Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3WiiX360
Okładka Earthworm Jim HD (PS3)
OkładkaEarthworm Jim HD (PS3)

Earthworm Jim HD

Earthworm Jim

Niezwykła gra akcji, w której przemierzamy wyjątkowo zaprojektowany świat wcielając się w postać zwariowanej dżdżownicy o imieniu Jim.

Akcji | platformówki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Earthworm Jim HD Premiera

anulowana

Wii

9cze2010

X360

28lip2010

PS3

producent: Gameloft wydawca: Interplay Entertainment

Earthworm Jim to jedyna w swoim rodzaju dwuwymiarowa strzelanina, w której wcielamy się w postać dżdżownicy Jima i walczymy ze złymi najeźdźcami przy pomocy wyszukanej broni i unikalnego kombinezonu kontrolowanego przez samego głównego bohatera. Produkcję opracowało studio Gameloft. Wydawcą jest legendarne Interplay.

W grze odwiedzamy między innymi okupowane przez zmutowane stwory złomowisko oraz planetę Heck. Głównym zadaniem bohatera jest natomiast uratowanie księżniczki „Jak ma na imię”. Jak można się łatwo domyślić, fabuła Earthworm Jim potraktowana została z przymrużeniem oka, a tytułowa dżdżownica musi po drodze radzić sobie z różnorakimi przeciwnikami.

Remake został oczywiście odpowiednio usprawniony względem oryginału wydanego w pierwszej połowie lat ’90. Produkcja została zatem obdarzona oprawą graficzną w wysokiej rozdzielczości (opartą na klasycznym stylu i rozwiązaniach), którą możemy podziwiać przedzierając się również przez poziomy dostępne do tej pory wyłącznie w wersjach gry opracowanych z myślą o konsoli SEGA CD oraz komputerach klasy PC (tzw. kampania Big Brute). Ponadto gracze mogą skorzystać z różnych poziomów trudności oraz sprawdzić swoje statystyki w specjalnej zakładce.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Earthworm Jim HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Earthworm Jim HD Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
X360
PS3
Wii