Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Xenowerk (iOS)
OkładkaXenowerk (iOS)

Xenowerk

Mobilna strzelanka typu twin-stick shooter w klimatach horroru science fiction w stylu Alien Breed. Xenowerk opracowało szwedzkie studio Pixelbite, czyli autorzy udanego Space Marshals.

Akcji | science fiction | obcy | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Xenowerk Premiera

18cze2015

iOS

25cze2015

AND

producent: Pixelbite wydawca: Pixelbite Strona oficjalna

Xenowerk to mobilna strzelanka utrzymana w klimacie horroru science-fiction. Grę opracowało szwedzkie studio Pixelbite, czyli autorzy Space Marshals.

Kampania toczy się na terenie arktycznej stacji badawczej. Odizolowanie ośrodka od reszty świata sprawiło, że stał się on idealnym miejscem na wybudowanie laboratorium genetycznego. W nim przez lata prowadzono tajne eksperymenty, które oczywiście zakończyły się tragicznie. Wyhodowane przez naukowców istoty wydostały się z niewoli i rozszarpały na strzępy całą załogę. My wcielamy się w członka oddziału, który zostaje wysłany na miejsce z misją zneutralizowania tej sytuacji, co oznacza oczywiście wybicie wszystkich monstrów grasujących na terenie bazy.

Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Xenowerk to klasyczna strzelanką, więc zabawa polega głównie na walce z hordami potworów. Podczas starć wykorzystujemy szeroki arsenał różnorodnego uzbrojenia, który, podobnie jak pancerze, możemy w dużym stopniu modyfikować i ulepszać.

Gra oferuje sterowanie wykorzystujące wirtualnego pada. Zostało ono opracowane tak, abyśmy byli w stanie celować swobodnie, niezależnie od kierunku ruchu postaci. Dodatkową atrakcją jest tryb multiplayer, pozwalający na rywalizowanie z przyjaciółmi.

Minirecenzja Xenowerk – nowoczesny Alien Breed

PLUSY:
  1. Świetna klasyczna strzelanka w stylu Alien Breed, z mnóstwem akcji i szybką rozgrywką;
  2. Strzelanie do kolejnych hord potworów sprawia ogromną frajdę.
MINUSY:
  1. Zabawa nie jest zbyt wymagająca, więc obeznani w gatunku gracze nie znajdą w Xenowerk żadnego wyzwania;
  2. Stawiane przed graczem zadania mogły być nieco bardziej zróżnicowane.

Xenowerk to strzelanka sci-fi od twórców świetnego Space Marshals, co samo w sobie powinno stanowić ogromną rekomendację. Czy jednak deweloperzy ze studia Pixelbite ponownie stanęli na wysokości zadania? Już na wstępie trzeba powiedzieć, że tak, udała im się ta sztuka i dostarczyli kolejną bardzo dobrą produkcję dla fanów gier pokroju Alien Breed.

Jak to bywa w tego typu tytułach, trafiamy do tajemniczej bazy (w tym przypadku jest to centrum badawcze), w której coś poszło nie tak i po obiekcie zaczęły panoszyć się rozmaite stwory. Naszym zadaniem jest oczywiście pozbycie się wszystkich wrogów, używając w tym celu rozmaitych narzędzi mordu.

Podczas zabawy kontrolujemy naszą postać, wywijając wirtualnymi gałkami, z których jedna odpowiada za poruszanie się, a druga za kierunek w którym posyłamy kolejne kule. W trakcie pokonywania kolejnych leveli wykonujemy różne zadania – czasami trzeba dostać się do komputera, w innym przypadku zabić wyznaczonego przez grę potwora itd., ale należy zauważyć, że misje dość szybko zaczynają się powtarzać, co jest pewnym minusem. Na szczęście fakt ten wynagradza spora ilość broni, które dodatkowo samoczynnie się rozwijają, gdy ich używamy.

Wszystko to brzmi znajomo? I tak jest w rzeczywistości, gdyż deweloperzy nie mieli zamiaru wymyślać koła od nowa, i zaserwowali nam klasyczną strzelankę, w której akcję obserwujemy znad głowy podopiecznego. Rozgrywka jest jednak bardzo emocjonująca, efektowna, a strzelanie do potworów po prostu sprawia wielką frajdę. Jest to więc świetna propozycja dla miłośników gatunku, chociaż należy pamiętać, ze Xenowerk to stosunkowo łatwa gra, więc nie liczcie na wielkie wyzwanie podczas przedzierania się przez kolejne pomieszczenia centrum badawczego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Xenowerk: 12+

iOS
AND