Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDSPC
Okładka Dementium II (NDS)
OkładkaDementium II (NDS)

Dementium II

Pełnoprawna kontynuacja brutalnego i mrocznego horroru z 2007 roku stworzonego przez studio Renegade Kid. Przemierzamy ciemne korytarze, walcząc z przerażającymi przeciwnikami i rozwiązujemy różne zagadki.

Akcji | FPP | FPS | horror | elementy logiczne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dementium II Premiera

4maj2010

NDS

17gru2013

PC

Dementium II to przerażająca gra akcji. Za przygotowanie sequela ponownie odpowiedzialne jest amerykańskie studio deweloperskie Renegade Kid.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać Williama Redmoora, podejrzewanego o zamordowanie swojej żony oraz córki. Główna postać trafia do ośrodka o nazwie Bright Dawn, w którym przetrzymywani są niezrównoważeni umysłowo przestępcy. William jest leczony wieloma radykalnymi metodami, uwzględniającymi między innymi przeprowadzanie operacji mózgu, aczkolwiek terapia nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Redmoora w dalszym ciągu nawiedzają demony z jego przeszłości, popada w coraz większy obłęd, a na domiar złego ma problemy z odróżnieniem fikcji od rzeczywistości. William planuje ucieczkę z ośrodka, stawiając czoła potworom, z którymi miał już wcześniej do czynienia.

Właściwa rozgrywka w znacznym stopniu przypomina pierwszą część serii. Najwięcej czasu spędzamy na eksploracji kolejnych pomieszczeń i likwidowaniu pojawiających się wokół Williama wrogów. Cechą godną odnotowania jest wysoka względna interaktywność środowiska, gdyż celując w wybrane elementy otoczenia możemy doprowadzać do eksplozji, łatwiej pozbywając się przeciwników. Ponadto, w skrzyniach i szafkach odnajdujemy cenne elementy wyposażenia. Do zabijania potworów wykorzystujemy wiele różnych rodzajów broni sukcesywnie odnajdywanych w trakcie gry, zaś okolicę oświetlamy latarką, dzięki której dostrzegamy ukryte obiekty. W porównaniu z pierwszą częścią przemodelowany został inwentarz głównego bohatera, z którego łatwiej można teraz wybierać potrzebne przedmioty. Oprócz toczenia potyczek z demonami zajmujemy się także rozwiązywaniem prostych zagadek pomagających w posunięciu fabuły do przodu.

Zabawę możemy prowadzić na trzech poziomach trudności, różniących się między sobą w głównej mierze stopniem agresywności napotykanych demonów. Po ukończeniu głównej kampanii możemy zaś wybrać tryb o nazwie Survival Mode, w którym naszym zadaniem jest odpieranie ataków nieustannie pojawiających się potworów.

Oprawa wizualna Dementium II prezentuje bardzo zbliżony poziom wykonania do pierwszej części serii, ukazując trójwymiarowe lokacje z perspektywy pierwszej osoby. William w trakcie swojej przygody odwiedza zarówno kolejne pomieszczenia ośrodka jak i przylegające do niego tereny.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dementium II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dementium II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
NDS
PC