Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDX360PS3XONEPCPS4PSViOS
Okładka Geometry Wars 3: Dimensions (AND)

Geometry Wars 3: Dimensions

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

Zręcznościowa strzelanina zakorzeniona w stylistyce retro – tak w zakresie wyglądu, jak i mechaniki rozgrywki. Grę stworzyło studio Lucid Games, które zostało powołane do życia przez byłych członków zespołu Bizzare Creations, czyli autorów dwóch pierwszych odsłon serii.

Zręcznościowe | science fiction | multiplayer | indie | shoot 'em up

Okładka Geometry Wars 3: Dimensions (AND)

data premiery gry:

25lis2014

PC

26lis2014

X360 PS3 PS4 XONE

28maj2015

iOS

19cze2015

AND

7lip2015

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved należy do utrzymanej w stylistyce retro serii zręcznościowych strzelanin, zapoczątkowanej na konsoli Xbox 360. „Trójkę” powołało do istnienia studio Lucid Games, w skład którego weszli byli członkowie Bizzare Creations – twórców dwóch pierwszych odsłon serii. W rolę wydawcy wcieliło się zaś reaktywowane studio Sierra, będące częścią koncernu Activision Publishing. Wersja Evolved jest ulepszoną edycją pierwszego wydania gry, dostępną w formie darmowego uaktualnienia dla wszystkich jej posiadaczy.

W ogólnych założeniach, zabawa w Geometry Wars 3 polega na sterowaniu niewielkim statkiem kosmicznym, poruszającym się po powierzchni trójwymiarowych figur geometrycznych i zestrzeliwaniu nadlatujących przeciwników. W walce gracze mogą skorzystać z pomocy dronów towarzyszących oraz pięciu zdolności specjalnych, takich jak naprowadzanie, super działko, czy też czarna dziura. Oprócz etapów regularnych, od czasu do czasu zabawę urozmaicają też walki z bossami.

Kampania solowa podstawowej wersji gry składa się z ponad 50 poziomów, a specjalnie dla weteranów serii twórcy przygotowali też kilka klasycznych poziomów arcade, zaczerpniętych z pierwszych odsłon gry. Zabawa toczy się w kilkunastu różnych trybach, takich jak Pacifism, King oraz Claustrophobia. Wraz z darmowym uaktualnieniem Evolved liczba poziomów uległa zwiększeniu do setki. W grze pojawił się także nowy typ drona oraz specjalny tryb hardcore, w którym walka toczy się bez użycia dronów i mocy specjalnych. Tryb wieloosobowy pozwala zarówno na rozgrywkę kooperacyjną, jak i toczenie potyczek z innymi graczami. Możliwa jest także rywalizacja z przyjaciółmi o jak najlepsze miejsce w specjalnych, globalnych rankingach.

W odróżnieniu od poprzedniczek, Geometry Wars 3: Dimensions zrealizowane zostało w pełnym 3D, co w dużym stopniu wpływa nie tylko na wygląd produkcji, ale i mechanikę rozgrywki. Oprawa wizualna utrzymana jest w futurystycznym stylu, co w połączeniu z niezwykle żywymi kolorami i szybką akcją sprawia wrażenie chaosu.

Minirecenzja Geometry Wars 3: Dimensions – twin stick shooter najwyższych lotów

PLUSY:
 1. Prawdopodobnie najlepszy twin stick shooter dostępny na urządzeniach mobilnych;
 2. Wciągająca kampania, oferująca około 50 zróżnicowanych poziomów;
 3. Klasyczne tryby, które zadowolą wszystkich fanów serii;
 4. Bardzo dobra oprawa graficzna, pełna widowiskowych wybuchów i innych efektów specjalnych.

Seria Geometry Wars zadebiutowała w 2003 roku jako… mini gra w Project Gotham Racing 2 od studia Bizarre Creations. Prosta, ale wciągająca strzelanka spodobała się na tyle, że postanowiono stworzyć jej samodzielną, pełnoprawną wersję. Gra zdobyła sporą popularność i w późniejszym czasie doczekała się innych odsłon. Geometry Wars 3: Dimensions to kolejna część serii, która jednak została stworzona przez inne studio – Lucid Games.

Zmiana dewelopera przyczyniła się do wprowadzenia poważnych zmian do mechaniki rozgrywki. Wcześniejsze odsłony były bowiem dwuwymiarowymi strzelankami typu twin stick. O ile podstawowe założenia pozostały takie same, tak teraz zabawa odbywa się na trójwymiarowych mapach (walce, kule itd.), które zaowocowały jeszcze większą zadymą niż wcześniej. Twórcy jednak pamiętają o starych, zagorzałych fanach serii i udostępnili również klasyczne tryby zabawy. Krótko pisząc, dla każdego, coś dobrego.

Wszystko to dotyczy wersji na konsole i komputery PC, a co z urządzeniami mobilnymi? W gruncie rzeczy nic takiego, gdyż jest to dokładnie ta sama, świetna produkcja, która różni się właściwie tylko sterowaniem, przystosowanym do ekranów dotykowych (gra oferuje także wsparcie dla kontrolerów). Brakuje jedynie trybów multiplayer, ale w gruncie rzeczy to niewielka strata, gdyż nie one są sednem zabawy.

Tym jest kampania, oferująca kilkadziesiąt poziomów, na których mamy do wykonania różne zadania, walczymy z bossami, a poza tym wszystkim zbieramy geomy, umożliwiające kupowanie ulepszeń statku (jednocześnie możemy korzystać tylko z dwóch, więc przed każdym levelem trzeba wybierać). Nie brakuje oczywiście światowych rankingów, motywujących do podejmowania dalszych prób, a oprawa graficzna trzyma bardzo wysoki poziom.

Ciężko przyczepić się w przypadku Geometry Wars 3: Dimensions do czegokolwiek. Jeżeli ten tytuł nie przekona Cię do twin stick shooterów, to żaden inny tego nie zrobi, gdyż jest to znakomita produkcja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Geometry Wars 3: Dimensions

Klasyfikacja PEGI Geometry Wars 3: Dimensions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 6800/Radeon X1900XT lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Geometry Wars 3, Mortal Kombat X, Taichi Panda)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Geometry Wars 3, Mortal Kombat X, Taichi Panda)

wiadomość18 lipca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Geometry Wars 3: Dimensions Evolved, Heroes and Castles 2, Mortal Kombat X, Taichi Panda czy Wedding Escape.

Najlepsze mobilne gry czerwca (m.in. Hitman: Sniper, Dragon Quest VI i Fallout Shelter)
Najlepsze mobilne gry czerwca (m.in. Hitman: Sniper, Dragon Quest VI i Fallout Shelter)

wiadomość30 czerwca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne szóstego miesiąca tego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Hitman: Sniper, Dragon Quest VI, Fallout Shelter, Xenowerk, You Must Built A Boat, Geometry Wars 3, Edge of Oblivion 2 czy Final Fantasy Tactics.

Geometry Wars 3: Dimensions wreszcie również na Androidzie
Geometry Wars 3: Dimensions wreszcie również na Androidzie

wiadomość26 czerwca 2015

W Google Play zadebiutowała gra Geometry Wars 3: Dimensions, czyli oldskulowa strzelanka, którą już od pewnego czasu mogą cieszyć się użytkownicy iOS.

Najlepsze mobilne gry maja (m.in. Earthcore, Grim Fandango, Geometry Wars 3)
Najlepsze mobilne gry maja (m.in. Earthcore, Grim Fandango, Geometry Wars 3)

wiadomość7 czerwca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne piątego miesiąca tego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Knights of Pen & Paper 2, Grim Fandango Remastered, Beast Quest, Sword Of Xolan, Earthcore: Shattered Elements, Sproggiwood czy Desktop Dungeons.

Wieści ze świata (The Evil Within, Forza Horizon 2, Geometry Wars 3: Dimensions) 9/10/14
Wieści ze świata (The Evil Within, Forza Horizon 2, Geometry Wars 3: Dimensions) 9/10/14

wiadomość9 października 2014

Dziś piszemy m.in. o limitach graficznych w The Evil Within, dodatkach DLC do gry Forza Horizon 2 oraz dacie premiery Geometry Wars 3: Dimensions. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

XONE
PC
X360
PS3
PS4
PSV
iOS
AND