Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2009, 12:40

autor: Maciej Śliwiński

Aion już w złocie, europejska premiera 25 września

Aion: The Tower of Eternity, jedna z ciekawiej zapowiadających się gier MMO w tym roku jest już w złotej fazie i trafiła do tłoczni. Europejska premiera gry została zapowiedziana na 25 września, w Stanach Zjednoczonych tytuł będzie dostępny trzy dni wcześniej.

Zachodnia edycja Aion: The Tower of Eternity, jednej z ciekawiej zapowiadających się gier MMO w tym roku, jest już w złotej fazie i trafiła do tłoczni. Europejska premiera gry została zapowiedziana na 25 września, w Stanach Zjednoczonych tytuł będzie dostępny trzy dni wcześniej.

Aion już w złocie, europejska premiera 25 września - ilustracja #1

Opracowywana przez specjalizującą się w tego typu produkcjach firmę NCsoft gra zdobyła wielką popularność na azjatyckim rynku (gdzie ruszyła już w roku 2008), a już niedługo zadebiutuje na zachodzie. Niektórzy szczęśliwcy będą mogli ją zobaczyć przed zapowiedzianą na wrzesień premierą – Aion będzie bowiem szeroko prezentowany zarówno podczas rozpoczynających się dziś tragów gamescom w Kolonii, jak i na imprezie Penny Arcade Expo 2009, która niebawem rozpocznie się w Seattle. Prezentacje na obu tych eventach zapowiadają się o tyle ciekawie, że pokazane zostaną zupełnie nowe lokacje, instancje, umiejętności oraz questy, których nie było w azjatyckiej wersji gry.

Aion od startu beta testów, które od jakiegoś czasu trwają na zachodzie, cieszy się sporą popularnością wśród graczy. Duże zainteresowanie spowodowało, że limitowana edycja kolekcjonerska rozeszła się jak świeże bułeczki, a podstawowa wersja gry również notuje dobre wyniki przedsprzedaży w sklepach internetowych.

Fabuła Aion opowiada historię walki trzech frakcji zamieszkujących zdewastowany kataklizmem świat Atreii: Eloys, Asmodians oraz Balaur. W pierwsze dwie mogą wcielić się gracze, poczynania ostatniej kierowane są przez sztuczną inteligencję. Taki system sprawia, że Aion można zaliczyć do produkcji typu PvPvE, bowiem w zależności od sytuacji w danej lokacji, ostatnia frakcja może zjednoczyć się z inną lub otwarcie wystąpić przeciwko wszystkim graczom.

W Polsce grę wyda CD Projekt. Możecie ją już zmawiać w prowadzonej przez Sklep GRY-OnLine przedsprzedaży w cenie 169,90 zł.