Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSPSVPS4PS3AND
Okładka CounterSpy (iOS)
OkładkaCounterSpy (iOS)

CounterSpy

Osadzona w zimnowojennych realiach, szpiegowska gra platformowa z elementami skradankowymi. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Dynamighty, w skład którego wchodzą m.in. byli pracownicy LucasArts i filmowego studia Pixar.

Akcji | sandbox | elementy RPG | indie | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CounterSpy Premiera

19sie2014

PS3 PSV PS4

5wrz2014

iOS AND

CounterSpy to szpiegowska platformówka z silnymi elementami skradankowymi. Jest to debiutancka produkcja zespołu Dynamighty, założonego przez byłych pracowników studiów LucasArts i Pixar.

Akcja gry toczy się w czasach Zimnej wojny. Gracze wcielają się agenta należącego do elitarnej agencji C.O.U.N.T.E.R., której zadaniem jest utrzymanie równowagi między mocarstwami i tym samym niedopuszczenie do prawdziwej wojny. Dlatego w trakcie kampanii musimy sabotować działania zarówno Rosjan, jak i Amerykanów. Najczęściej misji naszym celem jest zinfiltrowanie baz wojskowych oraz unieszkodliwienie znajdujących się w nich szalonych broni masowego rażenia. Wszystkie mapy są generowane losowo. Większość misji musimy wykonać w określonym limicie czasowym.

CounterSpy oferuje trójwymiarową grafikę, ale mechanizmy zabawy wzorowane są na dwuwymiarowych platformówkach. Gra łączy elementy skradanki i strzelanki. Wiele czasu spędzamy więc na unikaniu patroli, ale w razie potrzeby nasz agent może schować się za osłoną i stamtąd rozpocząć ostrzał wroga. W trakcie misji wykorzystujemy spory asortyment pomocnych gadżetów. Ponadto na mapach poukrywane są plany, których zebranie umożliwi konstrukcję różnorodnych prototypów.

Gra koncentruje się głównie na trybie solo, ale twórcy wprowadzili też opcję multiplayer, umożliwiającą rywalizację z kolegą na tych samych poziomach. Jeśli jeden z uczestników zabawy zginie, to drugi agent może zabrać ekwipunek z jego zwłok.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI CounterSpy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
PSV
PS4
iOS
AND