Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 czerwca 2015, 11:25

Najlepsze mobilne gry czerwca (m.in. Hitman: Sniper, Dragon Quest VI i Fallout Shelter)

Omawiamy najlepsze gry mobilne szóstego miesiąca tego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Hitman: Sniper, Dragon Quest VI, Fallout Shelter, Xenowerk, You Must Built A Boat, Geometry Wars 3, Edge of Oblivion 2 czy Final Fantasy Tactics.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najlepszych mobilnych gier minionego miesiąca. Nasze zestawienie obejmuje produkcje wydane zarówno na iOS, jak i na Androida, te na modelu free-to-play jak i premium, więc mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Hitman: Sniper

Po wielkim sukcesie Hitman GO pojawienie się następnej mobilnej odsłony przygód płatnego zabójcy znanego jako Agent 47 było jedynie kwestią czasu. Hitman: Sniper podchodzi do tej tematyki w inny sposób niż jego poprzednik. Otrzymaliśmy strzelankę snajperską, w której postać pozostaje statycznie w jednym miejscu i z daleka musi eliminować wskazane cele. Gra pozwala na sporą swobodę wyboru metody realizacji zadań, a mapy pełne są miejsc, gdzie jedna kula może wywołać reakcje łańcuchową, skutkującą zgonem, który będzie wyglądał na nieszczęśliwy wypadek.

Dragon Quest VI: Realms of Reverie

W czerwcu firma Square Enix kontynuowała przenoszenie na urządzenia mobilne swoich największych RPG-owych klasyków. Tym razem przyszła kolej na legendarne Dragon Quest VI: Realms of Reverie. To potężna gra, której kampania starcza na kilkadziesiąt godzin. Fabularnie stanowi ona zwieńczenie trylogii rozpoczętej w czwartej odsłonie cyklu, ale znajomość wcześniejszych części nie jest wymagana do zabawy. Produkcja oferuje turowy system walki oraz rozbudowane opcje rozwoju bohaterów. Projekt powstał w oparciu o remake z Nintendo DS, więc prezentuje się znacznie ładniej niż pierwowzór.

W sumie gra stanowi klasycznego jRPG-a, jednego z najlepszych, w jakie można obecnie zagrać na urządzeniach mobilnych. Dla fanów gatunku jest to pozycja obowiązkowa. 

 1. Dragon Quest VI: Realms of Reverie w App Store (63 PLN)
 2. Dragon Quest VI: Realms of Reverie w Google Play (66 PLN)

Fallout Shelter

Największym przebojem czerwca niespodziewanie okazała się strategia ekonomiczna Fallout Shelter, w której zadaniem gracza jest zarządzania schronem przeciwatomowym. Musimy gospodarować zasobami, naprawiać uszkodzenia sprzętów i systemów, chronić mieszkańców przez różnorodnymi zagrożeniami oraz dbać o zaspokajanie ich potrzeb. Wszystko to brzmi standardowo, ale kilka elementów sprawia, że tytuł ten wybija się na tle konkurencji. Jednym z nich jest wyśmienity postapokaliptyczny klimat serii Fallout, łączący ponure elementy z dużą dozą ironicznego humoru. Ponadto mechanizmy rozgrywki są bardziej rozbudowane i trudniejsze niż w typowych mobilnych produkcjach tego typu. Trzecią zaletą jest łagodny system mikropłatności – wydawanie prawdziwych pieniędzy nie jest wcale potrzebne do dobrej zabawy.

 1. Fallout Shelter w App Store (za darmo)
 2. Recenzja gry Fallout Shelter – zaskakująco udana rozgrzewka przed Falloutem 4

Xenowerk

Z kolei Xenowerk to oldskulowa strzelanka autorów Space Marshals. Tym razem trafiamy do bazy arktycznej, gdzie przeprowadzane były nielegalne eksperymenty medyczne. Rezultaty tych badań uciekły i wymordowały całą załogę oraz naukowców. My wcielamy się w jednego z komandosów wysłanych, aby posprzątać ten bajzel, zabawa sprowadza się więc do walki z hordami potworów. Gra robi bardzo duże wrażenie oprawą graficzną, w tym zwłaszcza dynamicznym oświetleniem. Starcia są szalenie dynamiczne, a do tego przejście każdej mapy to kwestia kilku minut, więc całość bardzo dobrze nadaje się do mobilnej zabawy.

 1. Xenowerk w App Store (8 PLN)

You Must Build a Boat

Fani gier logicznych powinni zwrócić uwagę na You Must Build a Boat, czyli nową produkcję znanego z 10000000 studia EightyEighty Games. Produkcja łączy mechanizmy match-3 z elementami RPG. Podczas zabawy naszym zadaniem jest najpierw tytułowe wybudowanie łodzi i zwerbowanie załogi, a następnie podróżowanie po świecie w poszukiwaniu skarbów i przygód. Projekt jest świetnie zbalansowany i – co niezwykle rzadkie w tym gatunku – pozbawiony jakichkolwiek mikropłatności.

 1. You Must Build a Boat w App Store (13 PLN)
 2. You Must Build a Boat w Google Play (14 PLN)

Geometry Wars 3: Dimensions

Doczekaliśmy się także premiery androidowej wersji Geometry Wars 3: Dimensions, czyli odskulowej strzelanki stanowiącej nową odsłonę jednego z najlepszych cykli tego typu. Gracze kierują małym statkiem kosmicznym, który musi walczyć z hordami wrogów na mocno abstrakcyjnych mapach. Projekt oferuje śliczną grafikę, wysoki poziom trudności i dopracowane sterowanie. Może pochwalić się także bogatą zawartością, pozwalająca na zabawę w trybie arcade i kampanii. Dostępna jest także opcja multiplayer, gdzie walczymy z innymi graczami lub łączymy z nimi siły przeciwko sztucznej inteligencji.

 1. Geometry Wars 3: Dimensions w App Store (21 PLN)
 2. Geometry Wars 3: Dimensions w Google Play (23 PLN)

Edge Of Oblivion: Alpha Squadron 2

Fani kosmicznych strzelanek powinni koniecznie sprawdzić Edge Of Oblivion: Alpha Squadron 2. Produkcja jest mocno wzorowana na popularnym cyklu Rogue Squadron – projekty lokacji i statków różnią się od tych z Gwiezdnych Wojen tylko tyle, ile było potrzebne, aby uniknięć pozwów. Gra oferuje dopracowaną grafikę, czuły system sterowania oraz efektowne starcia, zarówno w pustce gwiezdnej, jak i nad powierzchniami planet. Zabawę urozmaicają starcia z bossami oraz sporo opcji ulepszania naszego myśliwca. Do tego kampania jest zaskakująco długa i kładzie spory nacisk na aspekt fabularny.

 1. Edge Of Oblivion: Alpha Squadron 2 w App Store (21 PLN)
 2. Edge Of Oblivion: Alpha Squadron 2 w Google Play (za darmo)

Final Fantasy Tactics: The War of the Lions

Ostatnią czerwcową premierą, o której chcemy wspomnieć jest gra Final Fantasy Tactics: The War of the Lions, która kilka lat po wydaniu na iOS-a doczekała się wreszcie premiery na systemie Android. Produkcja stanowi konwersję kultowego taktycznego jRPG-a, wydanego pierwotnie w 1997 roku na konsolę PlayStation. Najmocniejszą stroną produkcji jest wyśmienity turowy system walki, oferujący masę możliwości i jednocześnie cechujący się wysokim poziomem trudności. Równie rozbudowane są mechanizmy rozwoju drużyny, a wszystko to opakowane zostało w ciekawą fabularnie kampanię.

Gra to prawdziwy klasyk i przez wiele osób do dzisiaj uznawana jest za najlepsze taktyczne jRPG w historii, a wydania mobilne są jeszcze lepsze niż pierwowzór.

 1. Final Fantasy Tactics: The War of the Lions w App Store (59 PLN)
 2. Final Fantasy Tactics: The War of the Lions w Google Play (52 PLN)