Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 marca 2015, 12:36

Space Marshals – taktyczna strzelanka łącząca western ze sci-fi zmierza na Androida

Studio Pixelbite poinformowało, że pracuje nad androidową wersją Space Marshals, czyli taktycznej strzelanki, której wydanie na iOS jest jedną z najcieplej przyjętych gier tego roku.

W styczniu znane z serii Reckless Racing studio Pixelbite wypuściło na iOS grę Space Marshals. Produkcja okazała się wyśmienitą taktyczną strzelanką i pozostaje jedną z najlepiej ocenianych gier mobilnych tego roku. Dlatego użytkowników Androida powinna ucieszyć informacja, że autorzy powoli kończą prace nad konwersją na system firmy Google.

Premiera planowana jest na kwiecień tego roku. Na iOS Space Marshals to produkcja typu premium, kosztująca ok. 20 złotych i pozbawiona mikropłatności. Spodziewamy się, że podobnie będzie w przypadku wydania na Androida.

Gra zdobyła uznanie m.in. ciekawym klimatem. Autorzy połączyli uniwersum science-fiction, w którym ludzkość skolonizowała niezliczone planety i systemy, z atmosferą Dzikiego Zachodu. Kampania zaczyna się od buntu na statku kosmicznym Artemis, pełniącym funkcję ruchomego więzienia. W jego wyniku na wolność wydostaje się spora grupa szalenie niebezpiecznych przestępców. Zadanie dorwania ich, żywych lub martwych, spada na barki szeryfa imieniem Burton i to w niego przychodzi nam się wcielić podczas zabawy.

Fabuła została zrealizowana w formie strzelanki, w której akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci. Autorzy poszli jednak ciekawą drogą i nie opracowali prostej gry akcji. Szeryf nie posiada talentów Johna Rambo i starcia z dużymi grupami wrogów kończą się dla niego najczęściej tragicznie. Zamiast tego do każdej potyczki musi podchodzić z głową. Obejmuje to oczywiście regularne stosowanie podejścia skradankowego. Jednocześnie nie zawsze jest ono możliwe i często dochodzi do regularnych wymian ognia, podczas których trzeba korzystać z osłon i robić użytek z przewagi, jaką zapewnia atakowanie z flanek.

W skutecznym ukończeniu przygody pomaga szeroki arsenał różnorodnego uzbrojenia oraz gadżetów. Istnieje także opcja korzystania z przebrań. Warto dodać, że fabuła ma postać epizodyczną. Grę wystarczy kupić raz, a kolejne odcinki będziecie otrzymywali za darmo w dniu ich premier.