Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2009, 13:54

autor: Jiker

Wieści ze świata (BioShock 2, Army of Two: The 40th Day, Star Wars: The Force Unleashed) 18/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowy Tex Murphy, nowy format płyt Blu-ray, Osiągnięcia/Trofea w BioShock 2, data premiery Mega Man 10 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowy Tex Murphy, nowy format płyt Blu-ray, Osiągnięcia/Trofea w BioShock 2, data premiery Mega Man 10 i inne. Zapraszamy do lektury.

Tex Murphy

Z okazji świąt Bożego Narodzenia w ofercie serwisu dystrybucji cyfrowej GOG.com pojawił się darmowy zestaw dwóch pierwszych odsłon marki Tex Murphy – przygodówek kryminalnych, wydanych oryginalnie na początku lat 90. Promocja potrwa do 24 grudnia.

Wieści ze świata (BioShock 2, Army of Two: The 40th Day, Star Wars: The Force Unleashed) 18/12/09 - ilustracja #1

Star Trek Online

Studio Cryptic ujawniło, że w MMO Star Trek Online zabawa Klingonami polegać będzie niemal w 100% na uczestnictwie w rozgrywce PvP. Motywy PvE ograniczone zostaną tylko do niezbędnego minimum. W przypadku, gdy pomysł przypadnie do gustu graczom Cryptic stworzy i udostępni szereg dodatkowych misji utrzymanych w podobnym stylu. Szczęśliwie dla osób nie przepadających za PvP pozostałe rasy ujęte w Star Trek Online będą funkcjonować w oparciu o PvE. Premiera europejskiej pełnej wersji gry odbędzie się 5 lutego 2010 roku. W stycznie zrealizowane zostaną z kolei otwarte beta-testy.

Blu-ray

Już niedługo w domowym zaciszu będziemy mogli odtworzyć filmy zapisane na płytach Blu-ray 3D. Organizacja Blu-ray Association zatwierdziła bowiem specyfikację technologii. Oznacza to, że posiadając odtwarzacz Blu-ray (w tym PlayStation 3) oraz telewizor lub projektor dostosowany do wyświetlania trójwymiarowego obrazu możliwe będzie oglądanie filmów, i innych produktów 3D, nagranych na tychże nośnikach. Szczegółowy opis kwestii znajdziecie w tym miejscu.

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry strategicznej Command & Conquer 4: Tiberian Twilight zamieszczona została druga część relacji z beta-testów trybu multiplayer. W jej ramach opisano m.in. cechy klas, opublikowano filmy z rozgrywki oraz kilka nowych zrzutów ekranowych.

Fallout 3: Game of the Year Edition

W ofercie Steama zadebiutowała specjalna edycja pecetowego Fallout 3Fallout 3: Game of the Year Edition (odsłona pudełkowa weszła do sprzedaży w październiku). Zestaw składający się z podstawowej wersji dzieła firmy Bethesda Softworks oraz pięciu rozszerzeń można tam nabyć za równowartość 49,99 euro.

BioShock 2

Poznaliśmy listę Osiągnięć/Trofeów, jakie będziemy mogli zdobyć w drugiej odsłonie cyklu BioShock. Pełne zestawienie znajdziecie na łamach internetowego serwisu Game Informer. Przypominamy, że produkcja zadebiutuje na rynku 9 lutego 2010 roku (PC, X360, PS3).

Army of Two: The 40th Day

W ofercie Xbox Live zamieszczona została wersja demonstracyjna strzelaniny Army of Two: The 40th Day (dostępna przez najbliższy tydzień dla posiadaczy złotego abonamentu usługi). W demie możecie ukończyć pierwszy poziom głównej kampanii – zarówno na podzielonym ekranie, jak i w sieciowej kooperacji. Przy okazji warto poinformować, że najnowsze dzieło ekipy EA Montreal zostało zrecenzowane przez redakcję PlayStation Magazine, uzyskując wyróżnienie i notę na poziomie 85%.

Wieści ze świata (BioShock 2, Army of Two: The 40th Day, Star Wars: The Force Unleashed) 18/12/09 - ilustracja #2

Star Wars: The Force Unleashed

Joystiq informuje, że posiadacze Xboksa 360 otrzymają jednak szansę nabycia dodatku DLC z misją na Hoth przeznaczoną dla Star Wars: The Force Unleashed (ujętą oryginalnie w roszerzonej Ultimate Sith Edition). Póki co nie wiemy jednak, kiedy mogłaby nastąpić jego publikacja.

Mega Man 10

Mega Man 10 zadebiutuje w ofertach Xbox Live Arcade, PlayStation Network i WiiWare w marcu 2010 roku, oświadczyła firma Capcom. W grze weźmiemy udział w walce z tajemniczym wirusem o nazwie Roboenza, który atakuje roboty i przejmuje nad nimi pełną kontrolę. Sytuacja robi się niepokojąca, gdy zniewolone maszyny rozpoczynają destrukcję rodzinnego miasta Mega Mana. Wówczas bohater postanowi wziąć sprawy w swoje ręce i rozwiązać zagadkę choroby. Warto odnotować, że w Mega Man 10 zawarty zostanie tryb Easy dla osób niezaznajomionych z serią oraz opcja Mega Man Challenges, oferująca możliwość wzięcia udziału w dodatkowych wyzwaniach.

Dementium II

Firma SouthPeak Games poinformowała, że europejski debiut horroru Dementium II odbędzie się 5 marca 2010 roku. Produkcja, należąca do gatunku FPS, zostanie wydana wyłącznie na przenośne Nintendo DS.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Darwinia+

Battlefield: Bad Company 2

Spellforce 2: Faith in Destiny

Walk It Out

Dynasty Warriors: Strikeforce

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Red Dead Redemption - gameplay - wersja PL

Battlefield: Bad Company 2 - Moments

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Guild Wars 2 - Głosy bohaterów Tyrii

Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars

Kane & Lynch 2: Dog Days

Split/Second

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Gramy w Call of Duty Classic Gramy!

Gramy w Dark Void Gramy!

gry