Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2015, 12:15

autor: Meehow

Pillars of Eternity – nowy gameplay i fragment filmu dokumentalnego

W internecie pojawiło się nagranie z panelu Obsidian Entertainment z tegorocznego Pax East, na którym zaprezentowano Pillars of Eternity. Oprócz pokazania kilkudziesięciominutowego gameplaya, deweloperzy udzielili odpowiedzi na pytania fanów.

W bezkresnych zasobach Internetu pojawił się widoczny powyżej zapis wideo panelu studia Obsidian Entertainment, który odbył się podczas tegorocznej edycji imprezy branżowej Pax East w amerykańskim Bostonie. Deweloperzy Obsidianu zaprezentowali po raz kolejny swoje najgłośniejsze (niewydane jeszcze) dzieło ostatnich lat – Pillars of Eternity – demonstrując kilkudziesięciominutowy gameplay, a także opowiadając o kanonicznych towarzyszach występujących w grze. Nie zabrakło również miejsca na pytania fanów i odpowiedzi na nie. Gracze lubujący się w osobistym odkrywaniu wszystkich fabularnych sekretów ogrywanych przez nich produkcji z pewnością powinni rozpocząć seans od 11. minuty powyższego filmiku, aby uniknąć potencjalnych spoilerów dotyczących kompanów głównego bohatera/bohaterki Pillars of Eternity.

Road of Eternity – kulisy powstania Pillars of Eternity

Warto też wspomnieć, że na oficjalnym kanale studia Obsidian Entertainment w serwisie Vimeo pojawił się widoczny wyżej fragment filmu dokumentalnego Road to Eternity, który opisuje kulisy powstania Pillars of Eternity. Można się z niego dowiedzieć, że sytuacja Obsidianu przed bardzo udaną zbiórką funduszy w serwisie Kickstarter była naprawdę niewesoła, a samej firmie groziło zamknięcie. Miało to być związane z pracami nad dużą produkcją, które nagle zostały anulowane, pozostawiając deweloperów na lodzie i pozbawiając cześć z nich zatrudnienia.

Pillars of Eternity zadebiutuje 26 marca na komputerach osobistych z systemami Windows, Mac OS i Linux. Gra dostępna będzie w trzech edycjach cyfrowych, a także wydaniu pudełkowym, które w Polsce ukaże się nakładem firmy Cenega.