Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Metal Slug Advance (GBA)
OkładkaMetal Slug Advance (GBA)

Metal Slug Advance GBA

Znana na całym świecie serii gier platformowych z rodowodem automatowym, przedstawionych w klasycznej perspektywie 2D, powraca w nowej odsłonie.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Slug Advance Premiera GBA

4października2004

producent: SNK Playmore wydawca: UTV Ignition Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Metal Slug Advance” to produkcja przygotowana specjalnie z myślą o posiadaczach kieszonsolki Game Boy Advance. Znana na całym świecie serii gier platformowych przedstawionych w klasycznej perspektywie 2D powraca w nowej odsłonie. Wbrew pozorom gra ta nie stanowi konwersji żadnej z poprzednich części serii.

Głównym zamierzeniem twórców tej gry jest podanie graczom tego, co lubią w serii najbardziej. Bez wprowadzania żadnych rewolucyjnych nowości. „Metal Slug Advance” utrzymuje znaną już formułę - gracz wciela się w postać jednego z dwóch samotnych komandosów, których misją jest zniszczenie nadciągającego zła, jakim jest armia szalonego dowódcy. Wszystko to oczywiście przedstawione w specyficznym klimacie rodem z filmów anime i literatury science-fiction. W trakcie pięciu wyczerpujących misji podzielonych na mniejsze części trafiamy do najrozmaitszych lokacji, jak np. bagna, podziemne lochy, obszar wulkaniczny, dżungla, baza wojskowa, itp. Biegnąc przed siebie przemierzamy kolejne poziomy wypełnione żołnierzami nieprzyjaciela, momentami wymagającymi niesamowitej zręczności, zagadkami, zakładnikami do uwolnienia oraz różnorodnymi bossami. Jak zawsze z pomocą przyjdą nam czołgopodobne pojazdy zwane slugs, za których sterami możemy zasiąść.

Dodatkowo gra posiada wiele elementów bonusowych. Na odkrycie czekają sekretne lokacje, poziomy oraz specjalne przedmioty. Mało tego - każdą misję można przejść zupełnie różnymi ścieżkami, dzięki czemu „Metal Slug Advance” można ukończyć wiele razy. Nowością jest spis wszystkich zakładników, jakich uwolniliśmy. Pozwoli on na odnalezienie i uwolnienie wszystkich, za co gracza czeka kilka niespodzianek. Dodatkowo w grze znajduje się około 100 typów różnych kart płatniczych, których zbieranie wpływa na umiejętności naszej postaci oraz broń, do jakiej mamy dostęp (m.in. shotgun, miecz, wyrzutnia rakiet, hyper cannon, itp).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Slug Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.