Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Metroid Prime: Hunters (NDS)

Metroid Prime: Hunters NDS

Metroid Prime: Hunters to drugi (po Metroid Prime: Pinball) produkt z popularnej serii, który ukazał się na konsolę Nintendo DS. Swego czasu, demo tej gry promowało również premierę wspomnianej platformy, wchodząc w skład sprzedawanego zestawu.

Przygodowe | FPP | science fiction | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Metroid Prime: Hunters (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

20marca2006

5czerwca2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Prime: Hunters to drugi (po Metroid Prime: Pinball) produkt z popularnej serii, który ukazał się na konsolę Nintendo DS. Swego czasu, demo tej gry promowało również premierę wspomnianej platformy, wchodząc w skład sprzedawanego zestawu.

Fabuła przedstawia się intrygująco. W leżącej na obrzeżach wszechświata odległej galaktyce Tetra, przed tysiącami lat swoją cywilizację zbudowała inteligentna rasa Alimbics. Ich terytorium rozciągało się na rozległym obszarze, który przyjął nazwę Alimbic Cluster. Z niewiadomych przyczyn lud nagle przestał istnieć, pozostawiając po sobie zdobyte na przełomie wieków osiągnięcia. Duchy przeszłości dały jednak o sobie znać. Otwarty sygnał z zapomnianej krainy przemierzył cały kosmos tajemniczo informując o potężnych mocach skrywanych w Alimbic Cluster.

Zadaniem gracza jest z ramienia Federacji Galaktycznej, uniemożliwić pozostałym chętnym odkrycie co kryje się za mistyczną przepowiednią, jednocześnie samemu docierając do celu. Dokonać tego należy w skórze, Samus Aran, głównej bohaterki Metroid Prime: Hunters, znanej już z poprzednich części cyklu. Jak przystało na grę z gatunku FPS, akcja została przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. Przy akompaniamencie kolejnych wystrzałów z broni i powalania futurystycznych przeciwników, można, a czasami nawet trzeba skorzystać ze specjalnych umiejętności. Najsłynniejszą taką zdolnością Samus Aran jest możliwość przeobrażenia w kulę, dzięki czemu udaje się przebrnąć przez niektóre etapy gry wymagające użycia szarych komórek. Na tym nie koniec, bowiem oprócz elementów logicznych, w programie zaimplementowano również całą masę sytuacji zmuszających do wykazania się małpią zręcznością. Ogromną rolę w grze spełnia ponadto pancerz głównej bohaterki. To właśnie on posiada wielofunkcyjny skaner, choć rzecz jasna jego możliwości na nim się nie kończą.

Cyberpunkowy klimat programu, podkreśla w szczególności zastosowana grafika, pełna rozwiązań rodem z filmów science-fiction. W Metroid Prime: Hunters duży nacisk położono na rozgrywkę wieloosobową. Decydując się na taki tryb, do wyboru jest sześć postaci, charakteryzujących się oryginalnym arsenał oraz odrębnymi technikami walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Metroid Prime: Hunters

Klasyfikacja PEGI Metroid Prime: Hunters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Metroid Prime: Hunters - recenzja gry
Metroid Prime: Hunters - recenzja gry

Recenzja 31 maja 2006, 12:37

Pierwsze chwile spędzone z grą nie będą obfitowały w walkę. Nim rzucimy się w wir walki, zapoznamy się ze sterowaniem i nauczymy się posługiwać skanerem. Do tego pierwszego powrócę w następnym akapicie, a tymczasem wyjaśnię, do czego służy wspomniane urządzenie. Jako że naszym głównym celem jest odkrycie, dlaczego cała rasa Alimbics rozpłynęła się w powietrzu, niezbędny będzie sprzęt, który pozwoli nam zidentyfikować resztki pozostawionego przez nią dobytku. Dlatego też Galaktyczna Federacja, w obawie o dzielną bohaterkę, opracowała specjalny pancerz mający uchronić Samus przed potencjalnym niebezpieczeństwem. W prototypie futurystycznej zbroi zainstalowano coś jeszcze. Mowa tu o Scan Visorze – niezwykłe właściwości tego hełmu pozwalają nam w mgnieniu oka dowiedzieć się, do czego wykorzystywany był dany przedmiot. Obiektów jest tak wiele, że zidentyfikowanie ich wszystkich zajmie nam mnóstwo czasu. Skaner ma również inne zastosowania, ale już nie zagłębiam się w ten temat, bo na pewno chcecie się dowiedzieć, czy sterowanie jest rzeczywiście tak rewolucyjne, jak zapowiadali twórcy.