Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2009, 13:05

autor: Cairine

Earthworm Jim powraca na konsole

Wygląda na to, że faktycznie Dżdżownica Jim ponownie zawita na konsole nowej generacji, nawet jeśli nie pomoże mu w tym Sega, która rozważa taką możliwość z okazji 20-lecia konsoli Genesis. Firmy Gameloft i Interplay ogłosiły wydanie zupełnie nowej części serii Earthworm Jim dla Playstation Network, WiiWare oraz Xboksa Live Arcade.

Wygląda na to, że faktycznie Dżdżownica Jim ponownie zawita na konsole nowej generacji, nawet jeśli nie pomoże mu w tym Sega, która rozważa taką możliwość z okazji 20-lecia konsoli Genesis. Firmy Gameloft i Interplay ogłosiły wydanie zupełnie nowej części serii Earthworm Jim dla Playstation Network, WiiWare oraz Xboksa Live Arcade. Trzeba dodać, że jest to pierwszy, pozytywny sygnał, oznaczający powrót Interplay do gry - w kwietniu głośno mówiło się o tragicznej kondycji finansowej niegdyś wiodącego wydawcy.

“Cieszymy się, że wraz z Interplay stworzymy Earthworm Jima na kilka platform” – powiedział wicedyrektor firmy Gameloft, Gonzague de Vallois. “Gra z całym swym humorystycznym i drażniącym stylem świetnie przypasuje dzisiejszym graczom, którzy łakną zabawnej, a zarazem łatwo przystępnej rozrywki. Mamy nadzieję na stworzenie naprawdę fantastycznego tytułu.”

Earthworm Jim powraca na konsole - ilustracja #1

Sega kilka dni temu ogłosiła ankietę, w której gracze mogą wypowiedzieć się w sprawie wyboru następnego tytułu dla Xbox Live Arcade. Najbardziej popularną z opcji sondażu jest właśnie Earthworm Jim. Wygląda więc na to, że dla trochę zapomnianego już robaka nadchodzą dobre czasy. Jim, popularny niegdyś bohater platformówki na konsolę Sega Mega Drive, powracał już kilkukrotnie na różne platformy. Zwariowany robak przeżywający równie zwariowane przygody był znajomym fanów konsol Segi, SNES, Game Boya oraz komputerowców. Od zeszłego roku przygody Dżdżownicy dostępne są w sklepie Good Old Games, a oprócz tego oryginalny, 16-bitowy klasyk jest również dostępny na Wii Virtual Console.

Nowa wersja Earthworm Jima pojawi się w ostatnim kwartale 2009 roku i przez miesiąc będzie exclusivem na XBLA, później pojawi się na inne platformy. Na razie nie wiadomo, czy gra będzie remakiem w stylu Bionic Commando Rearmed, czy też będzie to zupełnie odświeżony pomysł na ten tytuł.