Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3PSV
Okładka Rocketbirds: Hardboiled Chicken (PC)
OkładkaRocketbirds: Hardboiled Chicken (PC)

Rocketbirds: Hardboiled Chicken

Przygotowana przez ekipę niezależnego studia Ratloop Asia tradycyjna, dwuwymiarowa platformówka, będąca ulepszoną wersją wydanej w 2009 roku gry Rocketbirds: Revolution.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Rocketbirds: Hardboiled Chicken Premiera

18paź2011

PS3

15lis2012

PC

12lut2013

PSV

Gry podobne do Rocketbirds: Hardboiled Chicken

Rayman Origins

Shank 2

Braid

Rocketbirds: Hardboiled Chicken jest tradycyjną dwuwymiarową platformówką okraszoną specyficzną kreskówkową grafiką i animowanymi przerywnikami filmowymi. Za produkcję odpowiada niezależne studio deweloperskie Ratloop Asia. Tytuł jest ulepszoną i rozwiniętą wersją nagradzanego przez krytyków Rocketbirds: Revolution, wydanego w 2009 roku na komputerach PC. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą pomiędzy obiema grami jest rozdzielczość ekranu w jakiej pracują, a także jakość grafiki, która obsługuje również stereoskopowy tryb 3D.

Fabuła gry przenosi nas do świata zamieszkanego przez humanoidalne ptaki. Wcielamy się w dzielnego wojaka, walczącego z podstępną armią pingwinów, która podbiła i zniewoliła jego rodzinny kraj. Cała historia opowiadana jest w postaci zabawnych animowanych przerywników filmowych wyświetlanych pomiędzy 15 rozdziałami gry, a także dialogów i rozmów, które możemy przeczytać w trakcie misji.

W grze poruszamy się po dwuwymiarowych ręcznie rysowanych poziomach gry, które gdzieniegdzie posiadają pomniejsze trójwymiarowe obiekty czy animacje. Większość czasu spędzamy, co standardowe dla gatunku, na skakaniu po platformach, rozwiązywaniu zagadek i poszukiwania drogi do wyjścia z danego levelu. Z przeciwnikami walczymy przy pomocy rozbudowanego arsenału borni. W pewnych etapach lawirujemy w powietrzu z przymocowaną do pleców rakietą. Jedną z najbardziej charakterystycznych broni, z jakich może skorzystać nasz bohater, są „brain bugs”, dzięki którym możemy przejmować całkowitą kontrolę nad wybranym przez nas pingwinem. Dzięki temu zwiedzamy swobodnie cały poziom, nie martwiąc się o to, że ktoś nas zaatakuje. Co więcej, w niektórych przypadkach tylko w taki sposób będziemy mogli rozwiązać sprytnie zaprojektowane zagadki.

Twórcy udostępnili także możliwość przejścia kampanii w trybie co-op. Można grać w dwójkę zarówno na jednym ekranie jak i przez internet.

Dopracowana kreskówkowa oprawa gry i ścieżka dźwiękowa są dodatkowym atutem Rocketbirds: Hardboiled Chicken i powinna przypaść do gustu fanom zachodniej animacji i komiksów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rocketbirds: Hardboiled Chicken

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Rocketbirds: Hardboiled Chicken Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 XT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PC
PSV