Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 11:00

autor: Adrian Werner

CounterSpy - zapowiedziano platformówkową skradankę

Studio Dynamighty zapowiedziało szpiegowską grę akcji CounterSpy, która zmierza na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Akcja osadzona będzie w czasach Zimnej wojny, a rozgrywka położy duży nacisk na elementy skradankowe.

Gra zaoferuje ciekawy styl graficzny. - CounterSpy - zapowiedziano platformówkową skradankę  - wiadomość - 2013-05-08
Gra zaoferuje ciekawy styl graficzny.

Firma Sony poinformowała o planach wydania gry CounterSpy na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita. Jest to debiutancka produkcja zespołu Dynamighty, założonego przez byłych pracowników studiów LucasArts i Pixar. Na razie twórcy nie są gotowi podać daty premiery.

  1. Dynamighty – oficjalna strona studia

Akcja gry toczyć się będzie w czasach Zimnej wojny. Gracze wcielą się agenta należącego do elitarnej agencji C.O.U.N.T.E.R., której zadaniem jest utrzymanie równowagi między mocarstwami i tym samym niedopuszczenie do prawdziwej wojny. Dlatego będziemy sabotowali działania zarówno Rosjan, jak i Amerykanów. W większości misji naszym celem ma być zinfiltrowanie baz wojskowych oraz unieszkodliwienie znajdujących się w nich szalonych broni masowego rażenia.

Wszystkie mapy będą generowane losowo. Większość misji będziemy musieli wykonać w określonym limicie czasowym. Jako przykład podano poziom osadzony w Związku Radzieckim, gdzie zadaniem gracza będzie dotarcie do rakiet dalekiego zasięgu zanim zakończy się odliczanie do ich wystrzelenia. Broń unieszkodliwimy psując system naprowadzania.

CounterSpy zaoferuje trójwymiarową grafikę, ale mechanizmy zabawy wzorowane będą na dwuwymiarowych platformówkach. Gra połączy elementy skradanki i strzelanki. Wiele czasu spędzimy więc na unikaniu patroli, ale w razie potrzeby nasz agent będzie mógł schować się za osłoną i stamtąd rozpocząć ostrzał wroga. W trakcie misji wykorzystamy spory asortyment pomocnych gadżetów. Ponadto na mapach poukrywane będą plany, których zebranie umożliwi konstrukcję różnorodnych prototypów.

Gra powstaje obecnie głównie z myślą o trybie dla pojedynczego gracza. Twórcy wprowadzą jednak również opcję multiplayer, umożliwiającą rywalizację z kolegą na tych samych poziomach. Jeśli jeden z uczestników zabawy zginie, to drugi agent będzie mógł zabrać ekwipunek z jego zwłok.