Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Metroid Prime: Hunters (NDS)
OkładkaMetroid Prime: Hunters (NDS)

Metroid Prime: Hunters NDS

Metroid Prime: Hunters to drugi (po Metroid Prime: Pinball) produkt z popularnej serii, który ukazał się na konsolę Nintendo DS. Swego czasu, demo tej gry promowało również premierę wspomnianej platformy, wchodząc w skład sprzedawanego zestawu.

Przygodowe | FPP | science fiction | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Prime: Hunters Premiera NDS

20marca2006

pudełko PL

5czerwca2006

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metroid Prime: Hunters

Resident Evil: Deadly Silence

Dementium II

Dementium: The Ward

Metroid Prime: Hunters to drugi (po Metroid Prime: Pinball) produkt z popularnej serii, który ukazał się na konsolę Nintendo DS. Swego czasu, demo tej gry promowało również premierę wspomnianej platformy, wchodząc w skład sprzedawanego zestawu.

Fabuła przedstawia się intrygująco. W leżącej na obrzeżach wszechświata odległej galaktyce Tetra, przed tysiącami lat swoją cywilizację zbudowała inteligentna rasa Alimbics. Ich terytorium rozciągało się na rozległym obszarze, który przyjął nazwę Alimbic Cluster. Z niewiadomych przyczyn lud nagle przestał istnieć, pozostawiając po sobie zdobyte na przełomie wieków osiągnięcia. Duchy przeszłości dały jednak o sobie znać. Otwarty sygnał z zapomnianej krainy przemierzył cały kosmos tajemniczo informując o potężnych mocach skrywanych w Alimbic Cluster.

Zadaniem gracza jest z ramienia Federacji Galaktycznej, uniemożliwić pozostałym chętnym odkrycie co kryje się za mistyczną przepowiednią, jednocześnie samemu docierając do celu. Dokonać tego należy w skórze, Samus Aran, głównej bohaterki Metroid Prime: Hunters, znanej już z poprzednich części cyklu. Jak przystało na grę z gatunku FPS, akcja została przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. Przy akompaniamencie kolejnych wystrzałów z broni i powalania futurystycznych przeciwników, można, a czasami nawet trzeba skorzystać ze specjalnych umiejętności. Najsłynniejszą taką zdolnością Samus Aran jest możliwość przeobrażenia w kulę, dzięki czemu udaje się przebrnąć przez niektóre etapy gry wymagające użycia szarych komórek. Na tym nie koniec, bowiem oprócz elementów logicznych, w programie zaimplementowano również całą masę sytuacji zmuszających do wykazania się małpią zręcznością. Ogromną rolę w grze spełnia ponadto pancerz głównej bohaterki. To właśnie on posiada wielofunkcyjny skaner, choć rzecz jasna jego możliwości na nim się nie kończą.

Cyberpunkowy klimat programu, podkreśla w szczególności zastosowana grafika, pełna rozwiązań rodem z filmów science-fiction. W Metroid Prime: Hunters duży nacisk położono na rozgrywkę wieloosobową. Decydując się na taki tryb, do wyboru jest sześć postaci, charakteryzujących się oryginalnym arsenał oraz odrębnymi technikami walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metroid Prime: Hunters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.