprawę Fallouta 76.

Gracze bawiący się w Falloucie 76 na konsolach otrzymają aktualizację w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w poniedziałek 14 stycznia. Kolejny nowy patch ma ukazać się jeszcze przed końcem miesiąca.

Aktualizacja 1.1.2 do Assassin's Creed Odyssey

Kolejną aktualizację, oznaczoną numerem 1.1.2, otrzymało również Assassin's Creed Odyssey. Przede wszystkim wprowadza ona do najnowszej odsłony popularnego cyklu firmy Ubisoft opcje skalowania przeciwników, które możemy wybrać wedle naszego uznania (dostępne są trzy warianty) lub pozostawić domyślny, dotychczasowy system. Ponadto wśród istotnych elementów łatki możemy wymienić kolejne poziomy mistrzowskie, wsparcie dla nadchodzącej zawartości fabularnej (przypominamy, że drugi epizod DLC Dziedzictwo pierwszego ostrza zadebiutuje już 15 stycznia), dodanie Warsztatu Hefajstosa czy naprawę licznych błędów, związanych między innymi z zadaniami, trybem fotograficznym oraz dźwiękiem i grafiką. Kompletny spis zmian i nowości znajdziecie tutaj.

Final Fantasy X/X-2 HD oraz Final Fantasy XII The Zodiac Age na Switchu i Xboksie One

Na oficjalnej stronie cyklu Final Fantasy pojawiła się informacja, że Final Fantasy X/X-2 HD oraz Final Fantasy XII The Zodiac Age czyli odświeżone wersje wydanych na początku tego wieku odsłon kultowej serii jRPG-ów od Square Enix, pojawią się na konsolach Nintendo Switch oraz Xbox One. Ta pierwsza pozycja ukaże się na nich 16, a druga 30 kwietnia bieżącego roku na obu tych platformach jednocześnie. Remastery te są dostępne już od dłuższego czasu na PC oraz PlayStation 4 (a „dziesiątka” dodatkowo na PlayStation 3 i Vita).

Z okazji powyższej zapowiedzi Akihiko Yoshida przygotował nowy art z FF XII. - Nowe patche do AC Odyssey i Fallouta 76, Mike Morhaime na dobre odchodzi z Blizzarda i inne wieści - wiadomość - 2019-01-11
Z okazji powyższej zapowiedzi Akihiko Yoshida przygotował nowy art z FF XII.

Mike Morhaime ostatecznie odchodzi z Blizzarda

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy Was, że Mike Morhaime, czyli jeden z założycieli i wieloletni prezes Blizzarda, zdecydował się na ustąpienie ze stanowiska. Pozostał on jednak w firmie jako „starszy doradca”. Nie będzie jednak pełnił tej roli zbyt długo. Jak dowiedział się serwis Dot Esports, 7 kwietnia opuści on giganta z Irvine na zawsze. Oficjalne powody tego ruchu wciąż nie są znane. Przypominamy, że następcą Morhaime'a w Blizzardzie jest J. Allen Brack, niegdyś producent wykonawczy World of Warcraft.

Morhaime na dobre opuszcza szeregi Blizzarda. - Nowe patche do AC Odyssey i Fallouta 76, Mike Morhaime na dobre odchodzi z Blizzarda i inne wieści - wiadomość - 2019-01-11
Morhaime na dobre opuszcza szeregi Blizzarda.

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami również innych przetasowań na czołowych stanowiskach w Activision Blizzard. Korporację opuścili Spencer Neumann oraz Amrita Ahuja. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

 1. Forager
 2. Doom & Destiny
 3. Hitman: Ulepszona kolekcja HD
 4. Skater
 5. Tourist Bus Simulator
 6. Switchblade
 7. Skater XL
 8. PC Building Simulator
 9. Atelier Lulua: The Scion of Arland
 10. Death end re;Quest
 11. Yoshi's Crafted World
 12. Catherine