Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSPSVANDPS4PS3
Okładka CounterSpy (iOS)

CounterSpy

Osadzona w zimnowojennych realiach, szpiegowska gra platformowa z elementami skradankowymi. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Dynamighty, w skład którego wchodzą m.in. byli pracownicy LucasArts i filmowego studia Pixar.

Akcji | sandbox | elementy RPG | indie | 2.5D

Okładka CounterSpy (iOS)

data premiery gry:

19sie2014

PS3 PSV PS4

5wrz2014

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

CounterSpy to szpiegowska platformówka z silnymi elementami skradankowymi. Jest to debiutancka produkcja zespołu Dynamighty, założonego przez byłych pracowników studiów LucasArts i Pixar.

Akcja gry toczy się w czasach Zimnej wojny. Gracze wcielają się agenta należącego do elitarnej agencji C.O.U.N.T.E.R., której zadaniem jest utrzymanie równowagi między mocarstwami i tym samym niedopuszczenie do prawdziwej wojny. Dlatego w trakcie kampanii musimy sabotować działania zarówno Rosjan, jak i Amerykanów. Najczęściej misji naszym celem jest zinfiltrowanie baz wojskowych oraz unieszkodliwienie znajdujących się w nich szalonych broni masowego rażenia. Wszystkie mapy są generowane losowo. Większość misji musimy wykonać w określonym limicie czasowym.

CounterSpy oferuje trójwymiarową grafikę, ale mechanizmy zabawy wzorowane są na dwuwymiarowych platformówkach. Gra łączy elementy skradanki i strzelanki. Wiele czasu spędzamy więc na unikaniu patroli, ale w razie potrzeby nasz agent może schować się za osłoną i stamtąd rozpocząć ostrzał wroga. W trakcie misji wykorzystujemy spory asortyment pomocnych gadżetów. Ponadto na mapach poukrywane są plany, których zebranie umożliwi konstrukcję różnorodnych prototypów.

Gra koncentruje się głównie na trybie solo, ale twórcy wprowadzili też opcję multiplayer, umożliwiającą rywalizację z kolegą na tych samych poziomach. Jeśli jeden z uczestników zabawy zginie, to drugi agent może zabrać ekwipunek z jego zwłok.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 3 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI CounterSpy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
CounterSpy, Tactics Maiden, Five Nights at Freddy's i inne – przegląd najlepszych gier września na Androida
CounterSpy, Tactics Maiden, Five Nights at Freddy's i inne – przegląd najlepszych gier września na Androida

wiadomość7 października 2014

W przeglądzie najlepszych wrześniowych produkcji na Androida omawiamy m.in. RPG-i Tactics Maiden oraz Illusion of L'Phalcia, skradankę CounterSpy, turową strategię Open Panzer, zręcznościówkę Spider-Man: Unlimited czy zwariowane Goat Simulator.

CounterSpy - zapowiedziano platformówkową skradankę
CounterSpy - zapowiedziano platformówkową skradankę

wiadomość8 maja 2013

Studio Dynamighty zapowiedziało szpiegowską grę akcji CounterSpy, która zmierza na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Akcja osadzona będzie w czasach Zimnej wojny, a rozgrywka położy duży nacisk na elementy skradankowe.

PS3
PSV
PS4
iOS
AND