Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Switchblade (PC)

Switchblade

Gra zręcznościowa z elementami strategii typu MOBA przeznaczona do rozgrywki w multiplayerze. Produkcja została stworzona przez studio Lucid Games, założone przez byłych twórców serii Project Gotham Racing.

Akcji | science fiction | MOBA | samochodowe | zagraj za darmo | multiplayer | kooperacja

Okładka Switchblade (PC)

data premiery gry:

2019

PC PS4

Switchblade to kolejna produkcja studia Lucid Games znanego ze strzelanki Geometry Wars 3: Dimensions, tym razem udostępniana w ramach modelu free-to-play. Firma nie jest bardzo znana, ale ma duże doświadczenie, gdyż została założona przez byłych pracowników Bizarre Creations – nieistniejącego już dewelopera odpowiedzialnego m.in. za serię Project Gotham Racing.

Mechanika

Podczas zabawy bierzemy udział w sportowych zawodach przyszłości. Przypominają one połączenie Rocket League z League of Legends. Switchblade jest więc motoryzacyjną grą MOBA na platformę PS4 i PC. Podobnie jak w innych produkcjach z tego gatunku, gracze łączą się w kilkuosobowe drużyny i rozgrywają spotkania 5 na 5 osób. Głównym zadaniem jest niszczenie wież znajdujących się na planszy. Która z ekip dokona tego jako pierwsza, lub zakończy mecz z większą liczbą rozwalonych budowli, wygrywa.

W normalnych produkcjach typu MOBA gracze wcielają się w unikalnych bohaterów dysponujących zróżnicowanymi umiejętnościami. Natomiast w Switchblade jeździmy specjalnymi pojazdami – jedne służą do naprawiania maszyn kolegów, inne mają dużą siłę ognia, kolejne są bardzo szybkie itd. Drużyny należy dobierać w ten sposób, by ich członkowie mogli się uzupełniać podczas walki. Kolejnym elementem znanym z innych gier są tak zwane mobki, czyli postacie (w tym przypadku maszyny) kontrolowane przez sztuczną inteligencję. Pomagają one podczas niszczenia wież, atakując je i odwracając uwagę. Kluczem do wygranej jest więc ich ochrona przed przeciwnikami oraz niszczenie mobków wrogów.

Kwestie techniczne

Switchblade w wersji na platformę PS4 i PC działa w oparciu o popularną technologię Unreal Engine, która napędza takie tytuły jak Fortnite czy Gears of War 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Oczekiwania czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Switchblade

Klasyfikacja PEGI Switchblade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Switchblade

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-7500 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Poznaj Switchblade, czyli Rocket League połączone z League of Legends
Poznaj Switchblade, czyli Rocket League połączone z League of Legends

wiadomość16 września 2017

W przyszłym roku na rynku zadebiutuje nowa gra free-to-play Switchblade. Będzie to interesujące połączenie motoryzacyjnej produkcji z gatunkiem MOBA.

PC
PS4