Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Metal Slug Advance (GBA)

Metal Slug Advance GBA

Znana na całym świecie serii gier platformowych z rodowodem automatowym, przedstawionych w klasycznej perspektywie 2D, powraca w nowej odsłonie.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Metal Slug Advance (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

4października2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Metal Slug Advance” to produkcja przygotowana specjalnie z myślą o posiadaczach kieszonsolki Game Boy Advance. Znana na całym świecie serii gier platformowych przedstawionych w klasycznej perspektywie 2D powraca w nowej odsłonie. Wbrew pozorom gra ta nie stanowi konwersji żadnej z poprzednich części serii.

Głównym zamierzeniem twórców tej gry jest podanie graczom tego, co lubią w serii najbardziej. Bez wprowadzania żadnych rewolucyjnych nowości. „Metal Slug Advance” utrzymuje znaną już formułę - gracz wciela się w postać jednego z dwóch samotnych komandosów, których misją jest zniszczenie nadciągającego zła, jakim jest armia szalonego dowódcy. Wszystko to oczywiście przedstawione w specyficznym klimacie rodem z filmów anime i literatury science-fiction. W trakcie pięciu wyczerpujących misji podzielonych na mniejsze części trafiamy do najrozmaitszych lokacji, jak np. bagna, podziemne lochy, obszar wulkaniczny, dżungla, baza wojskowa, itp. Biegnąc przed siebie przemierzamy kolejne poziomy wypełnione żołnierzami nieprzyjaciela, momentami wymagającymi niesamowitej zręczności, zagadkami, zakładnikami do uwolnienia oraz różnorodnymi bossami. Jak zawsze z pomocą przyjdą nam czołgopodobne pojazdy zwane slugs, za których sterami możemy zasiąść.

Dodatkowo gra posiada wiele elementów bonusowych. Na odkrycie czekają sekretne lokacje, poziomy oraz specjalne przedmioty. Mało tego - każdą misję można przejść zupełnie różnymi ścieżkami, dzięki czemu „Metal Slug Advance” można ukończyć wiele razy. Nowością jest spis wszystkich zakładników, jakich uwolniliśmy. Pozwoli on na odnalezienie i uwolnienie wszystkich, za co gracza czeka kilka niespodzianek. Dodatkowo w grze znajduje się około 100 typów różnych kart płatniczych, których zbieranie wpływa na umiejętności naszej postaci oraz broń, do jakiej mamy dostęp (m.in. shotgun, miecz, wyrzutnia rakiet, hyper cannon, itp).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Slug Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Metal Slug Advance - recenzja gry
Metal Slug Advance - recenzja gry

Recenzja 4 lutego 2005, 08:55

Oprawa graficzna Metal Slug Advance prezentuje się bardzo okazale. Jestem skłonny stwierdzić, że jest to jedna z najładniejszych gier na GBA. Konwersja, bo tak można chyba powiedzieć o grafice, udała się niemal w stu procentach. Naszym oczom ukazują się śliczne, kilku-planowe tła i bardzo szczegółowe projekty wszystkich postaci. Genialnie wyglądają wszelkie pojazdy, z SV-001 na czele, a także efekty wystrzeliwanych pocisków oraz wybuchających bomb. Szkoda, że w Metal Slug Advance nie uświadczymy nawet kropli krwi. Być może jest to efektem nacisków Nintendo, które nie chciało by na tejże konsoli pojawiła się tak brutalna gra. W porównaniu do innych części MS zauważalne jest także pokaźne zubożenie animacji. Oczywiście jak na warunki GBA jest ona bardzo dobra, być może nawet najdokładniejsza ze wszystkich pozycji na tę kieszonsolkę, ale myślę, że SNK było w stanie wyposażyć postaci w kilka dodatkowych klatek animacji bez utraty płynności. Muzyka oraz dźwięki zaliczam do pierwszej ligi GameBoy Advance. Świetne, bojowe kawałki i wyśmienite efekty dźwiękowe pojawiające się w momencie używania którejś z broni brzmią doprawdy rewelacyjnie. Zachowano także ryki mordowanych przeciwników oraz teksty komentatora wykrzykującego nazwy broni.