Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2005, 17:25

autor: Jiker

Produkcja Metroid Dread zawieszona?

Na początku roku 2005 firma Nintendo zamieściła w sieci listę gier, które miały być zaprezentowane na targach E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles (odbyły się w maju tego roku). Miały być, lecz, jak to często bywa w takich przypadkach, część nie została przedstawiona. Jedną z pozycji wymienionych na liście był Metroid Dread.

Na początku roku 2005 firma Nintendo zamieściła w sieci listę gier, które miały być zaprezentowane na tegorocznych targach E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles. Miały być, lecz, jak to często bywa w takich przypadkach, część nie została przedstawiona. Jedną z pozycji wymienionych na liście był Metroid Dread.

Enigmatyczny tytuł oraz wstępne zapowiedzi zelektryzowały rzeszę fanów Samus, głównej bohaterki serii Metroid. Właściciele Nintendo DS, obok trójwymiarowej edycji Metroid Prime: Hunters mieli bowiem otrzymać dwuwymiarową platformówkę kontynuującą historię znaną z dwóch części wydanych na konsolę przenośną Game Boy Advance (Fushion i Zero Mission). W dniu dzisiejszym dobiegły nas informacje, jakoby proces dewelopingu Metroid Dread został zawieszony.

Należy jednakże zaznaczyć, iż wiadomość ta nie została jeszcze w żaden sposób skomentowana przez głównego zainteresowanego, czyli Nintendo. Być może doszło jedynie do przesunięcia produkcji Metroid Dread do jednej z wcześniejszych faz, związanej ze słabą jakością tytułu (Nintendo, jak żadna inna firma produkująca konsole, prowadzi intensywną kontrolę jakości produkowanych gier). W ciągu najbliższych kilku dni powinniśmy spodziewać się odniesienia do tychże rewelacji.