Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Shaman King: Master of Spirits (GBA)

Shaman King: Master of Spirits GBA

Światowa premiera popularnego telewizyjnego serialu animowanego Shaman King miała miejsce w 1998 roku w Japonii. Dość szybko odniosła ona niesamowity sukces także co do ilości sprzedanych komiksów i kart do gry.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Shaman King: Master of Spirits (GBA)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

9listopada2004

Światowa premiera popularnego telewizyjnego serialu animowanego Shaman King miała miejsce w 1998 roku w Japonii. Dość szybko odniosła ona niesamowity sukces także co do ilości sprzedanych komiksów i kart do gry. Shaman King: Master of Spirits to jedna z dwóch gier stanowiących rozszerzenie dotychczasowych przygód bohaterów serii.

Yoh Asakura to młody chłopak, któremu dane było posiąść tajemny sekret posługiwania się magicznymi zdolnościami. Jest on szamanem - jednym z niewielu ludzi, którzy mogą komunikować się ze zjawami i duchami. Dzięki swoim zdolnościom może łączyć własne ludzkie siły i umiejętności z nadprzyrodzonymi mocami duchów. Pewnego razu Yoh połączył siły ze zjawą poległego 600 lat temu samuraja zwanego Amidamaru. Razem rozpoczynają wyprawę na odbywający się raz na 500 lat wielki turniej podczas którego można zdobyć koronę króla szamanów.

Shaman King: Master of Spirits stanowi oryginalną grę platformową przedstawioną w klasycznej już perspektywie 2D. Fabuła gry opowiada o walce Yoha i Amidamaru ze złowrogim szamanem, który wskrzesił starożytnego Strażnika Demonów. Trzeba za wszelką cenę powstrzymać go przed dalszymi działaniami. Aby wykonać to zadanie bohaterowie muszą siłą przebić się przez szereg poziomów w fantastycznych lokacjach wypełnionych najróżniejszymi przeciwnikami, zagadkami oraz pułapkami.

Poza nowymi oponentami podczas wyprawy nie raz pomogą nam przyjaciele znani z komiksów i animowanego serialu. Powrócą także znani już przeciwnicy, którzy nie raz nam przeszkodzą. Z czasem postać Yoha rozwija się i uzyskujemy kolejne szamańskie umiejętności (m.in. odepchnięcie, rzucanie przedmiotami, przyśpieszenie). Możemy też wspierać się zdolnościami dwóch różnych dusz jednocześnie.

Zabawa toczy się zarówno w znanych z poprzednich przygód Yoha miejscach jak i całkowicie nowych lokacjach. Ponadto każdy z poziomów posiada wiele rozgałęzień i podrzędnych etapów, które trzeba pokonać. Cała szata graficzna została utrzymana w specyficznym stylu przedstawiającym alternatywną wizję prawdziwego świata. Wszystkie grafiki zostały przygotowane przez animatorów odpowiedzialnych za serial telewizyjny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 375 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shaman King: Master of Spirits

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.