Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCGBA
Okładka Earthworm Jim 2 (PC)
OkładkaEarthworm Jim 2 (PC)

Earthworm Jim 2

Kontynuacja przebojowej platformówki 2D autorstwa studia deweloperskiego Shiny Entertainment. Dżdżownica Jim w swym kosmicznym kombinezonie ponownie rusza na ratunek księżniczce "Jak Jej Na Imię".

Zręcznościowe | platformówki | 2D

Earthworm Jim 2 Premiera

30kwi1996

PC

31maj2002

GBA

Earthworm Jim 2 to sequel wydanej w 1995 roku platformówki 2D. Deweloperzy ze studia Shiny Entertainment dołożyli starań, by kontynuacja zawierała jeszcze większą porcję absurdalnego humoru i zaskakujących elementów w mechanice rozgrywki.

Podobnie jak w pierwowzorze, głównym bohaterem gry Earthworm Jim 2 jest dżdżownica, której życie odmieniło się wraz ze znalezieniem kosmicznego kombinezonu. Dzielny robal ponownie rusza na ratunek księżniczce "Jak Jej Na Imię". Na jego drodze stają dobrze znani wrogowie, w tym Psy Crow. Na szczęście tym razem Jim może liczyć na wsparcie w postaci przyklejonego do niego przyjaciela, Snota.

Rozgrywka stanowi miks elementów charakterystycznych dla różnych gatunków gier. Niektóre poziomy to klasyczne platformówki 2D, w których należy pokonywać przeszkody, unikać pułapek i unicestwiać przeciwników. Inne to m.in. izometryczna strzelanina, wyścig na torze przeszkód, a nawet teleturniej z bezsensownymi pytaniami.

Wśród zmian wprowadzonych w Earthworm Jim 2 uwagę zwracają nowe rodzaje ataków, jakie wykonywać może główny bohater oraz dodatkowa broń do wykorzystania. W odróżnieniu od części pierwszej, w trakcie zabawy gracz musi zmierzyć się tylko z dwoma bossami plansz - Pedro Pupą, gigantyczną larwą jeżdżącą na monocyklu, i Flaming Yawn, stekiem o ognistym oddechu.

Oprawa wizualna Earthworm Jim 2 nie różni się znacząco od pierwowzoru. Deweloperzy z Shiny Entertainment ponownie sięgnęli po sprawdzone rozwiązania, w tym kreskówkową grafikę 2D i mnóstwo humorystycznych animacji. Ścieżkę dźwiękową na potrzeby gry skomponował Tommy Tallarico.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Earthworm Jim 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Earthworm Jim 2 Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
GBA
PC