Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Metroid Fusion (GBA)
OkładkaMetroid Fusion (GBA)

Metroid Fusion GBA

Dwuwymiarowa gra akcji należąca do kultowej serii Metroid. Ponownie jako odziana w nowoczesny pancerz bojowy wojowniczka Samus Aran musimy zmierzyć się z krwiożerczymi kosmitami.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | metroidvania | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Fusion Premiera GBA

18listopada2002

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gdy posiadacze Nintendo GameCube krzyczeli z zachwytu przy grze w Metroid Prime, właściciele GBA robili to samo grając w Metroid Fusion. Na te platformówkę z elementami strzelaniny czekały całe rzesze fanów Samus Aran i wreszcie się doczekały.

Statek kosmiczny Samus Aran został zaatakowany przez nieznana formę życia. Działanie tych stworów opiera się na wysysaniu energii życiowej z atakowanych przez nie osobników. Samus nie pozostało nic innego, jak walczyć i właśnie to postanowiła uczynić.

Metroid Fusion to rewelacyjna platformówka z elementami, miejscami bardzo trudnej, strzelaniny. Przedzierając się przez przygotowane poziomy zdobywamy nowe bronie i przedmioty, które maja nam pomóc w walce z przeciwnikiem. Będziemy zmuszeni spenetrować dziesiątki komnat w celu pozbycia się wrogów, a wciągająca historia i system gry nie pozwolą nam się od niej oderwać.

Rewelacyjna oprawa audio-video tylko utwierdza nas w przekonaniu, ze Nintendo zatrudnia najlepszych fachowców. Piękne komnaty, idealna animacja i klimatyczni przeciwnicy, którzy zostali przygotowani przez grafików są na tym samym, wysokim poziomie, co efekty pracy ludzi od dźwięku i muzyki.

Bardzo dobrym pomysłem była możliwość "połączenia" Metroid Prime, który zostal wydany na GCN i opisywanego Metroid Fusion przy pomocy kabla GBA-GCN, co owocowało odblokowaniem różnych dodatków.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Metroid Fusion cena w dniu premiery: 199 PLN

Wymagania wiekowe Metroid Fusion: Odpowiednia dla każdego wieku.