Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 czerwca 2015, 12:25

Xenowerk – premiera nowej strzelanki autorów widowiskowego Space Marshals

Do sprzedaży w App Store trafiła gra Xenowerk, czyli dynamiczna strzelanka autorów Space Marshals. W produkcji znajduje się także wersja na Androida i zadebiutuje ona za kilka tygodni.

Niecały miesiąc temu pisaliśmy o pierwszym zwiastunie Xenowerk, czyli nowej strzelanki znanego z wyśmienitego Space Marshals szwedzkiego studia Pixelbite. Na premierę nie musieliśmy czekać długo i gra właśnie trafiła do sprzedaży.

Obecnie produkcja dostępna jest wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS i kosztuje ok. 8 złotych. Twórcy prawie ukończyli już prace nad wydaniem na Androida i ta wersja powinna zadebiutować za kilka tygodni.

Gra przenosi nas do wnętrza arktycznej stacji badawczej, gdzie przeprowadzano zakazane eksperymenty genetyczne. Jak to zwykle w takich historiach bywa, obiekty badań ostatecznie wymknęły się spod kontroli i zmasakrowały wszystkich pracowników placówki. Na miejsce zostaje wysłany oddział komandosów (wśród których znajdziemy postać sterowaną przez gracza), który ma posprzątać cały ten bałagan.

Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci. Gra stanowi klasyczną strzelankę i cała zabawa sprowadza się do mordowania hord potworów. Na przejście czeka pięćdziesiąt poziomów, a na każdym z nich musimy przedrzeć się przez stojące nam na drodze monstra i zniszczyć gniazdo, uniemożliwiając tym samym odradzanie się wrogów.

Podczas zabawy korzystamy z szerokiego arsenału uzbrojenia. Zarówno broń, jak i pancerze możemy ulepszać i modyfikować za pomocą surowców zebranych z ciał pokonanych potworów. Mocną stroną Xenowerk jest system sterowania oparty na wirtualnym padzie, który pozwala na swobodne celowanie, niezależne od kierunku ruchu bohatera. Wszystko to ukazane jest w robiącej duże wrażenie trójwymiarowej grafice, której największą zaletą jest świetny system oświetlenia, skutecznie podkreślający ponurą atmosferę arktycznej bazy.