Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDPCSwitchWPiOS
Okładka Space Marshals (AND)
OkładkaSpace Marshals (AND)

Space Marshals

Epizodyczna strzelanka łącząca realia science fiction ze stylistyką westernu, wzbogacona silnymi elementami taktycznymi. Space Marshals powstało w studiu Pixelbite, znanym głównie z serii Reckless Racing.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | taktyczne | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Marshals Premiera

8sty2015

iOS

10kwi2015

AND

8paź2015

WP PC

13kwi2021

Switch

producent: Pixelbite wydawca: Pixelbite Strona oficjalna

Space Marshals to wzbogacona silnymi elementami taktycznymi epizodyczna strzelanka, łącząca realia science fiction ze stylistyką westernu. Produkcja wyszła spod ręki pracowników studia Pixelbite, czyli autorów popularnej serii gier wyścigowych Reckless Racing.

Fabuła

Akcja Space Marshals toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość skolonizowała wiele obcych systemów planetarnych. Fabuła obraca się wokół wydarzeń związanych ze statkiem kosmicznym Artemis, pełniącym rolę więzienia dla najbardziej niebezpiecznych kryminalistów. Pewnego dnia dochodzi do buntu na pokładzie, skutkującego ucieczką większości przestępców. Wcielamy się w postać gwiezdnego szeryfa imieniem Burton, na barki którego spada zadanie schwytania lub wyeliminowania wszystkich zbiegów.

Mechanika

Space Marshals to strzelanka, w której akcja ukazana jest z lotu ptaka. Nie jest to jednak prosta zręcznościówka, gdzie najlepszą taktyką jest radosne wpadanie w sam środek grupy wrogów, gdyż kontrolowany przez nas szeryf nie jest zbyt odporny na obrażenia. Aby wygrać, konieczne jest skradanie się, ciche eliminowanie przeciwników, korzystanie z osłon oraz atakowanie wrogów z flanki. Jednocześnie wiele z tych metod znajduje się także w repertuarze przeciwników.

Gracze mogą także odwracać uwagę strażników oraz korzystać z przebrań mających zmylić wrogów. Zazwyczaj ukończenie misji nie wymaga wybicia wszystkich wrogów na mapach, więc tylko od nas zależy, jak bardzo brutalni będziemy. Autorzy nie zapomnieli o zaoferowaniu szerokiego arsenału różnego rodzaju zabawek, poczynając od pistoletów z tłumikami aż po wyrzutnie rakiet.

Minirecenzja Space Marshals – kosmiczny western w najlepszym wydaniu

PLUSY:
  1. Znakomita strzelanka z elementami strategii i skradanki;
  2. Kosmiczny western z sarkastyczną sztuczną inteligencją, wydającą rozkazy zawieszonemu w prawach szeryfowi – lepiej być nie mogło;
  3. Śliczna oprawa graficzna z niezłymi efektami, zróżnicowanymi lokacjami i doskonale wykonanymi modelami postaci.
MINUSY:
  1. Liniowe poziomy, które sprawiają, że jest to gra na jeden raz.

Studio Pixelbite to jeden z bardziej cenionych deweloperów w branży gier mobilnych. Szwedzka ekipa zasłynęła przede wszystkim serią Reckless Racing, ale w portfolio firmy znajdziemy także futurystyczne wyścigi Repulze czy też świetną strzelankę Xenowerk. Space Marshals to kolejna próba przejęcia kontroli nad gatunkiem mobilnych shooterów. Od razu trzeba wspomnieć, że próba jak najbardziej udana, gdyż produkcja Pixelbite to kawał porządnej roboty, no ale po kolei.

Podczas zabawy wcielamy się w kowboja przyszłości, a pisząc dokładnej w szeryfa polującego na bandziorów, którym udało się uciec z więzienia. Główny bohater nie jest do końca normalnym herosem, gdyż w wyniku pewnych wydarzeń został on zhańbiony i zawieszony w obowiązkach, ale w zaistniałej sytuacji sarkastyczna sztuczna inteligencja postanowiła przywrócić go do służby. Już samo to zachęca do poznania historii Burta, ale to nie koniec dobrych pomysłów.

O ile bowiem gra przypomina klasyczne top-down shootery, czyli strzelanki w których akcję obserwujemy z góry, tak osoby przyzwyczajone do szalonego wybijania kolejnych wrogów niczym Rambo, będą musiały zmienić nastawienie. Rozgrywka ma bowiem pewne naleciałości gier strategicznych, produkcji logicznych, a nawet (a raczej przede wszystkim) skradanek. Oznacza to, że podczas zabawy owszem trzeba często strzelać, ale trzeba to robić z rozwagą, gdyż w Space Marshals można bardzo łatwo dostać o jedną kulę za dużo.

W związku z tym, że rozgrywka nie jest nastawiona tylko na szaloną akcję, sterowanie opierające się na wyświetlaniu wirtualnych gałek sprawdza się w tym przypadku w sam raz, zapewniając odpowiednie możliwości kontrolowania herosa w niemal każdej sytuacji.

Jednym z największych plusów, obok oczywiście angażującego gameplayu, jest oprawa graficzna. Deweloperzy zatroszczyli się o zróżnicowane (jak na westernowe klimaty) lokacje, świetną animację i doskonale wykonane modele postaci oraz budynków.

Jak wspomniałem na początku niniejszej minirecenzji, Space Marshals jest jak najbardziej udaną mobilną strzelanką, którą każdy miłośnik tego typu gier powinien mieć w swojej kolekcji.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Space Marshals: 12+

Space Marshals Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 850 MB HDD
  • Windows 10
iOS
AND
WP
PC
Switch